Skocz do zawartości

parktronik w e61


tomaszkucharski

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie wlacz pdc, podejedz do kazdego czujnika i przyloz ucho, jesli bedziesz slyszal cykania czujnik jest ok, jednakze sila natezenia cykania ma tez znaczenie.

przerabialem ten temat pare dni temu, inpa pokazala jeden czujnik walniety (tyl) zadnego odglosu podczas odsluchiwania. wymienilem ten czujnik ale i tak 2 dodatkowe czujniki z przodu i z tylu nie lapaly.

podjechalem na szrot wykrecilem czujniki z rovera i bmw e39 z 99r , kupilem farbe pod kolor kodu auta, i teraz wszysko mi dziala jak ta lala.

powodzenia

DON PEDRO - UK

http://img853.imageshack.us/img853/2999/bmwlogowallpaper300x187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z e39 to musiales lekko przerabiac wtyczkę?? Taki mały kanalik?? ;)

nic nie przerabialem, jedynie wyglad czujnika jest nieco inny (w srodku czujnika kwadrat zamiast okregu). ale uwierz mi na slowo ze po pomalowaniu ciezko poznac.

DON PEDRO - UK

http://img853.imageshack.us/img853/2999/bmwlogowallpaper300x187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że podpinam się pod nie swój topic, ale nie chce mieszać i zakładać podobnego tematu. Mój problem również dotyczy pdc, mam wizualizację na ekranie, czujniki przód i tył działają i pokazują właściwie na ekranie. Dlaczego jednak nie mam tego charakterystycznego "pikania" gdy zbliżam się do przeszkody? Tak już,jest, że jak jest wizualizacja to nie ma dźwięku i odwrotnie?

 

Pozdr

 

Tapnięte SGS II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat.

Po wczorajszym myciu wyskoczyło "uklad parktronic niesprawny", po kwadransie jazdy się naprawiło, działało cały dzień i dzisiaj od rana znowu nie działa.

Osłuchałem czujniki, wszystkie cykają poza przednim prawym rogiem. Podłączyłem dwa inne sprawne czujniki pod tą wtyczkę i też nie cykają.

Gdzie szukać przyczyny? Uszkodzona wiązka? Sterownik? Czy INPA pokaże co dokładnie się zepsuło?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.