Skocz do zawartości

Wykupienie ubezpieczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam malenki problem który chciałbym jak najszybciej rozwiazac. Otóż moje ubezpieczenie które obowiązywało od 30.12.2010 do 29.12.2011 przestało obowiązywać (jak się domyślacie:/) Opłaty mialem rozbite na dwie raty pierwsza 31.12.2010 ktore zaplacilem i drugie 27.06.2011 którego nie zaplaciłem ponieważ od kwietnia 2011 do grudnia 2011 byłem w anglii. Chciałbym jeżdzić dalej autem ale bez ubezpieczenia sie nie da:( Chciałem zapytać czy jak pojde do ubezpieczalni to bede mógł wykupić nowe ubezpiecznie np dzis? a zaplacic zaleglosci w nastepny piatek? beda jakies przeszkody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem przez internet OC w liberty direct to na zapłatę dostałem 30 dni a autko od razu było ubezpieczone (przesyłają ci na emilkę potwierdzenie zawarcia umowy) tak, że w razie kontroli papiery masz w porządku. Tylko będziesz musiał wypowiedzieć umowę u poprzedniego ubezpieczyciela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie mialem w pzu. Poprostu nie zaplacilem drugiej skladki a chce dalej u nich miec ubezpieczenie! Da sie zrobic tak ze np dzis wykupie u nich ubezpieczenie a ta zalegla skladke z poprzedniego zaplace np za tydzien?

 

Poprostu od grudnia nie mam ubezpieczenia a chce dalej jezdzic autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli nie miałeś zapłaconej drugiej raty, to OC Ci się nie przedłużyło. W efekcie nie miałeś OC, więc licz się z tym, że oberwiesz po kieszeni karą od UFG. Chyba że ubezpieczyciel/agent pójdzie Ci na rękę i zrobią umowę wstecz.

A bieżące OC wykupisz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie miałeś zapłaconej drugiej raty, to OC Ci się nie przedłużyło. W efekcie nie miałeś OC, więc licz się z tym, że oberwiesz po kieszeni karą od UFG. Chyba że ubezpieczyciel/agent pójdzie Ci na rękę i zrobią umowę wstecz.

A bieżące OC wykupisz bez problemu.

 

w lutym zmieniają się (lub zmieniły ) przepisy i nie będzie można robić wstecznych umów ... oj kara od UFG zaboli ...

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie można było, a jeśli agent coś takiego robił - robił to nielegalnie i działał na szkodę ubezpieczyciela, którego reprezentował.

 

tego to nie wiedziałem ... byłem teraz u tej samej agentki i powiedziała , że już data wstecz nie przejdzie bo coś się zmienia , ale nie wnikałem co dokładnie ...

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.