Skocz do zawartości

320d 150KM, wolne obroty i sprzęgło


GaMar

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

1) pierwsze pytanie, jakie powinny być wolne obroty na tym silniku, bo w tds miałem 650, a tu to raczej 850, a jak odpalam po nocce przy - 18 to nawet 1100(przez chwile) ?

2) silnik odpala od strzała nawet przy - 18, a INPA swoje, że uszkodzony sterownik świec ?

3) ciekawe zjawisko ze sprzegłem, samochów stoi na luzie, silnik rozgrzany, obroty 850, naciskam sprzegło -nic, puszczam sprzegło -delikatne wahnięcie obrotów tak do 820, i powrót na 850 ?

4) i coś co mnie niepokoi najbardziej, czasem jak dojeżdzam do skrzyżowania, to wysprzegam bieg, zaczynam hamowac, a tu nagle obroty do 500 i powrót do 850, aż budą zatrzęsie. dwumas ?

 

/m.

[OO=( )( )=OO]

Bardzo Miły Właściciel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) teraz masz silnik 4-cylindrowy, musi mieć wyższe obroty biegu jałowego żeby równo pracował.

3) jak dawno temu wymieniany był płyn hamulcowy i odpowietrzone sprzęgło?

4) ja mam podejrzenie że to pompa podciśnienia generuje takie obciążenie, ale w sumie to jeszcze nie do końca wiadomo co powoduje ten problem. w każdym razie nie tylko ty się z nim spotkałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) ja mam podejrzenie że to pompa podciśnienia generuje takie obciążenie, ale w sumie to jeszcze nie do końca wiadomo co powoduje ten problem. w każdym razie nie tylko ty się z nim spotkałeś...

 

No dobra, ale czy należy się tym martwić bo pada vacum, a może to taka przypadłość tego modelu ?

[OO=( )( )=OO]

Bardzo Miły Właściciel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR możesz sobie odpiąć, nawet lepiej - nie ma on nic wspólnego z przyspieszaniem. Wręcz lepiej powinno być bez niego.

 

Ja bym się tym sterownikiem świec zajął profilaktycznie. Zgłoś się do Rogera nysa z bmw sport albo do szatyna wroc stąd.

Może tylko jedna świeca Ci przez niego nie pali?

 

Co do wolnych obrotów 850 to standard. 1100 to ssanie automatyczne - każdy diesel dwulitrowy bmw tak ma.

Powinno Ci lekko spadać przy zatrzymaniu ale to zmiana o 30-50 obrotów nie do 500.

Tu wyraźnie coś niedomaga.

 

Vacuu jest bardzo ważna. Głównie z powodu sterowania geometrią turbiny. Chyba, że masz elektronicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR możesz sobie odpiąć, nawet lepiej - nie ma on nic wspólnego z przyspieszaniem. Wręcz lepiej powinno być bez niego.

 

Ja bym się tym sterownikiem świec zajął profilaktycznie. Zgłoś się do Rogera nysa z bmw sport albo do szatyna wroc stąd.

Może tylko jedna świeca Ci przez niego nie pali?

wszystko fajnie ale teraz to raczej nie wyjmę sterownika bo nie odpalę auta. A mimo błędu, auto pali na cyk. Następna rzecz że INPA wcale nie raportuje tego blędu przy opalaniu, tylko raczej w czasie jazdy, bo w raporcie mam błąd np przy 70km/h. Patrząc na czas to chyba jakieś 5 min po ruszeniu. Więc możliwe że przy wyłączniu świeć(???)

Inna sprawa że sterownik beru stoi za ~250, więc może zainwestuje.

 

Co do wolnych obrotów 850 to standard. 1100 to ssanie automatyczne - każdy diesel dwulitrowy bmw tak ma.

Powinno Ci lekko spadać przy zatrzymaniu ale to zmiana o 30-50"

Dokładnie tak jest, najczęściej leciutkie wahnięcie przy pełnym zatrzymaniu, ale już ze 3 razy się było do 500, zawsze na zimnym silniku.

 

Raz też miałem wrażenie jakiegoś maksymalnego obciążenia prądowego, tak coś z +10kW :D,

bo aż zegery na chwile mi przgasły a BC to całkowicie czarny się zrobił. Wtedy było to zaraz po wbiciu na luz przy tak 80km/h.

 

Tu wyraźnie coś niedomaga.

no właśnie :(

 

/m.

[OO=( )( )=OO]

Bardzo Miły Właściciel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.