Skocz do zawartości

Problem z dmuchawa, pilne !


ka0s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem, ktory sie u mnie pojawil doprowadza mnie do szalu, poniewaz temperatura spadla do - 10 a mi wysiadlo ogrzewanie w aucie !? Panowie problem pojawil sie znikad. Tak jak za kazdym razem zostawilem auto wieczorem a rano pojawil sie problem w postaci braku ciepla w samochodzie. Przyczyna jest nie dzialajacy wentylator. Grzanie, grzaniem bo jak dam na 28 stopni to przy wlotach czuć male cieplo ale nie ma jak sie rozprzestrzenic po aucie. Dmuchawa dzialala bez zadnych problemow. Myslalem, ze cos przymarzlo w nocy bo po raz pierwszy spadla do - 8 i zostawilem auto na dzien w garazu ale to nic nie dalo. Jakies propozycje jak podejsc do tego problemu ? Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos juz to wymienial i wie jak tam dojsc?

 

Jest w dziale E60. Jest opisana dosyć dokładnie wymiana - łatwo nie jest, ale do przejścia ( serwis woła za wymianę ok 1000zł.)

viewtopic.php?f=73&t=96915

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktos juz mial z tym doczynienia ? Widze, ze dramatu nie ma i w granicach 200 zl to kosztuje, tylko czy na bank to jest to. Podlaczenie pod komputer cos wykaze ? Moze ktos juz to wymienial i wie jak tam dojsc ?

 

Tu możesz podglądnąć jak dostać się do silniczka dmuchawy i regulatora w E90 viewtopic.php?f=15&t=160396&p=1244439&hilit=odgrzybianie#p1244439

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie, grzaniem bo jak dam na 28 stopni to przy wlotach czuć male cieplo ale nie ma jak sie rozprzestrzenic po aucie. Dmuchawa dzialala bez zadnych problemow.

 

mam identyczne objawy.. czyli wystarczy cos nasmarowac czy trzeba wymienic tego "jeża" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smarowanie wentylatora dmuchawy wchodzi w gre jesli hałasuje, natomiast jeśli nadmuch chodzi Ci tak jak mu się podoba to jest to wina "jeża" i trzeba go wymienić.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przed 300km trasa padl wiatrak, pare godz w samochodzie w kurtce i z parujacymi szybami, po otwarciu okazalo sie ze listek z filtra wpadl blokujac wirniczek (przy wymianie filtra), wyciagnalem lisc, wiatrak dziala dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś problem z nadmuchem zimą w Escorcie. Jak włączyłem nadmuch to strasznie hałasował, coś w środku tarabaniło. Nie chciało mi się tego rozbierać, bo były mrozy, ale postanowiłem to na drugi dzień sprawdzić / naprawić.

Okazało się że do wiatraka dostała się mysz :shock: ...i pobiegała sobie w wiatraku jak chomik na tym swoim kołowrotku (prawie identyczna budowa kołowrotka i wiatraka).

Dobrze że nie czekałem z naprawą do wiosny...

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj sie wzialem za to i wymontowalem jeza przy pomocy podanego linka, przymierzam sie do zakupu nowego wlasnie ale zastanawiam sie czy to oby na pewno to jest przyczyna. Jest mozliwosc sprawdzenia przez elektryka tego urzadzenia czy dziala czy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.