Skocz do zawartości

316ti zamarznięta odma


lechuk3

Rekomendowane odpowiedzi

za wymianę odmy mechanik weźmie okolo 300 złotych, bo to trzeba zdemontowac kolektor ssący. Zwykła doma kosztuje 141 złotych, zimowa 317 zł. Przewody- każdy po około 100 zł a idą trzy. Do tego oczywiscie olej i filtr oleju co kosztuje jakieś ok.200 zł. Ja piernicze wymieniać odmę co drugą wymianę oleju, nie stać mnie na taki luksus posiadania BMW jak się okazuje. 300 + 317 + 300 + 200 = 1117 zł co drugą wymianę oleju?? Masakra!! Trzeba zmieniac auto w takim razie. Markowy olej? A jest nie markowy? castrol Edge 5W-40- taki używam i jak się okazuje jest kiepski, to ja już nie wiem jaki jest dobry. aj, chyba kupię Poloneza.... tam nic nie zamarza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być drożej jeżeli okaże się że uszczelki kolektora są uszkodzone - komplet ok 140 zl. Może być taniej jak sam to zrobisz poprzez zdjęcie kolektora lub (jeszcze niepotwierdzony sposób) - poprzez zdjęcie alternatora. Kolega z tego lub innego forum będzie wymieniał to może sprawdzi ten sposób a jak nie to ja to zrobię wreszcie :)) Wymiana co drugą wymianę oleju to zalecenie BMW a wiadomo jak to z tym bywa :) zerknijcie na ten artykuł http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/wydal-220-tys-zl-na-nowe-bmw-a-po-przebiegu-87-tys,1759990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem się do odmy, tu już wszystko zrobiłem.

 

Zastanawiam się czy nie wyczyścić tego syfu pod klawiaturą, bo ten syf chyba stąd się bierze. Co myślicie o tym? Tylko jest jeden problem, pewnie trzeba założyć nową uszczelkę potem, która kosztuje 300zł ? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

 

Tu moje DIY z wymiany separatora.

 

viewtopic.php?f=15&t=180512

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie spodziewałem się takiej akcji 25 marca, szczególnie że końcem stycznia byłą wymiana oleju i odmy... K. M. :mad2:

 

Odpaliłem, przejechałem 2 km i tumany dymu za mną, korek oczywiście zassany. Chciałem wrócić jeszcze do domu, ale od razu mi zgasł. Po prostu zadławił się.

 

Nie dało się go odpalić, albo jak łapał to od razu muliło go i gasł. Po kilku godzinach też nie chce załapać.

 

Pytanie, czy wystarczy wyczyścić dolot i odmę? :/ Czy poszło coś więcej w silniku? :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zamarzała odma trzeba zadbać o to by w oleju nie wytrąciła się emulsja hydro-olejowa. Opary emulsji zawierające wodę zalegają na membranie odpowietrznika i naturalnie w niskiej temperaturze zamarzają, uniemożliwiając tym samy swobodny odpływ gazów przedmuchowych ze skrzyni korbowej. Dochodzi do zbudowania ogromnego nadciśnienia i wywala najsłabszym ogniwem - uszczelniaczami silnika. Aby tego uniknąć trzeba bardzo porządnie przegnać auto w zimę, aby wyparowała cała woda odkładająca się w oleju. Tylko to daje pewność nie zamarzania ODMY. Dlatego też mój diesel nie ma łatwo ze mną każdej zimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną nigdy nie ma lekko.

 

Pytanie jednak jest, co teraz? Poszło coś więcej w silniku, czy tylko czyścić dolot i odmę i odpali czy coś więcej poszło w [BAD]?

 

W ogóle, tak teraz sobie myślę, że prewencyjnie co jakiś czas trzeba odpiąć na dole wężyk i przedmuchać od góry całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się tak dobrze, ale czy to nie jest przypadkiem silnik wykorzystujący podciśnienie?

 

Bez tego chyba nie za bardzo będzie chodził, czy się mylę?

 

Generalnie na razie rozchodzi się o to, żeby go normalnie użytkować. W lecie z odmą nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.