Skocz do zawartości

e36 318tds szarpnąłem za klamke i narobiłem sobie biedy


thomson91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mróz złapał mi drzwi z tyłu i zacząłem szarpać za klamkę gdy już wyszarpałem je okazało się już w ogóle nie mogę ich zamknąć. Klamka lata luźno , zamek drzwiach podobnie lata nie załapuje tym samym o zamknięciu nie ma mowy. Co mogłem zepsuć?? Nie mam zbytnio warunków żeby móc je rozebrać (-15 C) dlatego sięgam waszej opini Edytowane przez thomson91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z klamką kierowcy w coupe. Niby ciągnąłem za klamkę , ale drzwi się nie otwierały , od środka też próbowałem , ale również nie mogłem ich otworzyć. W końcu grzałem drzwi suszarką obok klamki (w miejscu gdzie jest mechanizm zamka) i po chwili udało się otworzyć :D

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przed zimą obsmaruje na około uszczelki od drzwi, płynem hamulcowym i wstrzyknę troszeczkę do zamka i nie ma żadnego problemu nawet w największe mrozy.

A jak reaguje ten plyn hamulcowy na uszczelce w kontakcie z lakierem,bo to chyba zła parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przed zimą obsmaruje na około uszczelki od drzwi, płynem hamulcowym i wstrzyknę troszeczkę do zamka i nie ma żadnego problemu nawet w największe mrozy.

A jak reaguje ten plyn hamulcowy na uszczelce w kontakcie z lakierem,bo to chyba zła parą.

Z tego co się orientuje to ma on właściwości higroskopijne czyli chłonie wodę oraz żrące ale może się mylę.

 

Spróbuj z tym grzaniem a jak nie to prawdopodobnie urwałeś taka blaszkę od klamki która zawadza o cięgło zamka. A od środka da rade otworzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.