Skocz do zawartości

320d Wyciek oleju spod górnego wtryskiwacza?


tomsax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W mojej E46 320d 150KM cieknie olej w górnej części silnika. Nie wiem jak fachowo nazywa się ta część - po ściągnięciu większej pokrywy po lewej stronie od wlewu oleju znajdują się takie "zawory - elektrozawory"... pod którymi zaobserwowałem olej... Auto nie ma też swojej mocy (czasem nie włącza się turbina). Przy okazji mrozów - problem z zapalaniem chciałem sprawdzić świece żarowe bo mam problem z odpalaniem i właśnie natchnąłem się na ten wyciek.

Czy to coś poważnego? miał ktoś już taki problem?

Edytowane przez tomsax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo gdybys zrobil fotke i pokazal skad te wycieki. Po opisie wnioskuje ze chodzi o wtryskiwacze, tylko teraz czy przycyzna beda wezyki przelewowe luz luzne nakretki przewodow wysokiego cisnienia czy luzne mocowanie wtryskiwaczy w gniazdach przez co kompresja cylindrow siada i stad brak mocy itd. Pokaz precyzyjnie skad ten wyciek jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście chodzi mi o wtryskiwacze :)

Wyciek znajduje się pod drugim od przodu.

- Po pierwszej konsultacji z mechanikiem - powiedział że może pomóc wymiana uszczelki pod klawiaturą - ale powiedział że wyciągnąć wtryskiwacze to graniczy z cudem.

Czy naprawdę jest z tym tak ciężko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, uszczelka pod wtryskiwaczami wymieniona (- śrubki od wtryskiwaczy były poluzowane tak że można je było wykręcać palcami ! )

ALE TO NIE KONIEC problemów...

- komputer po wymianie uszczelki pokazał kilka błędów - m.in. błąd przepływomierza...

samochód po wyjechaniu od mechanika:

1. nie ma mocy

2. kopci na czarno

3. ... po wciśnięciu gazu jest jakby efekt odcięcia paliwa...

Czy wymiana przepływki coś tu pomorze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie musi oznaczać uszkodzenia przepływki, można podejrzewać uwalony czujnik ciśnienia doładowania lub zawieszający się zawór AGR. Przedstaw WSZYSTKIE błędy, które wypluł sterownik... dopiero wtedy będziemy mieli pogląd na całą sytuację. Czym Ci diagnozuje auto?? INPĄ, DISem, Carsoftem czy BMW Scanerem?? Sprawdzał pomiary rzeczywiste??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Ja jestem w szoku :duh:

Wyciągnięcie wtryskiwaczy graniczy z cudem ....... co to za mechanik. Wtrysk wyciąga się w minutę!

Proszę Cię zmień "mechanika" !

Gdzie diagnostyka ?

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.