Skocz do zawartości

330i Doposażenie w czujnik zmierzchu


Klauzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam E46 2000r. xenon, czujnik deszczu, alarm. Chciałbym mieć również czujnik zmierzchu.

 

Czy wystarczy tylko zmiana panelu z włącznikiem świateł i programowanie, czy potrzeby jest dodatkowo czujnik zmierzchu? Ew. gdzie on się znajduje i jak wygląda?

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest fabryczny czujnik zmierzchu to włącznik świateł ma ustawienia: 0, A, św. pozycyjne, św. mijania. Bez czujnika nie ma ustawienia A (tj. u mnie). Więc na pewno włącznik do wymiany. Tylko pytanie: gdzie jest i jak wygląda czujnik zmierzchu? Czy może zawarty jest w czujniku deszczu?

 

:?: :?: :?:

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wszystko wiem, tzn. znalazłem w necie. :search:

 

Czujnik deszczu też jest urządzeniem optycznym reagującym na światło i w nowszych rozwiązaniach pełni on dodatkowo funkcję czujnika zmierzchu.

 

Wg realoem.com w E46 urządzenie to do 9.2001 nazywa się czujnik deszczu, a po 9.2001 zmienił się numer i nazwa na czujnik deszczu-świateł.

 

Wobec tego podejrzewam, że przed 2001 opcja automatyczne włącznie świateł nie występowała w trójce. Poprawcie mnie jeśli ktoś ma aut. światła przed 2001r.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a no po to, że można sobie zaprogramować światła w dzień np. na 50 mocy, a po zmierzchu na 100 %. albo inne kombinacje

Dokładnie po to.

 

Ale możesz założyć. Czujnik+włącznik swiateł z A+moduł ALSZ który to obsługuje.

Gra nie warta świeczki. Odpuszczam sobie.

 

Teraz myślę jak zrobić "follow me home" z pilota. Można podłączyć przekaźnik do centralnego z drzwi który dalej da sygnał na dźwigienkę długich. Ale nie wiem jakie prądy tam są. Dopiero rozbiorę i sprawdzę jak zrobi się cieplej, bo przy tych temperaturach łatwo połamać plastiki.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu i czujnik deszczu-zmierzchu to dwa różne czujniki które różnią się mocowaniem do szyby.

Jakiś czas temu byłem zmuszony wymienić szybę czołową i gościu pytał się wyraźnie jaki mam czujnik(a mam deszczu-zmierzchu).To są dwa różne czujniki i dwie różne szyby czołowe bo budowa i mocowanie tych czujników jest inne. Co pokazywał mi na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ten czujnik to tylko wydatek jak zapomnnisz wlaczyc swiatel to ktos inny Ci mrugnie,mnie czujnik deszczu juz wystarczajaca irytuje. jesli cie stat to montuj ale moim zdaniem nie warto

Za to dla mnie czujnik deszczu to bardzo przydatne urządzenie, dzięki któremu zapominam o obsłudze wycieraczek.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.