Skocz do zawartości

odskakujacy centralny zamek, czujnik zuzycia klockow itp


royalfinder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem od znajomej bmw z 93 z silniczkiem diesla. Prosiłbym o pomoc w następujących problemach:

1. Centralny zamek zamyka się dopiero za 8 razem wczesniej po prostu odskakuje, zauważyłem że gdy auto stoi na wzniesieniu tzn przód wyżej a tył niżej zamyka sie za pierwszym razem

2. Dmuchawa działa tylko na 4-biegu, szukałem tego tzw. jeża rozkręciłem schowek od strony pasażera i go tam nie znalazlem oraz szukalem od strony kierowcy tak jak pokazane było na zdjęciach które znalazlem na forum i nie wiem gdzie on może jeszcze byc zamontowany, oglądał go moj znajomy który tez posiada takie bmw i mial ten sam problem i sam nie wie gdzie go można znaleźć. Dodam że moje autko jest z klimatyzacją dwustrefową ręczną.

3. Ogrzewanie działa sprawnie, lecz gdy auto stoi na światlach na niskich obrotach leci znacznie chlodniejsze powietrze, gdy dodam gazu wszystko powraca do normy i leci gorące wiec tez nei wiem co to moze byc, termostat wydaje mi się, ze jest sprawny ponieważ wskazówka dość szybko po przejechaniu kilku kilometrów dochodzi do pionu.

4. Wczoraj gdy stalem na parkingu facet przywalił mi w lewy przedni błotnik i mam cały zagnieciony. Chciałbym sie dowiedziec jaki byłby koszt wymiany tego blotnika na nowy dlastego, że firma ubezpieczeniowa (WARTA) proponuje mi 1000 zł ugodowo, bądź wycene rzeczoznawcy w poniedzialek. Chcialbym sie dowiedziec co sie bardziej opłaca

5. Jeśli chodzi o podgrzewanie siedzenia, nie dziala fotel kierowcy, za to z pasazerem jest wszystko w pożądku. Jaki jest koszt wymiany maty grzewczej i czy mozna zrobic to samemu?

6. Pomimo wymiany klocków dalej swieci sie czujnik zużycia a w warsztacie na pewno kupili dobre klocki

 

Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Do sprawdzenia wiazka w bagazniku, w sedanie po lewej stronie.

Ad2. Zalacza sie tylko na 4-tym biegu czy po prostu tak slabo dmucha? Jesli slabo dmucha to prawdopodobnie zapachany filtr kabinowy.

Ad3. Wyglada, jakby uklad byl zapowietrzony.

Ad6. A czujniki zuzycia zostaly wymienione na nowe?

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS.

Widze, ze kolega z Dabrowy. Mozesz podjechac do Tobicars na Wybickiego 1, tam badna ci Beeme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Do sprawdzenia wiazka w bagazniku, w sedanie po lewej stronie.

Ad2. Zalacza sie tylko na 4-tym biegu czy po prostu tak slabo dmucha? Jesli slabo dmucha to prawdopodobnie zapachany filtr kabinowy.

Ad3. Wyglada, jakby uklad byl zapowietrzony.

Ad6. A czujniki zuzycia zostaly wymienione na nowe?

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS.

Widze, ze kolega z Dabrowy. Mozesz podjechac do Tobicars na Wybickiego 1, tam badna ci Beeme.

 

ad2 załącza się tylko na 4-tym biegu wlasnie a nie wiem gdzie moge znalezc tego "jeża" bo nie ma go ani w okolicy schowka paszera ani po stronie kierowcy

ad3 a jak mozna odpowietrzyc układ ?

czujniki zostaly wimienione na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gdy stalem na parkingu facet przywalił mi w lewy przedni błotnik i mam cały zagnieciony. Chciałbym sie dowiedziec jaki byłby koszt wymiany tego blotnika na nowy dlastego, że firma ubezpieczeniowa (WARTA) proponuje mi 1000 zł ugodowo, bądź wycene rzeczoznawcy w poniedzialek. Chcialbym sie dowiedziec co sie bardziej opłaca

doradzi mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gdy stalem na parkingu facet przywalił mi w lewy przedni błotnik i mam cały zagnieciony.

Po pierwsze ; tytuł tematu daleko odbiega od formatu który obowiązuje w naszym dziale

Po drugie; nie piszemy własnych postów jeden pod drugim tylko edytujemy poprzedni

Po trzecie; twoje drugie pytanie powinno być zadane w innym dziale :reading:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych klocków to pewnie założyli Ci stary czujnik. Albo go wymień albo zamknij obwód drucikiem ( wiąże się to z pozbyciem czujnika i braku informacji kiedy klocki się zużyją ) drugiej opcji osobiście nie polecam. Zajrzyj jeszcze do zbiorniczka z płynem hamulcowym.

Pozdrawiam

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.