Skocz do zawartości

5W30 czy 0W40


mokipera

Rekomendowane odpowiedzi

CHcesz mi powiedziec ze Castrol (produkowany na zamowienie BMW... ) jest olejem w pelni syntetycznym ? .hmmmm

Nie kupuje olei na litry, tylko 5l / a tu cena jest zupelnie inna :D

 

Rzeczywiscie nie ma co kombinowac , lej Castrola(BMW) i po problemie .

 

p.s. Castrol kiedys mial sprawe w sadzie o nazywanie swoich produktow pelnym syntetykiem ...

Edytowane przez mmcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mobil tak samo mial za to sprawe- a mimo to produkuja bdb oleje i jakos nie slychac o masowych awariach silnikow na olejach Castrola czy Mobila...

Wlasnie dlatego kilka lat temu weszlo w DE prawo regulujace nazywanie oleju Voll-Syntetic.

I nie chodzi o to na ile kupujesz olej-

ponawiam pytanie- nie rob z geby dupy tylko

pokaz mi olej 0W40 Voll Syntetyk "lepszy" w podobnej cenie-

bo tak pisales-

Pozatym nie wiem czemu upieracie sie na ten olej :wink: , sa lepsze oleje w podobnych cenach .

ja znam tylko ten w normalnych cenach-

http://oil-center-shop.de/shop/index.php/hersteller/aral/sae-0w-40/aral-supertronic-0w-40-1-liter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wlasnie co do Mobila to czytalem ze produkuje pelny syntetyk ale moze zle pamietam ...

 

mniejsza o to . :cool2:

 

 

MOTUL 8100 X-CLEAN + 504/507 5W-30 5L kupuje po 155 zl /5 daje 31 zl /l okolo 7e/litr ...

 

to tyle w temacie , i bez prostackich tekstow bo sie chyba troszke uniosles. ... :nienie: :norty: tylko nie wiem po co i dlaczego :D :D

Edytowane przez mmcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
panowie od poczatku-

najpierw Andrzej pisze ze olej Bmw 0W40 jest niestosowany przez Bmw bo "prawdopodobnie" nie spelnia ich wymogow...-

Spelnia,- i jest stosowany, wiec nie powielaj info wyssanych .. no wlasnie skad..?

Owszem, Bmw same z siebie nie produkuje tego (i zadnego innego) oleju- ale co z tego ?

Jest wyprodukowany na ich zamowienie i wg ich wytycznych-

bo nie ma odpowiednika Castrola OW40 ktory jest taki sam-

0W40 Castrola i 0W40 Bmw roznia sie w specyfikacji.

MMCV- jaki masz inny, lepszy olej 0W40 LL04 pelen syntetyk w podobnej cenie ? (6-7 Euro za litr)

Ja nie pisze ze OW40 Bmw to najlepszy olej na swiecie-

pisze tylko ze ten olej jest pelnym syntetykiem i w miare tani, dlatego nie ma co kombinowac i szukac nic na sile

bo to bdb olej.

ps-

zasadnicza różnica kolego.

nie jestem twoim kolega :nienie:

Wiem nawet dlaczego :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
dopiero teraz (2 mies temu) wyszedl Mobil1 0W40 pelen syntetyk-

http://mobil.pl/poland-polish-lcw/carengineoils_products_mobil-1-esp-0w40.aspx#

dotychczas 0W40 NewLife byl hydrokrakowany....

 

a ja ostatnio zalałem Mobilem New Life 0w-40 :shock: , byłem przekonany , że to full sytnetyk i spełnia normę LL04... Serwis który wymieniał - wprowadził mnie w błąd i sam zasugerował ten olej... :duh:

Czy jak zaleje tym Mobilem ESP 0w-40 przy następnej wymianie nic się nie stanie :?: (Czy silnik mógł ucierpieć przez obecny olej normę LL01 itd :?: ) Przejechałem na nim od wymiany jakieś 8000 km... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie, jedynie troszkę dla katalizatora jest nie dobry ten olej ale nie powinno nić się stać, zmień na LL-04 i po kłopocie.

Dzięki za szybką odpowiedź :!:

Zmienić olej jak najszybciej ? Czy można poczekać z wymianą jeszcze kilka tysięcy jak wypadnie kolejny termin wymiany :?: (wymieniam co 15 tys. km) :?:

Zastanawiam się czy nie zmienić w ogóle na jakiś inny (czyt. lepszy) - dużo osób zachwala Motula. Czy jako 5w-40 będzie napewno lepszy niż 0W-40 Mobila :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem jak duży wpływ może mieć LL01 na katalizator dlatego ciężko mi stwierdzić czy czekać z wymianą czy nie. Możesz zalać Motul bo to bardzo dobry olej ale nie 5W40 ponieważ do twojego silnika zalecane są oleje lekko bieżne np. 0W30 lub 5W30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak duży wpływ może mieć LL01 na katalizator dlatego ciężko mi stwierdzić czy czekać z wymianą czy nie. Możesz zalać Motul bo to bardzo dobry olej ale nie 5W40 ponieważ do twojego silnika zalecane są oleje lekko bieżne np. 0W30 lub 5W30.

Powoli już głupieje ,bo na innym forum zalecali wszyscy 0w-40- dla ścisłości mam 318i n46b20 129 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja czytałem że silniki N42, N46 które posiadaja valvetronic powinny mieć 0W30, 5W30, pewnie przy 0W40 nic się nie stanie ale Motula 0W40 ze specyfikacją ll-04 nie znajdziesz, chyba że Millers.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem że silniki N42, N46 które posiadaja valvetronic powinny mieć 0W30, 5W30, pewnie przy 0W40 nic się nie stanie ale Motula 0W40 ze specyfikacją ll-04 nie znajdziesz, chyba że Millers.

 

Teoretycznie 0w-40 jest lepsze niż 0w-30 szczególnie w wysokich temperaturach jakich w benzynie nie brakuje, ale skoro zalecają bardziej 30-stke to może nie warto kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niby tak ale w naszej strefie klimatycznej xW30 w zupełności wystarcza, gdyby miał się zerwać film olejowy przy xW30 ze wzgledu na wysokie temp. to by go w ogóle zakazali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale w naszej strefie klimatycznej xW30 w zupełności wystarcza, gdyby miał się zerwać film olejowy przy xW30 ze wzgledu na wysokie temp. to by go w ogóle zakazali.

No niby tak, ale chyba lepiej zmniejszać ryzyko wystąpienia wartości krytycznych, np w bardzo upalny dzień zjazd po bardzo szybkiej autostradowej jeździe w zakorkowane miasto.. ?

A ten Millers to produkt godny polecenia (sprawdzałem - spełnia wszystkie wymagane normy jakościowe i lepkościowe) Są jeszcze jakieś inne ciekawe alternatywy jeśli chodzi o oleje silnikowe premium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Millers jest równie dobry jak Motul, tak że śmiało można go stosować. Ja osobiście preferuje takie marki jak Motul ,Millers, Valvoline, LM no i mało znany w PL jeszcze AMSOIL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zgłupiałem już. Od rana siedzę na tych wszystkich forach internetowych i szukam informacji ciekawych, który olej najlepiej zalać do BMW 318d E91 122km 2006 rok przebieg 163 tysiące km

Zalecany EDGE 0W-40

Dobry EDGE 5W-30

 

Strona Castrol zaleca jak i uznaje dobry olej ( jak powyżej ). Czym w ogóle różni się 0w 5w ? -40 / -30 ? I który wkońcu wlać olej, bo to jest normalnie jakaś parodia jeden chwali taki olej zaś już drugi uznaje ten olej za gówno i chwali inny a zaś ktoś inny tamten olej uznaje za dobry i takie wielkie koło się tworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i tam i po przeczytaniu wszystkich postów mam normalny mętlik w głowie.

 

BMW 318d E91

122 koni

163 kkm przebiegu

BEZ DPF

Do zimy na pewno jeszcze będę wymieniał olej, jak nie dwa razy. Bo czasami są takie sytuacje, że 4 kkm nabije wciągu 5 dni.

Tutaj w Belgii temperatura na dworzu dochodzi nawet +30 stopni na słońcu jak dobry dzień nastanie. A tak zazwyczaj 20 / 25 stopni. Autko czasami jak odpalę to jest gaszone po 20 godzinach cały czas jadąc na autostradzie przy 180 km/h. Chcę zalać olej Motul ale nie wiem dokładnie jaki, czy 0w30 , 0w40 , 5w30 , 5w40 nie wiem czym te pieprzone nazwy się różnią. Chcę po prostu dobry olej do mojego silnika i nie zamierzam oszczędzać na tym. Prosiłbym Was o prostą i logiczną odpowiedź dla prostego człowieka. JAKI OLEJ ZALAĆ.

 

Z góry naprawdę dziękuje za normalną odpowiedź ( nie typu, szukaj tam informacji, tylko normalną odpowiedź ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.