Skocz do zawartości

Demontaż plastiku w ramieniu wycieraczki - możliwy ? (foto)


ShakeIt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy można zdemontować ten plastik zaznaczony na zdjęciu czy jest on zamontowany na stale ? Kupiłem płaskie wycieraczki i ta od strony kierowcy ciągle mi przeskakuje przez ten uchwyt. W e60 w którym też mam płaskie wycieraczki takiego uchwytu nie ma. Trochę się z nim szarpałem i nie wygląda jakby był tam zalany na stałe ale nie chcę go przypadkiem wyłamać.

 

http://img42.imageshack.us/img42/2360/44455662.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można zdemontować ten plastik zaznaczony na zdjęciu czy jest on zamontowany na stale ? Kupiłem płaskie wycieraczki i ta od strony kierowcy ciągle mi przeskakuje przez ten uchwyt. W e60 w którym też mam płaskie wycieraczki takiego uchwytu nie ma. Trochę się z nim szarpałem i nie wygląda jakby był tam zalany na stałe ale nie chcę go przypadkiem wyłamać.

 

http://img42.imageshack.us/img42/2360/44455662.th.jpg

 

Ja u siebie to zdemontowałem ale jak to zrobiłem i czy nie połamałem to nie jestem w stanie sobie przypomnieć. A płaskie wycieraczki skaczą mi po szybie (Bosch aero twin). Kto poleci jakieś inne sprawdzone? Mogą być zwykłe.

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna sprawa, miałem Bosch Areo Twin na tych ramieniach przez rok i było idealnie, przy serwisie zmieniłem i dokładnie to samo mi sie stało, w trasie po 3 godzinach jazdy a nie szło jechać w strugach deszczu - wściekły wyłamałem te plastiki i jest ok. Z pewnością nie jest to prawidłowe rozwiązanie i nadal zachodzę w głowe jak to możliwe że poprzedni kpl wycieraczek pracował bez zarzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przerabialem temat plastiku jakis czas temu. Mialem ori wycieraczki i wszystko bylo OK, potem wymienilem na VALEO i rowniez wszystko gralo. Kolejne polecone przez znajomego wycieraczki MOTGUM okazaly sie za wysokie. Guma rewelacyjna, ale konstrukcyjnie za wysokie i ten plastik przeszkadzal. Wyrzucilem go (mocowany na zatrzask) ale gdy wrocilem do Boscha aero to juz nie zgarnialo jak powinno. Dlatego na szrocie dokupilem plastik i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, skoro piszecie, że jest na zatrzask to później spróbuję się z nim poszarpać, nawet jak się połamie to już przynajmniej wiem, że da się go dokupić ale z tego co udało mi się sprawdzić na realoem to kosztuje 16zł w razie jakby ktoś potrzebował. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez cwiczylem ten temat kilka dni temu, bosch aerotwin po zmianie z orginalnych skacza przez ten plastik. Plastik podwazalem bardzo delikatnie cienkim plaskim i udalo sie go wyjac, teraz nowe dzialaja tak jak powinny. Pokombinuj troche, jak polamiesz no to koszt na przyszlosc i tak nie jest przerazajacy :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.