Skocz do zawartości

E39 - Błąd Automatycznej Skrzyni Biegów - INPA


gbocz334

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm kolego a skrzynia dobrze działa? Inpie nie wierz na 100%. Mi też pokazywało parę błędów w skrzyni, pojechałem na innego kompa i do mechanika, który robił mi skrzynię i wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z momentem redukcji, ale dokładnie nie wiem. W skrzyni się wszystko zapisuje. Mi nawet jak aku padł to w skrzyni był błąd, że aku rozładowany. A to jakiś wyciek masz, że myślisz, że mało oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Koledzy więc pisze aby się z wami podzielić moją historią błędu CAN Moment Reduction (INPA) CAN Tarque Reduction (DIS) - jest to błąd informujący że coś ślizga w skrzyni. Niestety a może i stety moja skrzynia jest w regeneracji, do wymiany: 2 komplety tarczek, zaworki, konwenter do regeneracji + pompa oleju do małych poprawek. A to wszystko prawdopodobnie przez to że za dużą temperaturę miał olej w skrzyni ponieważ po rozebraniu był spalony. Przyczyną tego był zarąbany cooler od chłodzenia oleju, dlatego też auto w zimne dni jechało piękne zaś w upalne długo się automat zastanawiał. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy więc pisze aby się z wami podzielić moją historią błędu CAN Moment Reduction (INPA) CAN Tarque Reduction (DIS) - jest to błąd informujący że coś ślizga w skrzyni. Niestety a może i stety moja skrzynia jest w regeneracji, do wymiany: 2 komplety tarczek, zaworki, konwenter do regeneracji + pompa oleju do małych poprawek. A to wszystko prawdopodobnie przez to że za dużą temperaturę miał olej w skrzyni ponieważ po rozebraniu był spalony. Przyczyną tego był zarąbany cooler od chłodzenia oleju, dlatego też auto w zimne dni jechało piękne zaś w upalne długo się automat zastanawiał. :)

 

"olej był spalony, cooler chłodzenia oleju był zarąbany" - zapewne twoje auto padło ofiarą wyznawców że oleju w automatycznej skrzyni się nie wymienia :D - takie właśnie są skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odebrałem skrzynie z regeneracji, mam jedno pytanie.

 

Czy jeśli zapale samochód i dam D (drive) to odrazu po zwolnienu hamulca samochód ma jechać czy po ok 2-3s.??

Bo od regeneracji jest tak iż gdy mam np na D(drive) i przełącze na R(revers) to samochód po 2-3s zaczyna jechać w wybranym kierunku.:)

 

Czy to jest normalne?

 

Wcześniej po takich zmianach z D na R to aż samochodem szarpało. Teraz jest wolniej i łagodniej. Proszę o informacje od zanwców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W sprawnej skrzyni nie powinno być szarpnięcia, ale 3 sekundy aż skrzynia "zastanowi" się gdzie jechać to troszkę dużo.

U mnie max 1 s.

Ale jeśli wszystko inne chodzi ok, to może coś tam się jeszcze "układa" i po jakimś czasie wróci do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawnej skrzyni nie powinno być szarpnięcia, ale 3 sekundy aż skrzynia "zastanowi" się gdzie jechać to troszkę dużo.

U mnie max 1 s.

Ale jeśli wszystko inne chodzi ok, to może coś tam się jeszcze "układa" i po jakimś czasie wróci do normy :)

 

W moim przypadku. Pierwszy start na D, po całonocnym postoju, to jakaś 1 sekunda, max 2. w mroźne dni. Później już wszystko normalnie śmiga :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy wszystko się ułożyło i działa jak należy, natomiast błąd CAN Moment Reduction pojawiał się ponieważ walnięty był zawór EGR sterujacy turbiną, przez co samochód w gorące dni słąbo jechał i wszystko się wyjaśniło i jest jak należy po zmianie zaworka EGR turbiny. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.