Skocz do zawartości

Co lepsze? Odcięcie rozrusznika czy cewki zapłonowej??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Jestem w trakcie montażu odcięcia...

 

Miałem odciąć rozrusznik ale... :roll2: Jak to zwykle bywa przed najważniejszym momentem mam pewne wątpliwości... :?:

Mianowicie pomyślałem, że po odcięciu rozrusznika samochód można zapalić na popych (chyba- a przynajmniej tak mi się wydaje), a cewka to cewka i jeśli bedzie odcięta to auto nie ruszy wogóle... :cool2:

A może się mylę?? Może da się odciąć rozrusznik w ten sposób aby auto unieruchomić i żeby na popych nie mogło zastartować??

Planowałem oczywiście odciąć sterowanie magnesem rozrusznika odcinając kabelek od stacyjki...

Proszę o jakąs szybką poradę... :idea:

Który sposób jest lepszy??

Na co się zdecydować? I jeśli odcięcie cewki to jak je wykonać??

Może któryś z kolegów robił już coś takiego? Proszę o info gdzie znajdę przewody od cewki i który najlepiej odciąć... Może ktoś poratuje mnie jakimś schemacikiem??

Auto - BMW E36 '91.

Pozdrawiam wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób odcięcie na cewce, najlepiej jej sterowanie.

Schemat powinien być w "przydatnych linkach".

Odcięcie rozrusznika to nie jest zbyt dobre rozwiązanie bo tak jak myślisz auto można odplić "na pych"

Jeszcze możesz zrobić odcięcie pompy paliwa, pod warunkiem że nie masz instalacji gazowej :wink: w przciwnym wypadku takie odcięcie jest bez sensu i pozostaje tylko cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Odcięcie zapłonu jest lepszym rozwiazaniem - odcięcie musi być za modułem kompa [zlodziej przychodzi ze swoim sterownikiem]

Dobrze jest dolożyć ukryty wylącznik mechaniczny.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy odłączenie cewki może spowodować awarję modułu/komutera ?

 

ps. dodatkowo zrób ukryty wyłącznik świateł, jak ukradną autko w nocy to daleko nim nie zajadą,

 

ps2. ja myśle nad zrobieniem czasowego wyłącznika cewki. chodzi mi o to że masz ukryty wyłącznik i jak go nie przełączysz przed odpaleniem bmw to samochód zgaśnie po 2 minutach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wątpliwości jak NYT.

Zdecydowanie wolę odcięcie zapłonu...

 

Chciałbym odciąć na przekaźnikach sygnały sterujące pracą zapłonu, których kable wychodzą właśnie z modułu sterowania pracą silnika... Są to piny 24, 25, 51, 52 złącza tego modułu...

 

Mam w związku z tym pytania...

 

1. Czy ktoś robił juz coś takiego u siebie w autku?? Czy miał jakieś trudności, problemy w trakcie lub po jego wykonaniu??

2. Czy odciecie tych obwodów nie spowoduje jakiegoś uszkodzenia samego modułu??

3. Czy takie odcięcie nie spowoduje jakiejś awarii całego systemu komputerowego samochodu??

 

Odcięcie zasilania cewki nie jest najlepszą metodą na odciecie zapłonu gdyż wystarczy zewrzeć kablem zasilanie z akumulatora i styk zasilania cewki zapłonowej.. i takie odcięcie jest bezużyteczne...

Natomiast odcięcie sygnałów sterowania zapłonem wydaje mi się dużo lepszym rozwiązaniem.... Czy mam rację??

Proszę o odpowiedź na forum lub ewentualnie na mojego maila stivix@o2.pl

 

Pozdrawiam... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem taką zabawkę w poldku.

Jak na mój gust, jeżeli masz jedną cewkę zapłonową z rozdzielaczem (M50 odpada), to wystarczy jeden przekaźnik i mikrostyk gdzieś ukryty.

Przy każdym włączeniu zapłonu musisz go nacisnąć, żeby włączyć samopodtrzymujący się przekaźnik i już. Przekaźnik trzeba umieścić gdzieś w pobliżu cewki lub skrzyni z kompem, a mikrostyk - według uznania.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jak zrobic odciecie( co odciac) w dieslu 530d ???????

 

Cewki nie ma :)

Pompa moze nie skutkowac bo wysokiego cisnienia samo może zassac paliwko bo jest na łancuchu rozrzadu:)

 

 

Gdzie i czego szukac żeby było skuteczne. Mysle zamontowac jakis sensor dotykowy( tylko jescze nie wiem gdzie)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlaczyc swiece aby sie nie grzaly

 

tylko problem jak bedzie cieply silnik

 

ale to i tak da sie cos takiego zrobic po przecie jak sie stacyjke wylacza to auto gasnie to trzeba popatrzec po wyciagnieciu jakiego przkaznika silnik gasnie i tam zrobic odciecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat silnik 3.0d na swiece to jest nie wrazliwy bo to comon rail:(

 

Swiece grzeja sekunde tylko jak jest bardzo zimno, tak normalnie to nie grzeja.

 

Ale z tym przekażnikiem to dobry pomysł :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.