Skocz do zawartości

za wysokie spalanie w 3,0d


tomek196

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno nabyłem X5 2002 r. Przeglądając forum większość użytkowników pisze, że spalanie jest na poziomie około 8 - 9 litrów ( tyle miałem w kilku e38 z tym motorem, które jest lżejsze i ma napęd tylko na jedną oś ). U mnie spalanie przy normalnej jeździe, to 12 litrów. Czy to dużo czy mało? Co muszę sprawdzić, zmienić aby spalanie spadło? Po zakupie wymieniłem filtry pow. oleju. paliwa. olej, przeczyściłem zaworki, wężyki, wymieniłem turbinę.

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tomek196 to normalne spalanie a jak ciśniesz to i 14 spali,a pisanie że X pali 8-9l :shock: to chyba ktoś nigdy nie jeździł X-sem.

Pozdrawiam :D

 

 

:cool2: X5 :cool2:

Popieram wypowiedz przedmowcy.

Takie spalanie to mozna osiagnac tylko i wylacznie w trasie i w X po lifcie,gdyz powyzej chyba sie nie myle 40km/h ciagnie tylko sam tyl.

A w X przed liftem ma sie staly naped na 4 kola rozlozony--- 60x40---.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to może mniej palić po czipie. Dokładnie nie wiem czym jest to spowodowane ale pociotek ma land cruisera po tym zabiegu (z 163 na 192kM) i też mówi o mniejszym spalaniu. Było to tłumaczone gdzieś w auto świecie, czy motorze ale dokładnie nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam panowie zchipowany silnik i przy mojej malo ekonomicznej jezdzie (miast+trasa, czasem autostadą 200 km/h ) pali mi od 10,5 do maks 12 litrow/100km.Prawda jest ze silniki po chipie mniej palą ,ale tylko przy jezdzie spokojnej.przy bardzo dynamicznej silniki potrafią łyknąc wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy,w takim razie może i ja bym wsadził chipa do mego iksa..Ale może troche szczegółów .

Gdzie,co ,jak i za ile??

Jaka będzie różnica w konikach??(dodam ze mam 3,0d 2003r)

Może ktoś z was podzieli się na forum wiedzą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam odpowiedź na mniejsze spalanie po czipie. Kolega z infinitifans mi to wytłumaczył http://www.ifans.pl/showthread.php?1167-tuning-silnika-diesla

Kolega zajmuje się właśnie tuningiem i nieźle mu to wychodzi. Zajżyjcie na jego inne posty związane z tuningiem. Ma w projekcie VW sharon 1,9 tdi 200 koni i 400 momentu :duh: A tak na nasze forum to też ma projekt bmw jak dobrze pamiętam e30 cabrio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 litrów kolego to taki przybliżony standarcik jak na 3.0d.Ale jeżeli masz ochotę jeszcze coś sobie wymienić to wymień przepływke , ustaw konkretnie zbieżność , pilnuj ciśnienia w ogumieniu i zobacz wtedy czy uszczypnąć coś zdołałeś z tej coraz droższej ( fakt ) ropy .Jak pali więcej niż 12litrów kolego a powymieniałeś to o czym piszesz to coś mi się wydaje że za ostro jeździsz :D ( leciutko noga z gazu )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 litrów kolego to taki przybliżony standarcik jak na 3.0d.Ale jeżeli masz ochotę jeszcze coś sobie wymienić to wymień przepływke , ustaw konkretnie zbieżność , pilnuj ciśnienia w ogumieniu i zobacz wtedy czy uszczypnąć coś zdołałeś z tej coraz droższej ( fakt ) ropy .Jak pali więcej niż 12litrów kolego a powymieniałeś to o czym piszesz to coś mi się wydaje że za ostro jeździsz :D ( leciutko noga z gazu )

 

 

Z tą przepływką to nie taki zły pomysł ale na komputerze wyszło, że jest ok. W sumie to przyzwyczaiłem się do stylu jazdy i osiągów z E38, może muszę się przestawić i pamiętać że, to grubo ponad 2 tony ;) Generalnie chciałbym doprowadzić mojego X-a do stanu perfekcyjnego.

 

Wracając do chipa, czy ktoś przerabiał temat tych dziwnych wynalazków wpinanych w gniazda diagnostyczne i mających poprawić osiągi???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chip to tylko softem (zmiana map wtryskowych) przez znającą temat osobę. Zadne boxy i takie tam bzdury. No chyba że chcesz szukać np turba, silnika albo mieć "BATOREGO " za sobą. Swoją drogą ja się boję chipować swoją ze względu na ASB. Ponoć bardzo szybko pada od większej ilości NM (niutków)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chipowalem 740d. No i faktycznie przy spokojnej jezdzie palila mniej, przy szybszej roznie to bywalo. Jedno natomiast jest pewne - wieksze roznice na przestrzeni 2 lat jazdy dawalo slabe jakosciowo paliwo niz chip. Zdazalo mi sie w okresie letnim spalac 9 - 9,6l na shell vpower czy jak sie tam to zwalo, okolo 10 na statoilowskich, 10,5 na bp i nawet do 12 na neste (lotos). Jakby roznica 30 %.

Co do spalania w zimie - mam hybryde ktora pali 3 litry wiecej jak jest ponizej zera niz w lecie.

A moja X5 pali do 18 w miescie. Na trasie z Katowic do Rabki via Oswiecim (caly czas 70 km/h bo wiecej sie nie dalo) ale plynnie i bez zastojow spalanie 9 litrow. Tyle ze moj X to 4.8is :)

Wiec czytajac o 14l w 3.0 dieasel utwierdzam sie w przekonaniu, ze nastepne auto jakie kupie to... nie mam pojecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.