Skocz do zawartości

E 39 xenon


mariusz01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,przestał świecić prawy xenon , zarówki były już dość wiekowe jeden już świecił na rózowo , to zapewne oznaka starości,i w dniu dzisiejszym raz działał raz nie działał,postanowiłem wymienić za jednym razem jeden i drugi , kupiłem nowe Philips D2S bo takie były zamontowane, po wymianie okazało sie ze jest tak samo,prawy nadal nie działa , w momencie zapalania tylko mrygnie i nie odpala,zapewne to siada przetwornica, czy w jakiś sposób moge sprawdzić przetwornice,czy może to coś innego , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podlacz pod inpe, moze od razu cos wyskoczy. Potem sprawdz kable czy nie przetarte albo zasniedziale. Poszukaj tematow o naprawie modulu swiatel, choc zwykle objawem bylo swiecenie sie dlugiego swiatla nawet po wylaczeniu auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskakuje mi taki komunikat "Abblendicht prufen"jak światło niedziała, przy włączaniu mrygnie prawy xenon i nieodpala , pare razy jak sie przełącznik świateł powłącza i wyłącza to za którymś razem światła zaskoczą i świecą sie do nastepnego wyłączenia działają , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskakuje mi taki komunikat "Abblendicht prufen"jak światło niedziała, przy włączaniu mrygnie prawy xenon i nieodpala , pare razy jak sie przełącznik świateł powłącza i wyłącza to za którymś razem światła zaskoczą i świecą sie do nastepnego wyłączenia działają , pozdrawiam

Prawdpodobnie palnik do wymiany. Zamien palniki miejscami, albo kup na probe jakies chinskie badziewie za grosze.

Moze tez byc klopot z ukladem zaplonowym przetwornicy.

Edytowane przez >Arecki<

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary palnik nie świecił , wymieniłem na nowy i dalej ta sama usterka jak opisana wyżej , przed wymianą było dokładnie tak samo

No to moze byc "potwornica", albo cos ze zlaczami. Przy starcie pobierany jest duzy prad. Nie wykluczam chorego LCM. Tym razem zamien przetwornice.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wtyczka jest do bani kable zasniedziale albo cos sprawdz dokladnie wszystkie kable idące do reflektora szczególnie te grube

jakbys mial ochote to mozesz pomierzyc napiecia na wtyczce przy wlanczaniu świateł mze faktycznie LCM oszukuje

 

lub sposób mało polecany włacz siwatła i poruszaj kablami podociskaj kable we wtyczce i zobacz czy sie zapali

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego jeszcze zauważyłem ze jak już załapią powiedzmy i potem sie troszke rozgrzeje to właczaja i wyłaczaja sie cały czas , a jak się wyłączy na dłużej powiedzmy jak coś ostygnie to znowu trzeba pare razy wyłacznikiem swiateł pokręcić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomierzyłes czy jest prąd na wtyczkach za kazdym razem kiedy właczas swiatła?,na wtyczkach przed przetwornicą i za przetwornicą sprawdz miernikiem tylko zmien zakres na mierniku jak przejdziesz z 12v na 1xx bo xenon działa na 1xx volt. moze gniazdo w które wkładasz zarnik jest zasniedziałe rpzyrdzewniałe od wilgoci i nie łaczy.moze bezpiecznik? w e46 miałem xenon kiedys i na desce pokazywało spaloną zarówke a była dobra bo ajkas blaszka nie dotykała gdzie trzeba kumpel miał to samo w zwykłych zarówkach moze cos tam nie styka w lampie musisz sobrze posprawdzac na włączonym właczniku swiateł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.