Skocz do zawartości

E90 a E91 w którym jest więcej miejsca z tyłu?


mar0100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani
Miejsca jest tyle samo, kwestia ustawienia foteli z przodu

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 184 cm i za mną jest jeszcze sporo miejsca, tzn jak siądę z tyłu to mam luz na kolana.

Tyle że nie rozkładam oparcia pod kątem 45 stopni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja podobnie, mam 188cm cm i 115kg wagi :duh: mam fotel opuszczony na max w dół ale oparcie ustawione na maxa pionowo ( jak w rajdowkach ) i da się jako tako za mną usiąść choć na stopy miejsca za dużo nie ma

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jedno i drugie troszkę spowalnia ;) Z reszta nie czepiaj się bo na ciebie usiąde :mrgreen:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 186 cm i 82 kg . Moja żona 174 cm i 58 kg a mój syn 192 cm i 88 kg oraz jego dziewczyna 170 cm i 54 kg . :mrgreen:

 

Często jeżdzimy razem na urop po kilkaset kilometrów + bagaż i nikt nie mówi ,że ma ciasno .Wszyscy słuchamy muzyczki , jedziemy lewym pasem i patrzymy jak wszystko zostaje w tyle (cytat z pios. M. Rodowicz ) :8)

 

Pozdr.

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 185 a zona 176. Jak mielismy Sedana i Kombi to z tylu ciezko bylo wozic 2-3 letnie dziecko w foteliku (chyba ze lubisz jak ktos Cie kopie)

Jezeli chcesz siedziec nisko (a po to jest BMW :cool2: ) to jadacy z tylu nie maja miejsca na stopy

Nie ma co tragizowac bo w Lexusie IS jest jeszcze gorzej :mrgreen:

Teraz dziecko podroslo (wciaz w foteliku) i w jeszcze mniejszym E93, zona albo siedzi z kolanami pod broda z przodu albo fotel z dzieciakiem na maksa do przodu i zone do tylu :norty:

Nie oszukujmy sie, dlugosc 4.55m w obecnych czasach to maja Sedany z segmentu B jak Fiat Linea.

Wiekszosc aut z D segmentu jak Insignia czy Mondeo ma po 5 metrow.

Ale male jest piekne :roll: Zreszta maluchem, jak nie bylo lewych pasow tez sie na wczasy w 4 osoby jechalo i bylo dobrze :P

 

P.S. Do autora watku - w kombi masz wrazenie przestronnosci bo linia dachu nie opada i jest wiecej powietrza za zaglowkami :wink:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wydaje, ale to kombi wcale takie wielkie nie jest, szybko się kończy za zagłówkami pasażerów z tyłu, żeby się zapakować na narty w 5 osób jest ogromny problem.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy E91 nie ma co narzekać, auto na prawde ma wystarczająco miejsca, np A4 kombi z 2006r ma mniej miejsca na tylnej kanapie na nogi. BMW jest w zupełnosci wystarczające. Na pewno większe niż jakikolwiek kompakt kombi. Myśle, że jeśli chodzi o ilość wnętrza to moze być porównywane np z Laguną kombi albo czymś podobnym.

 

Minusem jest kształt bagażnika powyżej lini okien, znam auta, które mają bardziej ergonomiczny bagaźnik

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy ile chcesz zabrac :D

Ja ostatnio land cruiserem V8, gdzie wchodza 4 dorosle cielaki :cool2: , mialem problem sie zabrac na narty. :norty:

Ale narty zapakowalismy bokiem do srodka, do tego sanki, buty i tony niepotrzebnych potem ciuchow :shock:

Do e91 trzeba zdecydowanie duzy pack na dach, do ktorego wejdza oprocz nart tez buty.

Zreszta kiedys w AutoSwiecie byl test bagaznikow. E91 byl jednym z modeli gdzie producent najbardziej "oszukiwal". Rzeczywista pojemnosc byla mniejsza niz 400 litrow :?

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik w E91 raczej jest niezbędny, 4 pary nart na dach + plus buty do bagażnika i na bagaże, zostaje bardzo mało miejsca, zmieścić się zmieścimy, ale w porównaniu np. do Octavii II w kombi to bmw 3 wypada bardzo słabo

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że w BMW rozstaw osi jest duży, to tylko liczby. W praktyce przednia oś jest bardzo wysunięta do przodu, E9x ma bardzo krótki przedni zwis. Dochodzi do tego długa maska i cofnięty mocno w stronę kabiny silnik, wszystko aby samochód miał świetne wyważenie i jak najlepiej się prowadził. Miejsca w środku jest przez to mniej, aczkolwiek jak na moje aktualne potrzeby w sam raz.

 

Zatrzymajcie się kiedyś obok takiej Octavii i porównajcie gabaryty. Mimo, że od zderzaka do zderzaka będzie podobnie, to przedział pasażerski BMW jest zauważalnie krótszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4B8 tez ma mniej miejsca z tylu na nogi , co mnie bardzo zaskoczylo, ale jest to spowodowane tym ze nowa A4 wkoncu jest jako tako wywazona bo poprzednie to wiadomo kupa :mrgreen: . Na minus ... zle sie wysiada z tylu z E9x , podobno w F3x jest lepiej .Kuleje troche maly bagaznik ale na moje potrzeby rowniez jest wystarczajacy poki co... W porownianu do A4 b6ib7 z przodu jest ciasniej ale podlokietnik jest wygodniejszy i stabilniejszy no i pozycja za kierownica jest bardziej sportowa / lepiej sie czuje ten samochod, bynajmniej mi po przesiadce z A4.

 

Podpisuje sie pod tym co napisal artuj . Zreszta Octavia w swojej klasie wygrywa, z kazdym jesli chodzi i o miejsce i o bagaznik . Siedzialem ostatnio w Vectrze C to tam tez z przodu sa "przestrzenie"...ale generalnie pozycja za kierownica jak dla mnie fatalna , podobnie jak w Astrze ... Latwo sie przyzwyczaic do dobrego ale jak sie przesiadzie czlowiek to inny swiat :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o ten inny świat chodzi . Może i troche ciasnawo z tyłu i kufer mało pakowny ale jazda tym autem dekompensuje wszystko :cool2:

 

Kto by chciał po jeżdzie BMW wsiadać do skody czy paska lub audi ? :twisted:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"koń jaki jest każdy widzi", tak samo jest z samochodami. Ja wybrałem celowo E91, choć niewiele drożej mogłem kupić 5-kę - dla mnie właśnie wielkość zdecydowana o takim wyborze. Każdy powinie wybrać to co mu pasuje. W ofercie BMW jest naprawdę wszystko i małe i duże,od 1-ki do 7-ki. Przypisywanie klasy samochodu w zależności do jego długości pojemności bagażnika to spore przegięcie. Wg tej argumentacji Octavia powinna być w klasie premium, a tak nie jest i pewnie nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tej argumentacji Octavia powinna być w klasie premium, a tak nie jest i pewnie nie będzie.

 

nie bardzo Cie rozumiem :shock: :shock: ... Klasa premium nie ma nic wspolnego z gabarytami samochodu :duh: :!: :!: .

Klasa kompaktowa tez moze byc premium !! To jest niejako podklasa wyroznienie ...

chodzi o jakosc , o prestiz o materialy , o silniki i rozwiazania techniczne(nowinki niespotykane w samochodach tej samej klasy) ktore potem ktos gdzies powiela (jak np IDrive z ktore smiala sie cala smietanka a teraz jest nawet w LAGUNIE I MEGANE !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg tej argumentacji Octavia powinna być w klasie premium, a tak nie jest i pewnie nie będzie.

 

nie bardzo Cie rozumiem :shock: :shock: ... Klasa premium nie ma nic wspolnego z gabarytami samochodu :duh: :!: :!: .

Klasa kompaktowa tez moze byc premium !! To jest niejako podklasa wyroznienie ...

chodzi o jakosc , o prestiz o materialy , o silniki i rozwiazania techniczne(nowinki niespotykane w samochodach tej samej klasy) ktore potem ktos gdzies powiela (jak np IDrive z ktore smiala sie cala smietanka a teraz jest nawet w LAGUNIE I MEGANE !)

 

Szanowny kolego czytaj całość wątku i wyrywaj jednego zadania z kontekstu. Mój wpis w tej części był odpowiedzią na jeden z głosów z opinią, że klasa premium (w uproszczeniu) to długość samochodu o okolicach 5 m i odpowiedni do tego bagażnik. Moja opinia o klasach samochodów jest identyczna z Twoją. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkośc auta ma znaczenie przy dopasowaniu go do konkretnej klasy, a jak chcecie mieć dużo miejsca to kupcie sobie Superb >2008r tam z tyłu można nogi wyprostować.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multilab zobacz co napisales... wyroznilem Ci kluczowe slowa...

 

Przypisywanie klasy samochodu w zależności do jego długości pojemności bagażnika to spore przegięcie. Wg tej argumentacji Octavia powinna być w klasie premium, a tak nie jest i pewnie nie będzie.

 

Nie napisales jasno ze chodzi Ci o wyroznik klasy (piszac ze "Przypisywanie klasy samochodu w zależności..."), czyli PREMIUM, i piszesz zebym przeczytal calosc watku . Ja nie widze tam zeby ktokolwiek sugerowal ze klasa premium ma cos wspolnego z dlugoscia samochodu ...

Moze poprostu nazywajmy 3ke samochodem segmentu D klasy premium i bedzie jasne o co chodzi . Jesli Cie zle odebralem to sorry :cool2:

 

 

ps. Natek ... Lagune na wielkosc wnetrza porownujesz z 3ka ? ... siedziales w Lagunie ? Vectra tez jest z segmentu D , Mondziak rowniez - a miejsca wnich jak w 5er. Piszesz ze:

BMW jest w zupełnosci wystarczające. Na pewno większe niż jakikolwiek kompakt kombi
. No z tym sie zgodze tyle ze 3ka nie gra w segmencie kompaktow :roll: :roll: , jesli porownamy klase srednia to wypada blado :D ,ale nie po to sie ja kupuje zeby 5cio osobowa rodzine tam miescic :mrgreen: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że do trójki oferowali mocne silniki wysokoprężne i bogate wyposażenie, dla przykładu w octavii najmocniejszy diesel to 170km a w innych ok 160km a tutaj masz większe pole manewru.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy dodać - bogate wyposażenie za dodatkową opłatą i to bardzo drogą dopłatą, za którą można śmiało kupić Octavię golasa + Octavię full wypas z motorem 170KM :) i mieć 2 auta w cenie jednego super wypas serii E90/E91 ;)

 

Swoją drogą jak pamiętam wyprawę w 4 chłopa w Alpy do Włoch służbową Octavią z kratką :) kumpla to nie mam pytań jakie to auto było pakowne, no fakt Thule na dachu też był :) hehe a jechaliśmy tam na 10 dni, także wiadomo... trunki %%% też trzeba było spakować :D :mrgreen:

 

Moją E90 w 2 osoby i dziecko w dalszą podróż to jest jakaś masakra to wszystko spakować, ale jak się mądrze poupycha to daje radę ;), co zrobić :8)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego fakt octavia jest większa, ale nie przesadzaj, że się we 2 osoby w e90 nie możesz zmieścic, kiedyś się jeździło Cinqecento, Fiatami Uno, już o maluchu nie wspomnę i jakoś się dawało radę, ale mimo wszystko uważam, że bmw jest stosunkowo małe i 5 osoba na środku ma poprostu " przerypane " w dalszą podróż.

 

pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.