Skocz do zawartości

Czy do E36 pasują sprężyny z E46 i na odwrót ?


Mentos1

Rekomendowane odpowiedzi

witam. przerabiałem ten temat w aucie u znajomego jakieś 2 miesiące temu. Przymierzałem sprężyny tył z e36 coupe (318is-oryginał)do e46( 316i sedan) - średnio pasują. - tzn ja po przymiarce odpuściłem . średnica sprężyn jest minimalnie mniejsza. Ale mozna by podpiłować trochę odboje gumowe (te pomiedzy kastą a sprężyną -górne i dolne)- i wtedy powinno przypasować. bo bez zmniejszenia średnicy tego trzpienia gumowego sprężyny z e36 do e46 nie założysz poprawnie. Sytuacja odwrotna- może być zbyt duży luz. Pytanie, czy jest sens rzeźbić, poszukaj jakiś innych sprężyn ,które podejdą na alledrogo:) czasem możesz za śmieszne pieniądze trafić gwint na tył.

pozdr

Edytowane przez tomeklubon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak będzie luz to przy szybkim ruszaniu sprężyna będzie się przesuwać. quote]

 

 

Zawsze można sprężyne przyspawać :mad2:

Koleś zamiast kupić dobre sprężyny do e36 to bedzie rzeźbił... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie luz to przy szybkim ruszaniu sprężyna będzie się przesuwać. quote]

 

 

Zawsze można sprężyne przyspawać :mad2:

Koleś zamiast kupić dobre sprężyny do e36 to bedzie rzeźbił... :mad2:

 

..nie dopytałeś po co to rzeźbienie a postawiłeś diagnozę.Podtrzymuję pytanie ... czy ktoś coś takiego stosował ? Jak to się spisywało?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi nie jest potrzebne do czego. Chcesz by bylo twardo, kupo sportowe springi do e36, chcesz wożić tonę rzeczy, kup wzmacniane springi do e36, chcesz by stal wyżej kupo gumowe grubsze gumowe podkładni pod sprężynę do e36...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Podbijam, też szukam czegoś żeby utwardzić tył w E36< do kolegi wyżej> Oryginały nie działają w samochodach z LPG, w których jeździ więcej niż jedna osoba. Myślałem żeby założyć springi od Touringa, ale może ktoś zamontował u siebie z E46 sprężynki. Posiadam E36 318is coupe. Samochodu nie chce obniżać, amorki oryginał przód, tył springi też i tył siedzi zbyt nisko;] jak w każdej kupejce z przebiegiem;) Proszę o odzew;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam, dzisiaj zalozylem do E36 Coupe M44 sprezyny oryginalne BMW Z4 tego nowego E nie wiem ile 60kilka chyba. sprezyny sa mniejsze o 0.5 cm od oryg z mojego bmw. Stwierdzilem fakt, ze nie obnizy to samochodu(nawet o to 0.5cm). Fakt stwierdzony ze wzgledu na to, ze sprezyne i tak do odpowiedniej wyosokosci doprowadzi amortyzator. w sensie takim, ze trzeba ja scisnac zeby zakrecic amorek. narazie samochod jest tak wysoki jak na poprzednich chinskich springach. aczkolwiek bardziej twardy. To jeszcze sprawdze gdy bede podrozowal w 4 osoby. Do tych springow dorabialem sobie tulejki 48x42(srednica zew/wew) zeby osadzis sprezyne w podwoziu;) bez tego pewnie strzelala by przy przesuwajac sie przy ruszaniu. Mam nadzieje ze komus to pomoze, wiem ze siadajacy tyl w coupe to udreka;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.