Skocz do zawartości

przyczepnosc e36 a e46


BRAYAN2241

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mysle nad zmiana mojego e36 na e46 i nie wiem czy warto gdyz cenie sobie w moim aucie dobra i przewidywalna przyczepnosc na zakretach. I teraz pytanie do uzytkownikow ktorzy jezdzili tymi autami: Czy w e46 przyczepnosc jest lepsza czy gorsza? Ktorym autem mozna lepiej jezdzic po zakretach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wg mnie auta są porównywalne. Zawieszenie tylne jest identyczne, z przodu E46 ma inne wahacze, ale schemat zawieszenia jest ten sam. Komfort na plus dla E46, ale wytrzymałość elementów zawieszenia na plus dla E36 (mówię o przodzie). Wg mnie zachowanie obu jest bardzo neutralne i na dużo pozwalają w zakrętach. E46 ma krótsze przełożenie przekładni kierowniczej, dzięki czemu wygodniej się jeździ sekwencje zakrętów, ale różnica nie jest duża. Wg mnie całościowo E36 jest lepszym autem od E46, ma mniej "wad wrodzonych", jest lepiej wykonane i sprawia wrażenie solidniejszego. Wolę E36 z końca produkcji z M52 pod maską i dobrym wypasem, niż E46, ale to tylko moje zdanie. Oczywiście nie można pominąć kwestii wieku, niektórzy mają ciśnienie na rocznik, co powoduje, że myślą o zmianie. Jeśli jednak nie jest to dla Ciebie tak ważne, to pozostań przy swoim aucie.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A to daltego Twój tata sprzedał E36 :mrgreen: i kupił e46. MIał ciśnienie na wiek. Odbiegając od tematu troszkę to jednak konstrukcja karoseri jest znacznie zmieniona, o czym świadczą wyniki testów zderzeniowych i o wiele mniejsza podadność na korozję E46 niż e36.

Samo prowadzenie jak dla mnie to na plus dla e46. minimalne zwiekszenie rostawu kół i osi korzystniej wpływa na stabilność przy wysokich prędkościach i pewność w prowadzeniu w zakrętach ( ale to moje udczucia po kilku jazdach dwiema e46 i już sam ostatnio nie wiem iloma e36)

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jezdzilem wieloma e36 i ale e46 tylko jedna - 2.2l 170KM w coupe i byla duzo szytywniejsza, mysle ze miala zawias m tech, zarabiscie trzymala sie drogi. taka jakby zwinniejsza sie wydawala, super sie prowadzila! wg mnie e46 ma lepsza przyczepnosc oczywiscie w oryginale, bo zawieszenie mozna modyfikowac jednak jestem zdania, ze to co inzynierowie bmw wymyslili jest bardzo dobre i nie trzeba tego zmieniac. pozdr
nie ważne ile pod maską! ważne ile pod czaszką!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak chodzi o komfort i przyczepnosc to wygrywa e46.

 

Jak chodzi o trwałosc - wydaje mi się, że oba auta wypadają podobnie.

 

 

Wiadomo ze kazdy z tych samochodów ma swoje gorsze, bardziej usterkowe modele (e36 np. 318 TDS, a e46 - 320d przed liftem).

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O czym Wy mówicie... e36 zarówno jak i e46 wychodziło z zawieszeniem zwykłym, zawieszeniem sportowym (m-pakiet). Do tego jeszcze wersja nadwoziowa, szerokość opon. Każdy wie, że 195/45/16 inaczej trzymają niż 245/35/17...

 

e46 ma kontrolę trakcji. Bardzo fajnie jak ma DSC - eliminuje niektóre pomyłki ludzkie.

 

Ja jeździłem e36 1,8is oraz 2,5 w coupe. Prowadzenie jak dla mnie rewelacyjne, bardzo intuicyjne, czujesz bardzo dokładnie "granicę" przyczepności, aczkolwiek auta te nie wybaczają błędów... Oczywiście były to wersje bez kontroli trakcji.

 

Jeździłem też e46 2.5i w coupe tak dla porównania dodam, że nie ma tyle frajdy co w e36, ale kontrola trakcji daje dużo pewności w prowadzeniu.

 

Obecnie mam e46 3.0d w turasie. Komfort jest, ale brakuje tej frajdy i banana na ustach :(

 

Do zabawy tylko e36 z mocnym silnikiem, obniżonym zawieszeniem i szerokim laczkiem ;)

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.