Skocz do zawartości

525 TDS czy świece grzeją?


MLX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Panowie! Jak sam moge sprawdzić czy wszystkie świece żarowe grzeją (bez wykręcanie każdej z osobna), bo coś słabo zaczoł odpalać i boje się że to któraś ze świec nie działa, a jak przyjdzie mróz to go nie odpale

 

PZDR :8)

Bayerische Motoren Werke http://img482.imageshack.us/img482/7716/bmwsmiley9vq.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej jeżdziłem mercem-tam było proste dojście do świec,niewiem jak jest w beci ale jak jest dostep to jak silnik jest całkiem zimny-najlepiej rano podgrzej swiece nawet kilka razy,ale nie zapalaj.Apotem każda swieca która działa jak dotkniesz będzie ciepła.I to cała filozofia...Pozdro... :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

niestety musisz wykręcic, ja przynakmniej nie znam inego sposobu, by te swiece sprawdzic. Jak bedziesz mial sprytny klucz to oodkrecisz wszystkie plusy bez problemu... Swiec nie trzeba wykrecac, tylko dotknac plusem na kabelku i patrzec czy iskrzy jesli iskrzy to pobiera prąd i jest sprawna.

CARFIX BMW

Pełny serwis pogwarancyjny.Kodowanie i programowanie, indywidualizacja ustawień. Aktualizacja oprogramowania. Dostęp do serwera online(OSS),ASAP oraz Werkstatt information recherche (WIR). Cześci nowe - parts sales support (PASS) i używane do BMW.

Szczecin ul.Mieszka I 61a

Tel.692377209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

niestety musisz wykręcic, ja przynakmniej nie znam inego sposobu, by te swiece sprawdzic. Jak bedziesz mial sprytny klucz to oodkrecisz wszystkie plusy bez problemu... Swiec nie trzeba wykrecac, tylko dotknac plusem na kabelku i patrzec czy iskrzy jesli iskrzy to pobiera prąd i jest sprawna.

 

Niestety nie masz racji (przynajmniej w 524TD) te kable sa ze soba polaczone wiec zepsuta swieca tez zaiskrzy bo bedzie pobor pradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mowie o m51, tam zeby sprawdzic swiece trzeba odkrecic kazdą swiece po kolei od przewodów i dotykac plusem bezpostednio do niej po kolei, widocznie mnie nie zrozumiałes..

 

pozdr

CARFIX BMW

Pełny serwis pogwarancyjny.Kodowanie i programowanie, indywidualizacja ustawień. Aktualizacja oprogramowania. Dostęp do serwera online(OSS),ASAP oraz Werkstatt information recherche (WIR). Cześci nowe - parts sales support (PASS) i używane do BMW.

Szczecin ul.Mieszka I 61a

Tel.692377209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko dotknac plusem na kabelku .

 

mialem na mysli osobny 'swój' kabalek z plusem, który sie dotyka do kazdej swiecy z osobna

 

pozdrawiam

bartek

CARFIX BMW

Pełny serwis pogwarancyjny.Kodowanie i programowanie, indywidualizacja ustawień. Aktualizacja oprogramowania. Dostęp do serwera online(OSS),ASAP oraz Werkstatt information recherche (WIR). Cześci nowe - parts sales support (PASS) i używane do BMW.

Szczecin ul.Mieszka I 61a

Tel.692377209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie! Jak sam moge sprawdzić czy wszystkie świece żarowe grzeją (bez wykręcanie każdej z osobna), bo coś słabo zaczoł odpalać i boje się że to któraś ze świec nie działa, a jak przyjdzie mróz to go nie odpale

 

PZDR :8)

 

a ja sie dołączę: poniżej -5C grzeję 2 razy świecami i mu się od razu polepsza: pali od kopa

czy świece grzeją aż się nagrzeją czy mają wyłącznik czasowy ?

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mowie o m51, tam zeby sprawdzic swiece trzeba odkrecic kazdą swiece po kolei od przewodów i dotykac plusem bezpostednio do niej po kolei, widocznie mnie nie zrozumiałes..

 

pozdr

 

Faktycznie. Sorki.

Tez mialem na mysli aby kazdy kabel ze swiecy odkrecic aby je sprawdzic

 

Obiecuje poprawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.