Skocz do zawartości

Radio 2DIN do bmw e39


MEGHUSMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wie ktos w ceentymetrach jaka jest głębokość kieszeni w której jest zamontowane radio w BMW e39, pytam ponieważ przymierzam się do zakupu radia 2-DIN do mojej bmw i nie wiem czy się zmieści a tak przy okazji to słyszałem że trzeba zakupić jakąś dodatkową kieszeń, kto orientuje się w tym temaci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego, czy będziesz kupował coś dedykowanego pod e39 czy kompletnie uniwersalny sprzęt. Jeśli przewidujesz pierwszy scenariusz (np. Dynawinn lub oryginał e39) to powinno wszystko pasować dokładnie bez przeróbek.

Inna zgoła sytuacja będzie w przypadku zakupu niededykowanego sprzętu. I tu na pewno będziesz musiał pójść na kompromis - dowolny sprzęt ale dodatkowo jakaś ramka, która zepsuje cały efekt.

Jak dla mnie - powinieneś rozglądać się za dedykowanym sprzętem bo tylko on zapewnia maksimum funkcji przy odpowiednio dopasowanym wyglądzie. Jeśli jesteś zainteresowany odsyłam tutaj - http://dynavin.freeforums.org/why-dynavin-used-6-2-tft-lcd-in-dvn-e39-t251.html

Jest tam ładnie opisane (po ang.) jaki sprzęt mieści się w standardowym slocie. Możesz też sam zajrzeć w swoim aucie wyjmując pokrętło od radia i wkładając cienki imbus w dziurkę widoczną pod spodem. Mały obrót imbusa i całe radio wychodzi z mocowań.

 

to tyle ode mnie.... pozdrawiam

...Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami

http://micro-bit.pl/bmw/DSC_2027_small.jpg

moja galeria : 530dA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura w E39 ma w środku rurę nie do ruszenia, dla tego sprzęt musi byc dedykowany, albo radio będzie wystawało, bo nie da rady go przez ową rurę wepchnąć do środka. Kup albo ori + cały soprzęt, albo Made in China na Allegro za ~2500 PLN.
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem klika razy radio 2DIN do E39 i obojętnie czy był to Clarion czy Kenwood wszystko dopasowałem bez żadnych specjalnych przeróbek.Potrzebny jest zestaw montażowy do radia czyli ramka + mocowanie ,przejście do kostki i tylko wkładać i cieszyć się brzmieniem. Dedykowany sprzęt często nie posiada zadowalających parametrów więc trzeba się zastanowić co kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bingo: a jak udało Ci się zawalczyć z tą rurą w środku wnęki, która idzie na tyle niefortunnie, że 2DINowy sprzęt z reguły nie wchodzi na tyle głęboko i wystaje trochę na zewnątrz? Przycinałeś rurę czy jakoś niżej wsuwałeś sprzęt?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując odpowiedni zestaw montażowy radio jest lekko pochylone (jest blisko pionu) nie jest wymagana żadna przeróbka.

Montowałem tak kilka 2 din m.inn.Clarion ,Kenwood.

Oczywiście nie wszystkie ramki oferują takie dopasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.