Skocz do zawartości

530d jaki olej do silnika


mcr28

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy,

czy moglby mi ktos podac propozycje jaki olej najlepiej lac do tego typu silnika 170kW/231PS?

mam auto od niedawna dlatego pytam was o zdanie.poprzedni wlasciciel lal mu Castrola 5W30.

 

prosze o wasze opinie no i z gory dzieki :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy,

czy moglby mi ktos podac propozycje jaki olej najlepiej lac do tego typu silnika 170kW/231PS?

mam auto od niedawna dlatego pytam was o zdanie.

 

Zobacz co masz napisane na korku wlewu oleju - wg. producenta samochodu najlepiej lać właśnie ten :wink:

Jak masz DPF to używaj oleju o specyfikacji LL04 jak np. EDGE 5W30

 

poprzedni wlasciciel lal mu Castrola 5W30.

 

:cool2:

 

Temat na forum poruszany setki razy :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobacz co masz napisane na korku wlewu oleju - wg. producenta samochodu najlepiej lać właśnie ten :wink:

 

Kto Ci takich głupot naopowiadał ? Na korku masz Castrol bo BMW dawno temu związało się z tą firmą kontraktem i muszą ją reklamować tak jak inne marki samochodowe z innymi koncernami olejowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej Castrola 0W40, 5W30, 50W40 wszystkie beda ok, ja osobiście wlałem ostatnio Motula X-Clean + zdaje się 5W40 i chula tak samo jak na 5W30, tak więc wszystkie podane przeze mnie będą napewno ok, jaki przebieg auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci takich głupot naopowiadał ? Na korku masz Castrol bo BMW dawno temu związało się z tą firmą kontraktem i muszą ją reklamować tak jak inne marki samochodowe z innymi koncernami olejowymi.

 

nikt mi głupot nie opowiadał sam piszesz, że BMW związało się z Castrolem kontraktem i ich reklamuje ja dodam ,że używa ich oleju - więc pewnie dlatego najlepiej używać oleju innej marki :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kto Ci takich głupot naopowiadał ? Na korku masz Castrol bo BMW dawno temu związało się z tą firmą kontraktem i muszą ją reklamować tak jak inne marki samochodowe z innymi koncernami olejowymi.

 

nikt mi głupot nie opowiadał sam piszesz, że BMW związało się z Castrolem kontraktem i ich reklamuje ja dodam ,że używa ich oleju - więc pewnie dlatego najlepiej używać oleju innej marki :norty:

 

Tak masz racje że BMW używa oleju Castrol własnie ze względu na umowę ale nie zgodzę się że dlatego jest to najlepszy wybór, uważam że jest wiele lepszych olejów niż Castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej Castrola 0W40, 5W30, 50W40 wszystkie beda ok, ja osobiście wlałem ostatnio Motula X-Clean + zdaje się 5W40 i chula tak samo jak na 5W30, tak więc wszystkie podane przeze mnie będą napewno ok, jaki przebieg auta?

 

przebieg kolego 112tys/km z DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I najważniejsze aby był specyfikacji ll-04 i wymieniany max co 15 tyś.km :wink:

 

co 15 tys./km max??myslalem ze Longlife sie rzadziej wymienia. :cry:

 

Masz rację ale wiele osób wymienia po 15 tyś. km. bo uważają że np. 30 tys. km. to za duży dystans na jednym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.