Skocz do zawartości

330d -swiecaca kontrolka klockow


szybki09

Rekomendowane odpowiedzi

czesc- od jakiegos czasu swieci mi kontrolka zuzytych klockow-klocki 4 miesiace temu wymieniane na nowe-jednak sprawdzilem je sa ok czujniki tez cale odkrecilem zbiorniczek plynu hamulcowego zwracajac uwage na ilosc plynu i stan kabelkow-wszystko ok -wpadlem na pomysl aby odlaczyc akumlator na chwile -pomoglo ale na 1-2 dni i znowu to samo -macie pomysly??czy moze czujnik sie spierdzie..ł???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki oryginały czy zamienniki? jak zmieniałeś klocki to wstawiłeś nowe czujniki czy stare? zamienniki nie chcą działać od razu mówie. Może kabel się przetarł, ja tak miałem od czujnika dalej troche i też się swieciło i wystarczyło zalutować i śmiga. Kontrolke kasuje się włączając zapłon i trzymając pedał hamulca z 30 sec :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też, natomiast fakty mówia same za siebie, poczytaj jedno, drugie i trzecie forum i dowiesz się że są problemy z zamiennikami, tak samo jak przepływomierze, termostaty, poduszki silnika - niby to samo a działać nie chce i powoduje problemy. Oczywiście mówie o tych do BMW. Sa takie co działają normalnie ale są takie które nie sprawdzają się.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie było troszkę przewrotne.Co innego części gdzie jest trochę "techniki"np,przepływomierz,albo gdzie chodzi o jakość materiału np,końcówka,tuleja ,to faktycznie jakość bywa fatalna i nikomu nie polecam najtańszych "wynalazków"Natomiast tzw.czujnik hamulców to drucik w plastiku i po prostu jeżeli zamyka obwód to czy jest nowy czy stary ,chiński czy mongolski to jest dobry i musi działać.Usterką najczęściej jest przełamanie przewodu olbo zły styk na wtyczce.Sprawdzamy multimetrem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym nie ma nic dziwnego. Wystarczy niedopasowana wtyczka chińskiego czujnika i Twoja teoria o działającym czujniku bierze w łeb. Bo często właśnie nie chodzi o "drucik", tylko o całość wykonania. Złapie wilgoci czy brudu lub po prostu ma luz. Kemot ma rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie oryginalne. Qmpel wsadził 1 zamiennik świeciło, później drugi gdzie sprzedawca zapewniał ze na 100 % już świecić nie będzie (troszkę droższy) i dalej świeciła. Zmienił na oryginalne jak ręką odjąć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest bardzo prosty do sprawdzenia

wyjmij kabelek i podłącz miernik na przejscie w kostke jak jest przejscie jest sprawny ,jak nie ma to jest przetarty

 

od pewnego czasu tez nie wymieniam tych czujników bo mi szkoda kasy na oryginalne naprawa tego przetartego czujnika zajmuje 10 min

 

a po drugie sam założony nowy czujnik nie skasuje kontrolki!

 

przekrec kluczyk na 2 i wcisnij pedał hamulca na ok 30sek jak jest sprawny to sie skasuje kontrolka jak nie, bedzie paliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.