Skocz do zawartości

[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

kri 35 a jaka pasta najlepiej by to zrobic? bo tez mam delikatne ryski,tylko ze to nie jest listwa drewniana. Co bys polecil zeby to troszke popelorowac?

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu
kri 35 a jaka pasta najlepiej by to zrobic? bo tez mam delikatne ryski,tylko ze to nie jest listwa drewniana. Co bys polecil zeby to troszke popelorowac?

 

zawsze na dekorach zaczynaj od pasty tzw. power finisch i gąbki light polish,

jak nie daje rady to jakis rubbing compound, najpierw na light polisch , potem na polish,

jak nie zdejmujesz dekoru to obklej sobie dobrze bo pasta lubi wejśc wszędzie i może byc kłopot potem :mrgreen:

ogólnie tam nie ma za dużo klaru więc trzeba uważac...

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A można to pózniej pociągnąć jakimś starym dobrym twArdym toksycZnym lakierem do parkietow żebyście woecej nie rysowało ? :-)

heheheh nie próbowałem zawsze wosk do detali kładłem ale mogę zapytać chłopaków od mebli jak to widzą, jeśli to rzeczywiście drewno to lepiej zeszlifować lakier do gołego i dopiero podkładowac i lakierować ...

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kri35,sprobuje na poczatek pasty menzerna 3500 super finish,ale mysle ze najpierw zrobie to recznie,na padzie gabkowym,jak nie pomoze to moze sprobujemy UC od megsa,mysle ze powinny zejsc. a podaj jeszcze jakis wosk do wnetrz?

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dzieki kri35,sprobuje na poczatek pasty menzerna 3500 super finish,ale mysle ze najpierw zrobie to recznie,na padzie gabkowym,jak nie pomoze to moze sprobujemy UC od megsa,mysle ze powinny zejsc. a podaj jeszcze jakis wosk do wnetrz?

 

Zymol detail

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czym wyczyścić srebrne ramki wokół szyb? Mam przy lusterku trochę zabrudzone - białe kropki. Pasta polerska taka jak do wydechu się nadaje czy to zupełnie inny materiał?

 

Jaka konkretnie masz na mysli? Sprobuj najpierw glinką

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka nie pomogła, kropki nadal są. Pasta to Autosol Metal Polish - używam do polerowania wydechu i sprawdza się świetnie.

Kolejny problem to po nałożeniu wosku Collonite 476, pojawiły się również białe punkty (ciemny lakier). Przed woskiem nie było ich widać - kropki są w mikro dołkach po kamieniach czy innym syfie. Trochę słabo to wygląda. Jest szansa jakoś to samemu usunąć (w sensie białe kropki) czy tylko polerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Moza tym autosolem ale delikatnie, powino puscic, dolki biale po kamykach sa pewnie do podkladu wiec zaprawki albo lakiernik, a jesli z chemi to powinno dac się usunąć, czym nie wiem mozna sprobowac apc glinka ipa tar&glue ludwik jest tej chemi duzo maszyna lub i papierowanie to ostatecznosc
sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi to wylapac robiac zdjecie te smugi:) ale powiem tak w sobote robilem korekte lakieru (M101 i D300),na to nalozylem M205,i jeszcze UP i wlasnie polozylem coli 476 (pierwszy raz,bo wczesniej zabezpieczalem #16 megsa),i po calym zabiegu ogolnie jest super,tylko wlasnie przy pelnym sloncu bylo widac tak delikatnie te smugi,wiec odczekalem 24godz,oplukalem auto i nalozylem druga warstwe,pod hologeny nic nie widac,i w poniedzialek w pelnym sloncu znow sie te "smugi"pojawiaja,tylko pod pewnym kontem z bliska ciezko je uchwycic,ale jak juz mi sie udalo i przejechalem w tym miejscu palcem to schodzi,wiec znow oplukanie auta,wytarcie watter magnatec,i pozniej dwie mf i cale auto w kolo,zrobilo sie troszke tego mniej ale jeszcze gdzie nie gdzie sie pojawialy,wiec dzis przelecialem cale auto UQD od megsa,i z tego co zauwazylem,to jak jechalem UQD to jak by sie to tak mazalo,niby schodzilo,ale tak nie do konca,pozniej jeszcze 2 mf na sucho i po inspekcji pod pelne slonce juz nie bylo nic widac:)jutro jeszcze na spokojnie go przegladne:)

ale ogolnie czesto sie pojawiaja takie problemy z coli 476? ogolnie jego konstysencja jest bardzo twarda,#16 jest miekszy tak jak by przy napieraniu na pada:)

 

a orientuje sie ktos jak ma sie w rzeczywistosci Paint Protect megsa w stosuknu do # 16 lub coli?chodzi o trwalosc,naprzyklad zima?

 

A ktora pasta daje lepszy efekt lustra M 205 czy menzerna 3500 super finish?

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
:think: Ja używam non stop coli 476 i nie mam takich efektów. Rozumiem że po nałożeniu wosku odczekałeś aż wyschnie i wtedy polerowałeś?

podbijam w zyciu nie widziałem smug po coli, jeden z łatwiejszych wosków do pracy, na zime lepszy FK 1000 z tańszych

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odczekalem troche,i po tescie palca,scieralem mf,dosc szybko schnal.to co ty by moglo byc?zaraz jeszcze go ogladne w pelnym sloncu,zobaczymy jak wyszlo po UQD?ale jak by bylo dalej cos tam,to mysle przeleciec go jeszcze raz albo m205 albo menzerna 3500 super finish?co lepsze waszym zdaniem?

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeśli jesteś pewien, że to efekt wosku, a nie past po korekcie, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że nawaliłeś pół puszki na auto i teraz się męczysz z dotarciem ;)

Może umyj auto czymś konkretnym, typu płyn do mycia naczyń i nawoskuj cieniutko jeszcze raz? Albo docieraj i docieraj... ;)

 

PS. na tych zdjęciach nie widzę smug...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.