Skocz do zawartości

jaki olej najlepszy


aquarel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Ja leję 0W40 castrol edge sport, możesz też 5W30, pamiętaj o normie BMW na butelce z tyłu, w Twoim przypadku ma to być norma LL04.

 

Spójrz do instrukcji obsługi-nie zajmuje to dużo czasu.Tam pisze,że do silnika N62 ,czyli takiego jak u Ciebie zalecanym olejem jest CASTROL SLX LONGLIFE 0W30 a dopuszczalny jest też CASTROL SLX LONGLIFE 5W30 i nic więcej..Tyle w temacie zalecenia producenta.

Instrukcje serwisowe mówią też ,że oleje LL04 nie nadają się do użytkowania w krajach,gdzie jest kiepska jakość paliwa.Polski to już na szczęście nie dotyczy.Od siebie dodam,że olej longlife w przypadku jazdy na złej jakości paliwie i sporym przebiegu od wymiany jego konsystencja, gdy jest zimny przypomina galaretkę ,która za chwilę osiągnie postać gotową do spożycia.Widziałem taki olej w serwisie olejowym pokazywany ku przestrodze klientom .Oleju tego nie dało się wylać ze słoika a pochodził on z rocznej Toyoty Avensis w której zatarł się silnik z powodu o którym napisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
A co sądzicie o oleju castrol edge sport 10w60 ,opinie są ok i myślę że ochrona silnika nieporównywalna do 5w30 .

Od listopada jeszcze nie wymieniłeś tego oleju ? Przez rok zamierzasz zbierać opinie o oleju :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie polecam Castrola 10w60 osobiście go testowałem w mojej e65,po wlaniu castrola 10w60 przy odpalaniu szczegulnie rano zapalała się kontrolka sygnalizująca o braku smarowania silnika rozmawiałem z kolegą który pracuje w ASO i odradził mi ten olej.Obecnie leję castrola 5w40 i jest wszystko ok.

Powiem wam jeszczę taką ciekawostkę obecnie mieszkam na terenie Belgii i czasami wymieniam olej tutaj po przejechaniu tej samej ilości kilometrów na tym oleju kupionym w Polsce i tym kupionym w Belgii jest tak,że ten z Polski po zlaniu jest czarny i wodnisty,a ten kupiony w Belgii wygląda jak bym go wczoraj zalał.

Wnioski pozostawiam dla was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.