Skocz do zawartości

kierownica sportowa


f10trek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wymiarów nie znam, ale na 99,9% sportowe kierownice są mniejsze, a m-kierownica pokrywana jest dodatkowo perforowaną delikatniejsza skórą i ma chyba jeszcze grubszy wieniec niż zwykła sportowa.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj siedziałem w 7, która miała standardową kierownicę (wygląda identycznie co w 5) i była zauważalnie szersza od sportowej. Ogólnie jechałem 5, ale tylko ze sportową M (fakt, skóra jest delikatniejsza) Tylko czy sport. od sport. M jest większa/mniejsza - to mnie interesuje :D
http://i2.photobucket.com/albums/y27/tex05/worshipbmw.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w F10, w E9X między kierownicą sportową a m-pakietową jest różnica i w średnicy i w grubości wieńca.

W F10 jest chyba tak samo, m-pakietowa jest "mniejsza" i grubsza.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie tak.

Nie do końca.. różnica pomiędzy sportowa a M to grubość.. O ile dla mnie to nie problem, to dla kogoś, kto ma krótkie palce może być. Dodatkowo sportowa ma ta aluminiowa wstawkę i prezentuje sie po porostu lepiej w aucie (odczucie subiektywne). Dlatego wybór trzeba przemyśleć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie tak.

Dodatkowo sportowa ma ta aluminiowa wstawkę i prezentuje sie po porostu lepiej w aucie.

 

W zasadzie tylko dlatego chcę wziąć sportową, bo standardowa jest taka "pusta" - choć w siódemce prezentuje się ładnie, elegancko.

http://i2.photobucket.com/albums/y27/tex05/worshipbmw.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie tak.

Nie do końca.. różnica pomiędzy sportowa a M to grubość.. O ile dla mnie to nie problem, to dla kogoś, kto ma krótkie palce może być. Dodatkowo sportowa ma ta aluminiowa wstawkę i prezentuje sie po porostu lepiej w aucie (odczucie subiektywne). Dlatego wybór trzeba przemyśleć..

 

Nie zgadzam się. Jeśli ktoś raz przejechał się z M-pakietową to napewno nie będzie chciał innej. O niebo lepiej leży w rękach, i nie mówcie że trzeba mieć długie palce :duh:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie tak.

Dodatkowo sportowa ma ta aluminiowa wstawkę i prezentuje sie po porostu lepiej w aucie.

 

W zasadzie tylko dlatego chcę wziąć sportową, bo standardowa jest taka "pusta" - choć w siódemce prezentuje się ładnie, elegancko.

 

również polecam m-pakietową. Różnica w stosunku do standardowej i sportowej jest znaczna, a w sumie to element samochodu, z którym masz przede wszystkim styczność.

 

Jak zastanawiałem się nad kupnem (nowy z uboższym wyposażeniem czy PS z bogatym) p. Marcin z Bawarii polecał zamówienie m-kierownicy.

 

Na początku myślałem, że sportowa jest i tak wystarczająca i nie ma sensu dopłacać, ale po zakupie auta z pełnym m-pakietem (w tym oczywiście kierownica m :) ), stoję na stanowisku, że warto dorzucić te 300-400 zł.

 

Skóra jest bardzo delikatna, a kierownica mięsista i doskonale leży w dłoniach. Dodam - z lekką nutką erotyzmu - że aż przyjemnie się jej dotyka :) Co do grubości to poprę Kolegę KoKosa ;) - moja narzeczona również uważa, że kierownica m jest doskonała, a zaznaczę, że ma dłonie zdecydowanie mniejsze od moich :)

 

Mam porównanie z kierownica sportową (taką miałem w jedynce, a w trójce jest taka sama) i ze standardową w piątce e61.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mix :) Kierownica M może pasować do całego czarnego wnętrza... ale do jasnego już mniej. Widziałem i sportową i M w samochodach. Sportowa wygląda zdecydowanie lepiej choć M trzyma się odrobinę przyjemniej i to właśnie "robi". Odpowiadając na pytanie, to wziął bym kierownice M jeśli miała by ta obwódkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMka mi nie pasuje do ostrygi z ostrygą (btw. takie kolory wyglądają obłędnie!), więc zostaje sportowa. Chodziło mi głównie czy sportowa jest dużo mniejsza od standardowej, choć podczas jazdy ze sportową M nie odczułem dyskomfortu małej kierownicy.
http://i2.photobucket.com/albums/y27/tex05/worshipbmw.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła podstawowa jest do bani i to wiadomo.

Wg mnie, sportowa i sportowa M są takie same, mają ten sam wieniec i średnice 385mm. różnią się tylko nakładką ozdobną, która zresztą można kupić za 100zł i pasuje między sportową i M.

Kwestia skóry, ja mam zwykłą sportową i mam ją pokrytą super delikatną, idealnie gładką skórą. Jest na pewno naturalna bo udało mi się ją trochę zarysować, więc wiem :) Natomiast na tej aukcji: http://allegro.pl/kierownica-airbag-m-pakiet-bmw-f10-f11-f07-gt-f01-i1954741040.html widać, że M ma pory na skórze, czyli jest to skóra niższej jakości niż sportowa. Ale może jest tak tylko jak bierzesz m pakiet z alkantarą, jak bierzesz skórę, to zakładają wieniec taki jak ja mam i masz wtedy gładziutką skórę ze znaczkiem M.

Perforowana skóra była w E9X i w innych modelach ale nie w F1X.

Tu jest zbliżenie mojej kierownicy sportowej skórzanej, zdjęcie robiłem na okoliczność porady jak usunąć uszkodzenie:

 

http://img18.imageshack.us/img18/4045/20111122122029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku kierownica jest bardzo gładka i delikatna niczym pupcia niemowlaka :mrgreen: i jest zdecydowanie inna niż ta pokazana na zdjęciu z allegro, może dlatego że moja kierownica jest podgrzewana.
"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skóra na kierownicy M tez jest gładka. Aczkolwiek szkoda ze częściowo nie perforowana.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bmw-uzywane.com/auto,3,264,Bmw_520_2011.html

 

tu macie foty F10 w m-pakiecie. Kierownica jest gładka, mimo że auto z alcantarą. Nie wydaje mi się, żeby były różne wersje m-kierownicy dla aut ze skórzaną tapicerką. O nowej serii pięć się nie wypowiem, natomiast w serii 3 kierownice m są takie same niezależnie od tego czy zamawiasz samą m-kierownicę do materiałowej tapicerki, cały m-pakiet z alcantarą czy m-pakiet ze skórzaną tapicerką siedzeń. Mając porównanie z kierownicą sportową z trójki, m-kierownica ma pokrycie zdecydowanie przyjemniejsze w dotyku i jest perforowana.

 

Co do perforacji - skóra perforowana jest skórą gładką, a li tylko nakłuwaną mechanicznie celem lepszej wentylacji i odprowadzania wilgoci.

 

PS. z tego co wiem chyba podgrzewanie kierownicy nie występuje w kierownicy m.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, koleś na allegro wziął zwykłą podstawową plastikową kierownicę, założył zaślepkę od M i szuka jelenia.

Wszystkie kiery mają ten sam kształt i rozmiar, różnią się zaślepkami. Sportowa i M jest pokryta jednym rodzajem gładziutkiej skóry.

Podgrzewanie może być w M, Dawid S ma takie.

@pawlaczynski

jeszcze nie, w sobotę się tym zajmę. Trzeba podgrzać suszarką, wygładzać mikrofibrą i szybko schłodzić, czasem pomaga.

Takie są uroki delikatnej skóry na kierze, wystarczy pasek, suwak od kurtki, zegarek z metalową bransoletą, chwila nieuwagi i masz zadzior który po 20tys km zamieni się w przetarcie. Trzeba teraz uważać i regularnie nawilżać mleczkiem do skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.