Skocz do zawartości

320i m50b20 problem z ogrzewaniem


m4r0s

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam problem z moim BMW, mianowicie ostatnio jeżdżąc po mieście zauważyłem że gdy stoje na światłach leci zimne powietrze z nawiewów, ale po ruszeniu i trochę większych obrotach leci gorące powietrze. Zauważyłem mały wyciek z chłodnicy postanowiłem wymienić chłodnice i dzisiaj ją zamontowałem, układ odpowietrzyłem. Ale podczas jazdy testowej znowu to samo, jak auto stoi na biegu jałowym to takie letnie powietrze (nadmuch skierowany na szyby i wentylator na 4 biegu), ale jak auto dostanie ok 1700obr/min to znowu gorące, dzieje się tak podczas jazdy jak i na postoju. Nie wim co może być przyczyną może pompa wody?? Proszę o pomoc

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również pokusił bym się o wymianę pompy wody. Nie są to bardzo duże koszty a spokój z ogrzewaniem masz już na amen!

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym proponował dolanie płynu chłodniczego bo żeby dobrze odpowietrzyć to kilka razy trzeba dolewać płynu

 

Na odpowietrzenie zmarnowałem ze 2 litry płynu.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być to pompą wody ale nie musi. Miałem taki sam problem i u mnie był źle odpowietrzony układ odpowietrzyłem go prawidłowo i cały czas leci ciepłe powietrze :) ale jeżeli jesteś pewien że dobrze odpowietrzyłeś układ no to pompa do wymiany. Ale nie kupuj pompy z plastikowym wirnikiem lepiej dołożyć i mieć z metalowym . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum bo gdzies pisało że jak na postoju leci zimne lub letnie to pompa wody bo słabo pompuje na niskich obrotach

Tutaj- viewtopic.php?f=68&t=165616

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum bo gdzies pisało że jak na postoju leci zimne lub letnie to pompa wody bo słabo pompuje na niskich obrotach

 

Mechanik też mi to wczoraj powiedział no ale powiedział że trzeba to sprawdzić. Jakiej firmy polecacie pompe wody - Ruville? SKF? nie chce wydawać majątku na to.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje jeszcze zamulona nagrzewnica lub źle działający elektrozawór

 

ogrzewanie działa dobrze ale tylko na 1 i 2 biegu. Na trzecim już troszkę gorzej, a elektrozawór był wymieniany . Mechanik obstawia nagrzewnice.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podlacze sie pod temat moze ktos cos podpowie.mam podobnie tylko ze u mnie cieple powietrze leci tylko na przednia szybe jak juz przekrece na srodek czy nogi to leci zimne.niewiem o czego tak jest.

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podlacze sie pod temat moze ktos cos podpowie.mam podobnie tylko ze u mnie cieple powietrze leci tylko na przednia szybe jak juz przekrece na srodek czy nogi to leci zimne.niewiem o czego tak jest.

 

 

wydaje mi sie że w twoim wypadku to masz elektrozawór do wymiany.

 

to o numerze 1 na zdjęciu poniżej

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF51&mospid=47428&btnr=64_0126&hg=64&fg=18

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak nie jestem sam z tym problemem :shock:

posluchaj kolego mam taki sam temat zalozony : http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=165616 i powiem Ci ze jutro własnie zabieram sie za robote. Najpierw sprawdzam pompe wody nastepnie termostat obstawiam ze to bedzie w tym problem, natomiast moj tata mowi ze to elektrozawór ze wyglada w ten sposob, zalozylismy sie o pare browarków :http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=114870 1 foto!

no i pozostaje ostatnia opcja dobieranie sie do nagrzewnicy :) chyba najprzyjemniejsza robota :lol: trzeba bedzie ja przeczyscic, mozliwe ze jest zapchana

 

powiedz mi czy masz taki strumień jak na filmiku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumień mam taki sam tylko przy wyższych obrotach, także pompe masz raczej ok. Bardziej obstawiałbym na nagrzewnice niż elektrozawór, miałem wcześniej padnięty ten elektrozaworek i objawy były całkiem inne tzn. nie leciało np. wogóle ciepłe powietrze albo leciało cały czas. Przeważnie w zimie leciało zimne a w lecie gorące. inny mechanik pocecił mi płukacz do chłodnic żebym popłukał kilka razy i zalał od nowa płynem, ale zastanawiam sie czy jest sens?

 

Jak byś wyciągał nagrzewnice to zrób fotorelacje bo nie wiem jak sie za to zabrać.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.