Skocz do zawartości

E90 320D Problem z temp. silnika


grzesiek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam troche inny problem, miesiac temu wymienilem dwa termostaty, wydawalo mi sie ze wszystko jest ok, tylko troszke dlugo mi sie nagrzewal. Wczoraj przy temperaturze na dworzu -13, dlugo mi sie nagrzewal a jak sie juz nagrzal do 87 w czasie jazdy, to stanolem na parkingu z wlaczonym silnikiem i temperatura po 5 minutach spadla do 79 stopni, czy to jest normalne??

Pozdrawiam

 

tak

 

dzieki kolego za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie temperatura silnika po rozgrzaniu to 78 - 83 stopnie. W kilku postach wcześniej piszecie o generalnie wyższych poziomach u Was, ale w sumie każdy ma trochę inaczej... pytałem o to w ASO i powiedzieli mi że ta temperatura którą mam jest ok i jak najbardziej jest to "prawidłowa" temperatura w tych samochodach. To jak w końcu jest - ściemniają w ASO, są różne temperatury dla różnych silników (?), czy po prostu należy założyć że zależnie od warunków zewnętrznych i sposobu eksploatacji w danym momencie wszystko w przedziale 75 - 90 należy uznać za normalny poziom?

 

Witam

Ja mam podobnie jak ty? dzisiaj rano jazda do pracy trasa-miasto 20 km temperatura otoczenia +1.Temperatura dojechała do 80 stopni.Wahania +- dwa stopnie na światłach spadek do 78 stopni jazda 80 stopni. Przeczytałem wiele postów i nikt w oparciu o dane fabryczne nie określił jednoznacznie.Wybite dane na termostatach to 88 stopni. Jak to wreszcie jest ??? Jaka powinna być prawidłowa temperatura.Serwisy ASO swoje dyskusje na Forum swoje??Jak wszyscy wiemy parametr temperatury silnika (jego niedogrzania-przegrzania jest bardzo ważny)

Przy okazji Do Siego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie termostatow trzyma ok 88-90C (i niespada nizej)

(tak pisalo kilka osob na forum i u mnie tez jest taka temp po wymianie 2 termostatow)

 

Jak trzyma ok 80 C na trasie przy szybkiej jezdze to chyba mozna zostawic i kontrolowac co jakis czas (choc powinna byc troche wyzsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal rano auto wejdz w temp silnika i jedz ok 12 km i zobaczysz czy osiagnie 88 stopni. Jezeli na zewnatrz jest ok 0 to musisz miec ok 87. I bedziesz wiedzial czy nalezy wymienic.prosta metoda,

Czasem trzeba jechać o wiele dłużej żeby się nabrało do 88

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podobnie jak kolega"ra" wydzwoniłem do dealerów rozmawiałem z szefami serwisów.Opisałem dokładnie sytuacje opisaną w ostatnim moim poście.I jeden i drugi oświadczył że nie widzi problemu.Zapytali mnie czy prawidłowo działają nawiewy(ciepłe powietrze)ja im że tak.Odpowiedzieli "jak nie spada poniżej 75 stopni to jest wszystko OK.I znów czort karty rozdaje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie masz uwalony ktorys termostat...ja jak kupilem auto nagrzewalo sie do ok 78 stopni na trasie trzymalo ok 80 stopni. Wymienilem najpierw glowny termostat i auto sie nagrzewalo do 89 stopni ale przez ok 20 km, poczym wymienilem termostat egr ktory calkowicie przepuszczal i temp trzyma 88 stopni w przejechanych 10km. I spada tylko wtedy jak mocno depne o 3-4 stopnie i zaraz wraca do 87-88. I jadac na trasie tez trzyma .sprawdz termostat egr na zimnym silniku czy nie puszcza. Jest to 5 min roboty. Dmuchajac w niego powinien delikatnie puszczac powietrze. Nowy w aso kosztuje ok 120 zl i i 160 glowny. A ten egr sam bez problemu wymienisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp sygnalizuje tylko jeśli jest silnik przegrzany niedogrzania nie sygnalizuje.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie termostatow trzyma ok 88-90C (i niespada nizej)

(tak pisalo kilka osob na forum i u mnie tez jest taka temp po wymianie 2 termostatow)

 

Jak trzyma ok 80 C na trasie przy szybkiej jezdze to chyba mozna zostawic i kontrolowac co jakis czas (choc powinna byc troche wyzsza)

 

 

 

Dokładnie tak. U mnie po wymianie obu, również jak u kolegi 88-89 stopni C. Przed wymiana nie przekraczało 74 stopni C - silnik niedogrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W mroźne dni temperatura dochodziła jak pisałem ok 75 -80 stopni.Dzisiaj po pracy temperatura 8 stopin temperatura silnika dojechała do 96 spadała do 88.I tak oscylowała w tych zakresach.Miałem zamówione termostaty w ASO ale poczekam bo temp jest OK.Wpisy o treści"wymieniajcie termostaty" przed dokładnym sprawdzeniem to sianie zwykłej popeliny i nabijanie kasy sprzedającym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podłączam się do tematu.

E90 320d 163km

 

Po przejechaniu ok 20km temperatura jest w ok 65stopni, gdy stanąłem na parkingu powoli wzrosła do 80 jednakże po ruszeniu znów zaczęło spadać i zatrzymało się w okolicach 65 stopni. Temperatura na zewnątrz aktualnie ok 12 stopni.

 

Do wymiany termostat ?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie kosztuje mniej od oryginału. Było wiele przypadków ze termostaty nieoryginalne były wadliwe.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Podłączam się do tematu E91 2.0 163 km, dzisiaj włączyłem sobie pomiar temperatury i wyszły tak: dzisiaj jest ok 20 stopni i jechałem do pracy autostradą temperatura była tak 80-81 stopni i spadła podczas jazdy do 76-78 czy to normalne ?? czy wywalać termostaty ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu E91 2.0 163 km, dzisiaj włączyłem sobie pomiar temperatury i wyszły tak: dzisiaj jest ok 20 stopni i jechałem do pracy autostradą temperatura była tak 80-81 stopni i spadła podczas jazdy do 76-78 czy to normalne ?? czy wywalać termostaty ?

 

Nie normalne, zmieniaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.