Skocz do zawartości

320ci coupe duze zuzycie oleju


paker29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jezdze na oleju castrol 5/30 i zauwazylem duze zuzycie oleju jest to ok litr na 1300km. Silnik nie ma zadnych wyciekow ani tez oznak spalania go.Silnik nie kopci,rowno chodzi wszystko jest ok. Wiem ze silniki m 54 lubia olej ale az tak? Mozecie poradzic co z tym zrobic,czy wystarczy zmienic olej na polsyntetyk?pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Separator oleju jest częścią odpowietrzenia skrzynia korbowej, jeśli nie działa poprawnie może powodować zwiększone zużycie oleju.

Możesz sprawdzić czy zmieniają się obroty czy nie jeśli na zapalonym silniku wyjmiesz delikatnie bagnet oleju...

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by właśnie sugerowało uszkodzenie odmy/separatora oleju. Poczytaj sobie inne tematy na forum bo ten temat był już wiele razy wałkowany.

Inna sprawa, że odma odmą ale u Ciebie zużycie oleju jest spore, więc może któryś z kolegów coś jeszcze doda od siebie. Jak stan/wygląd płynu chłodzącego?

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyn w chlodnicy jest ok i nie zauwazylem zadnych sladow oleju.Nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale nawet jak dolewam i trzymam staly poziom oleju zapala mi sie zolta kontrolka oleju po przejechaniu ok 15km ale wiem ze wiele modeli ma problem z tym czujnikiem.pozd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowane cholerstwo pod kolektorem. Trzeba wyjąć puchę z filtrem, przepływomierz, disa, przepustnicę i będzie widać obok przepustnicy.

I cenna rada górna rurka jest na wcisk z taką otoczką którą trzeba w dobrym miejscu ścisnąć aby odczepić rurkę (tak jak jest wpięta w pokrywę vanosa)

a dolna jest wkręca 90 stopni obrotu, gwint standardowy. I jeszcze w odmę powinien być wpięty wężyk od regulatora paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.