Treść opublikowana przez Andrzej84
-
podlaczenie sondy e36 m44b19
Widzę że sam do siebie na tym forum piszę.
-
podlaczenie sondy e36 m44b19
Witam,ze względu że nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie w wyszukiwarce więc zakładam nowy temat.otóż że mam problemy z autem.obroty moc itp.a auto nie łączy się z żadnym komputerem diagnostycznym więc postanowiłem zajrzeć do sondy i okazało się że nie działa podgrzewanie i źle podłączona jest (powodem jest brak wtyczek)po sprawdzeniu miernikiem okazało się że nie ma masy,dałem masę na brązowy kabel i sonda dalej nie grzala więc zalatwilem sobie sondę ale też bez wtyczki,podlaczylem i grzeje tylko nie wiem czy pozostałe przewody dałem tak jak powinny być w tej chwili mam tak Biały -brązowy Biały-niebieski Czarny-czarny-niebieski od lpg Szary-żółty I czy po włączeniu zapłonu powinno jakieś napięcie być na czarnym i żółtym i niebieskim od lpg?
-
Taśma kierownicy - dziwny bypass
Ja u siebie zerwaną taśmę zlutowalem i już rok czasu smigam.
-
BMW e36 316i czujniki temepratury silnika
Czujnik temperatury masz w głowicy pod kolektorem ssacym,do wymiany najlepiej zdjąć górną część kolektora.
-
318i M40 Problem z kontrolką ładowania.
Ja miałem podobny problem,kontrolna nie świeciła się wogóle przyczyną byly zegary brak masy bądź + musiałem dac kabelek I od sąsiedniej żarówki podać sygnał .sprawdź to
-
e36 1,9 is ti m44 pracuje tak jak by w trybie awaryjnym
interfejsem ADS na rs.e46 podpinałem i bez problemu się łączy :mad2: . moje auto jest z 95 a silnik z 99,ale dodam że przed swapem też sie nie łaczył.gaz ustawiam tak co 3 miesiące ,bo raz parownik zmieniałem raz listwe.wczoraj do sondy sie dobrałem i okazało się że sonda zle podłączona nie ma wtyczek tylko miedziane łączniki.sondę wymontowałem i na krótko dałem do akumulatora,okazało się ze grzałka nie działa w sondzie i brak masy na instalacji więc zmieniłem sondę i masę dałem na krótko grzałka działa :D tylko nie wiem czy pozostałe przewody dobrze złączyłem chodzi mi o czarny i żółty z wiązki i czarny i szary z sondy bodajże dałem czarny-czarny-niebieski do gazu żółty z szarym nie sprawdziłem wskazań na mierniku bo mi padła bateria w nim a co strona to inaczej piszą o tych przewodach
-
e36 1,9 is ti m44 pracuje tak jak by w trybie awaryjnym
Nikt się z tym nie spotkał :cry: To może z innej beczki.czy w tych modelach można zczytac kody blyskowe?jak tak to który pin w ecu?
-
e36 1,9 is ti m44 pracuje tak jak by w trybie awaryjnym
auto chodzi tak jak by w trybie awaryjnym,co kilka miesiecy musze robic reset po przez odłączenie akumulatora.ponieważ zaczyna sie dusic brak mu mocy ,faluje.po resecie chodzi lepiej ale nie do końca jeszcze troche trzesie silnikiem,tak jak by wypadał zapłon.auto ma lpg kme diego g3 nowy reduktor i wtryskiwacze.dodam że praca na gazie się nie zmienia,na lpg tylko te wypadanie zapłonu.auto się nie łączy z żadnym kompem więc nie zdiagnozuje swiece nowe jak odpinam przepływomierz to zabuja silnikiem prawie do przygasniecia sodę zmieniłem w tamtym roku na uniwersalną jaka powinna być do mojego auta orginalna?bo na komputerze do lpg pokazuje prawie cały czas bogatą mieszankę.
-
Inpa nie łączy się z bmw e36
witam,mam taki problem że inpa nie łączy się z moim autem widzi baterie i zapłon a z e46 nie ma problemu. odpinałem zegary,sterownik abs,instalacje lpg,sterownik poduszek i nic,szwagier jakiś czas temu podpinał pod 3 kompy i tylko łączył się z karoserią . moje auto to e36 sedan 95 rok silnik 99r 1,8is ti m44 interfejs ads inpa 5,02 i 4,47 i czy to prawda ze gnieździe diagnostycznym Pomiar napięcia między 19 a 20 na włączonym zapłonie. Jak jest mniej jak 8v to komunikacji nie będzie i jak będzie równe z napięciem akumulatora też komunikacji nie będzie?
-
Czujnik temperatury wody Compact 1.6
z pod maski tylko nie pamientam czy górę kolektora zdęjmowałem czy od strony filtra
-
318i-po odpowietrzeniu sprzęgła pedał wpadł w podłogę
Zamiast ciemności będzie cienkiego Piszę z tel sorki :D
-
318i-po odpowietrzeniu sprzęgła pedał wpadł w podłogę
Ja odpowietrzalem tak.około metra jakiegoś ciemności wezyka zakładam na końcówkę odpowietrznika a drugi koniec do zbiorniczka ,odkrecam trochę odpowietrznik ,wsiadam do auta I pompuje aż przestaną lecieć bomble z przewodu do zbiorniczka I zakrecam odpowietrznik,tylko trzeba patrzeć czy nie brakuje płynu w razie potrzeby dolać.choć może nie dokonca się odpiwietrzyc to po kilku dniach jazdy będzie ok.
-
318.ciężko chodzi wspomaganie
Pompy dwie ale używane,płyn świeży.zalewalem mobilem 320 I 220 I tak samo było.przewody ok.krzyzak wporzadku jak zmienialem maglownice to sprawdzilem. Zastanawiam się czy maglownica jest przypisana do pompy bo z tego co wiem to są pompy 98 bar do 1,8 is ti I 130 do isa a ją mam maglownice od isa.
-
318.ciężko chodzi wspomaganie
witam kolegów,może i był taki temat poruszany na forum ale nie mogę znalezc otóż moj problem polega na tym że dosyć ćięzkawo chodzi kierownica.pompa raz była zmieniona razem z silnikiem bo robiłem swap trochę lżej zaczeła chodzić kierownica, potem zmieniłem na jeszcze jedną i bez zmian.A wczoraj zmieniłem maglownicę od 1,8 is i bez zmian ,czy maglownice są przystosowane pod pompy wspomagania bo są 98bar i 130
-
Jaki Interfejs/Skaner/Tester Polecacie Kupić
Thy już wiem,że tą są programy do scagniecia,tylko czy płatne?kupię chyba jeden z tych z pierwszego linku.a czy wszystkie z tych programów są w innym jezyku?
-
Jaki Interfejs/Skaner/Tester Polecacie Kupić
To Interfejs ADS + wtyk okrągły BMW 20 pin + wtyk OBDII wystarczy mi czy muszę cos jeszcze kupić lub ściągać z sieci jakieś programy.a laptops mam z wyjściem rs
-
Jaki Interfejs/Skaner/Tester Polecacie Kupić
Witam,podepnę się pod temat Szukam jakiegoś interfejsu żeby połączył się z moim skladakiem:-)Buda 95 r sedan silnik 1,9 ti m44 prawdopodobnie 98 r komputer silnika dostałem od kolesia który mi sprzedał silnikale.problem polega na tym że jeździłem do mechanika I nie łączy się z dme na 3 kompach tylko z budą . Więc szukam jakiegoś interfejsu
-
e 36 323 rozrusznik
podejrzewam że koszta podobne będą kupno bendyksa czy całego rozrusznika,tylko jak kupisz używany to nie wiadomo jak długo pochodzi,ja bym naprawił ten co masz
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witam,wszystkich posiadaczy samochodów marki bmw,jestem posiadaczem bmw już koło półtora roku i nie napiszę że szczęśliwy jestem bo zabrakło mi wiedzy przy kupnie tego auta,szczęśliwy był pewnie ten co je sprzedał.Pozdrawiam wszystkich