Treść opublikowana przez piotroszczak
-
E36 1.8is m42 1995r. Strzelająca rura wlot/dolot powietrza
Obstawiam, że masz gaz 1 generacji. Więc ta rurką silnik dostaje mieszankę gaz/powietrze. Wymień tą gumę na nową, bo ta już do niczego się nie nadaje. I polecam przy tym gazie mieć poluzowany jeden z zacisków (ja mam poluzowany na wyjściu z przepływomierza. Jeżeli gaz mi strzeli to spada mi ten wąż, nie powodując rozerwania go (tak ja to się stało u ciebie).
-
Przegrzewanie silnika M52B28 [E36]
Tyle kombinowania, żeby uzdrowić stary termostat, a wystarczyło kupić nowy. Teraz będziesz wiedział, że pewnych rzeczy się używanych nie kupuje.
-
E36 318i dziwnie chodzi
Wymieniałeś świece okej, a jak był nalot na niej od strony elektrody? Czy wszystkie wyglądały tak samo? Tu bardzo dobrze pokazane: http://www.iskra-kielce.pl/eksploatacja-swiec-,3434.html
-
318i Niemożliwie niskie spalanie?
Mam ten sam silnik. Nogi lekkiej nie mam, bo jeżdżę dynamicznie. Spalanie mam na poziomie 11 litrów gazu (Warszawa), instalacja również 1 generacji.
-
[E36 318i] Wyciek paliwa przy pełnym baku
A no to były te nakrętki jak od beczki. Ale nie ruszałem tego. Do okoła jest sucho i nie śmierdzi paliwem. Odkręce i dam znać jak to tam wygląda i czy jest uszczelka.
-
[E36 318i] Wyciek paliwa przy pełnym baku
Kanapa wyjęta, pod spodem 2 okrągłe otworzy. Więc odkręciłem śrubki i w środku były tylko gumowe węże i inne rurki. Wszystko wyglądało dobrze. Nie znalazłem żadnych gumowych uszczelek.
-
[E36 318i] Wyciek paliwa przy pełnym baku
Okej dzięki, sprawdzę i dam znać.
-
odpowietrzenie ukladu benz + lpg m52 2.0
Odpalasz silnik, odkręcasz odpowietrznik i zwiększasz obroty. Z płynem powinny wychodzić bombelki powietrza. Ja odpowietrzałem 318i i nie ważne czy na benzynie czy gazie to zrobisz.
-
Bmw e36 1.8 nie odpala
Grzebane było przy lampach na podłączonym akumulatorze? Sprawdź bezpieczniki na początek. Rozumiem, że wszystkie kontrolki po przekręceniu kluczyka się zapalają? Próbowałeś odpalić na pych?
-
[E36 318i] Wyciek paliwa przy pełnym baku
Witam, szukałem na forum, ale nie mogłem znaleźć. Mam problem z tankowaniem. Zawsze wlewałem pół baku, ale ostatnio zdecydowałem się wlać do pełna, oczywiście nie pod korek tylko do pierwszego odbicia pistoletu. Zadowolony odkładam pistolet, a koleś na stacji wydziera się, że paliwo mi leci pod samochodem. Zrobiła się dosyć spora kałuża, więc przepchałem samochód trochę dalej i poczekałem chwilę, aż paliwo przestanie się wylewać, tak się stało. Gdzie szukać problemu?
-
[E36 3xx]Jaki Olej?Płukanka?-Wszystko o olejach silnikowych.
E36 318i M40 1991r. przebieg 220k. Zalany niedawno Valvolin Max Live 5W40 Syntetyk. Silnik bardzo ładnie pracuje, więc śmiało mogę polecić ten olej. Razem z filtrem wyszło mi 160 zł, bańka 4L wlana prawie cała.
-
[e36]bardzo slabe hamulce przy ABS
Podepnij się pod komputer. Może masz jakieś błędy związane ze strownikiem ABSu. Ewentualnie podmiana.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów e36 318i. Krok po kroku
A jaki masz rocznik? Bo mój jest z 1991 i skrzynia ma nalepkę ATF.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów e36 318i. Krok po kroku
Zlej cały olej ze skrzyni. Dziwne, że nie masz nalepki, ona też jest w cięzko dostępnym miejscu i zapewne przykryta brudem. Ja wlewałem do swojej 318i przez strzykawkę 100ml z apteki. Do tego dokup sobie, albo jakiś wężyk silikonowy, którzy nałożysz na strzykawkę, bo ja męczyłem się bez tego strasznie, zginająć końcówkę strzykawki. Wlewasz aż przez ten korek zacznie ci się wylewać.
-
320i Dziwne dżwięki spod maski, pobór prądu na postoju.
Daj na dokładniejsze wartości miernik. I opisuj dokładniej, bo ciężko jest to zrozumieć. Napisz np: Po zgaszeniu silnika wartości: Wszystko podłączone - xxx mA Odłączony bezpiecznik - xxx mA Odłączony przekaźnik - xxx mA Odłączony bezpiecznik i przekaźnik - xxx mA Po x minutach - xxx mA itp. itd. Im więcej danych tym lepiej. Podmień przekaźnik na przekaźnik, który jest w 100% sprawny, od jakiegoś znajomego, albo coś. I dopiero wtedy mów czy to coś zmieniło. I jeszcze jedno pytanie, podłączałeś samochód pod komputer, są jakieś błędy? Pozdrawiam.
-
320i Dziwne dżwięki spod maski, pobór prądu na postoju.
Robiłeś dokładnie tak jak to opisałem? Jaka jest wartość kiedy są podłączone wszystkie bezpieczniki? I dla pewności zobacz czy wartość rośnie, np. po włączeniu radia/świateł.
-
320i Dziwne dżwięki spod maski, pobór prądu na postoju.
Miałem kiedyś problem z rozładowaniem akumulatora w ciągu kilku godzin, ale nie w tym samochodzie. Jedno co możesz zrobić to: Multimetr w rękę (ustawienie na Ampery, odpowiednia wartość), zdjąć ujemną klemę z akumulatora i połączyć - jeden kabel multimetra na minus akumulatora, drugi na ujemną klemę (przymocować dobrze). Zapisać wartość jaką wskazuję multimetr. Teraz po kolei odłączać bezpieczniki i jeżeli wartość na multimetrze nie spadnie to podłączyc go z powrotem. Kiedy wartość spadnie znacząco to możliwe, że znalazłeś źródło problemu. U mnie takim sposobem problem znalazłem w kilka minut. Daj znać jak to wygląda u ciebie. Edit: Zacznij od zakresu 10-20A i przechodź na dokładniejszy/mniejszy zakres aż zobaczysz na mierniku kilka cyfr
-
318i M40 Dziwne dzwoneczki w silniku
Nikt nie pomoże? Jutro będę wymieniał rozrząd, więc przy okazji zrobiłoby się to.
-
318i M40 Dziwne dzwoneczki w silniku
Powitalnia zaliczona, a teraz proszę o pomoc :)
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witam wszystkich posiadaczy BMW, a w szczególności E36 :) Posiadam E36 318i M40 od lutego tego roku i jestem bardzo zadowolony z tego auta.
-
318i M40 Dziwne dzwoneczki w silniku
Witam, mam problem z moim E36. Niedawno usłyszałem spod maski dziwny dźwięk, takie jakby dzwoneczki (metaliczny). Ten dźwięk słychać nawet w samochodzie, cicho ale słychać. Wraz z narastaniem obrotów ten dźwięk przyspiesza, więc czy to może być, któraś rolka? rozrząd? Ogólnie rozrząd już zamówiłem komplet SKF i czekam na dostawę, ale ten dźwięk mnie niepokoi. Co to może być? Zamieszczam link do filmu. Na filmie auto jest trzymane na 1tys. obrotów. Niestety kręciłem go o 21 więc nic się nie zobaczy, ale dźwięk słychać dobrze. Jak potrzeba lepszą jakość lub w dzień to nie ma problemu. https://www.youtube.com/watch?v=qJqY4X69_kQ