Skocz do zawartości

tomek877

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tomek877

  1. Myślę, żę to co ustaliłem i co napiszę przyda się potomnym. Zasady gwarancji udzielanej w BMW (taką odpowiedź uzyskałem z BMW Group na Wołoskiej i z ASO DM w Bydgoszczy): Gwarancja standardowo trwa 2 lata. W ramach gwarancji uszkodzoną cześć wymienia się na nową. I teraz: Jeżeli auto zostało kupione w zagranicznym salonie i tam część została wymieniona w ramach gwarancji (klient nie płacił za wymianę) to gwarancja na tę wymienioną część kończy się w dniu końca gwarancji na auto (w moim przypadku było to tydzień albo 2). Tak stanowi tam prawo. Natomiast jeżeli auto część miało wymienioną w ramach gwarancji w PL to tutaj prawo nakazuje na wymienioną część dać gwarancję taką jak była standardowa na tę część gdy auto było nowe ( gwarancja to 2lata, więc na wymienioną część znów należy się 2 lata) Okazuję się, żę nasze prawo jest bardziej prokonsumenckie. I jeżeli mamy wymieniony rozrzad w polskim salonie w ramach gwarancji to znów mamy gwarancje, a za granicą już nie.
  2. Reklamacja to sprawa raczej przegrana. Auto jest po gwarancji a rozrząd został wymieniony 2 lata i 2 miesiące temu. WIec raczej nic z ASO nie ugram. Dostałem od nich ostatnio listę cześci które zostały wymienione i było ich naprawdę sporo. chyba z półtorej strony, wiec zasadniczo profesjonalnie raczej byc powinno to zrobione...
  3. Problem wymiany jest zrozumiały przy przebiegach rzędu 200+ jak wg mnie, co więcej jeżeli założymy, że koszt wymiany to ok 3k raz na 200 tys. To nie tak dużo. W poprzednim aucie wymiana rozrządu na pasku z pompą wodna kosztowała mnie 1200zł a robić ją należało wg. wielu mechanikow co 70 tys. Wieć w ciągu 200 tys 3 x 1200 daje 3600. Wobec czego można uznać, że łańcuch w n47 nie jest aż tak drogi. Tylko kuźwa czemu on mi wydaje dźwięki po 70 tys od poprzedniej wymiany? Za chwile ktos powie raz trzeba wymienic co 200 raz co 150 a raz co 50 jak hałasuje. A może by tak profilaktycznie co 40 tys wywalać silnik i zmieniać na wszelki wypadek? :duh: To nie jest normalne. Gość z ASO mówił mi o drganiu tej szyny. Nie wiem czy się tym przejmować. Chyba teraz sam dokładnie potrafie wychwycic to drganie na gorącym silniku i wydaje mi się, że jest ono delikatne. Martwi mnie jednak to czego on nie słyszał bo nie mógł tzn. delikatne stukanie albo bradziej cykliczne grzechotanie na nie rozgrzanym silniku. Na zimnym nie ma go wcale, na rozgrzeanym też nie. Pojawia się tak po 2-4km trasy kiedy silnik jeszcze nie chwyci temp. Co dziwne słyszalne to jest tylko i wyłącznie przy obr 800/min wystarczy, że dodam ok50-100 obr/min i natychmiast znika to grzechotanie. W wyższym zakresie obrotów już się nie pojawia. Czy to nie dziwne odbiega bardzo od opisów hałasowania rozrzadu, który to hałąsuje wraz ze wzrostem obrotów (do zakresu 1700-1800 gdzie potem silnik zaglsuza halas)
  4. Właśnie prawdopodobieństwo pękniecia bardzo niewielkie, ale spokój ducha chyba jednak bezcenny, sprawę przemyślę. W ASO w którym byłem dowiedziałem się, że oni x20d na warsztacie z pękniętym rozrządem nie mieli, ale za to 1 330d, to tak dla tych którzy mają zdanie, że rozrząd w 3 litrach jest pewniejszy... Przyznam, że ASO w Bydgoszczy w porównaniu do Olszowca w Poznaniu gdzie byłem na przed zakupowym sprawdzeniu auta to dzień do nocy. Tu za free od szefa warsztatu dowiedziałem się więcej niż tam za 1000pln.... ( bo tam mechanicy, którzy badali auto dali kartkę a sami nie mieli czasu podejść zamienić słowa z klientem) Więc jak widać tu i tu autoryzacja, ale standardy i podejście ASO zupełnie inne a i Panie witające na wejściu bardziej urokliwe ;) Więc same plusy gdyby tylko nie ta cena za wymianę 8k pln...
  5. Byłem dziś na osłuchu w 2 miejscach. Jedno to zasadniczo chyba najpoważniejszy mechanik jakiego poznałem twierdzi, że on rozrządu nie słyszy a jeśli słyszy to bardzo słabo i niewyraźnie i absolutnie mnie odwodzi od wymiany rozrządu. Mówi, że za 50 tys mam przyjechać na posłuchanie bo teraz to nie ma czaego słuchać. Twierdzi, że raz zmieniał w n47 rozrząd przy ok 300tys i bardzo szurał tamten. Potem podjechałem do ASO tym razem nie mój "ulubiony" Olszowiec i tam Mistrz serwisu po osłuchaniu stwierdził, że słyszy rozrząd i wg niego na 99% to szyna napinająca tzn jej drżenie tak słychać i gdyby rozebrali to łańcuch bedzie ok. Ogolnie sadzi problem jest, ale nie tak wielki, żeby zaraz panikować i zmieniać. Wiec piernik wie....
  6. http://gregorfik.wrzuta.pl/film/aAGb1JzIovS/n47d20c_silnik Czy temu silnikowi coś dolega? Temat o rozrządzie, ale może to niekoniecznie on? Chodzi mi o charakterestyczne wg mnie grzechotanie które gdzieś tam słychać. Szczególnie ostatnie 3-4 sek, ale też wcześniej ja to słyszę.
  7. tomek877 odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    Szczególnie chodzi mi o et 20 bo mam na oku komplet. Doszedłem juz, że et 20 pochodzić powinno od e60.
  8. tomek877 odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    Witam, Szukam felg do zimówek do mojej buni. Wg vinu moje alu ma 205/55 R16 ET 31. Jednak na allegro cieżko dostać coś identycznego, więc Czy felga 16 7 cali z ET 20 będzie pasowac? Widzę też takie z ET 42 piszą że od e87 czy takie tez będą pasować?. Jaki w ogóle dopuszczalny jest zakres tego et? Moja e90 jest w werski ED wieć jest obniżona o 15mm wobec czego prawdopodobnie ET może miec duże znaczenie w kontekście ewentualnego tarcia?
  9. Doszedłeś już co to za cykanie? U mnie w ostatnich dniach tez to zauwazyłem... Coś jakby wentylator o cos przycierał albo coś podobnego z tym mi się to kojarzy. Sam sie teraz zastanawiam co to jest. W kwestii tego cykania nadal nie wiem co to jest, ale znalazłem filmik na yt zupełnie przypadkiem polecam 1:45 tu tez słychać bardzo wyraźnie to co u Ciebie na tym filmiku. A auto ma na filmiku 2 tys km zakładam, że rzeczywisty przebieg więc chyba nie ma się co martwić :cool2:
  10. k8v8m co do gwarancji po gwarancji napisz gdzie cos takiego dają gdzie ten znajomy cos takiego dostał i za ile. Mnie auto sie raczej nie sypie :norty: na tę chwilę ale dla spokojności umysłu coś takiego bym sobie wykupił, ale z tego co sie dowiadywałem nawet ze specjalistą z bmw group coś takiego niestety jest niemożliwe jego zdaniem. Warunek jest taki, że auto musi posiadać aktualnie gwarancje i wówczas można ją dalej przedłużyc. Wobec czego wykupienie rozszerzonej gwarancji po upływie tej fabrycznej jest niemożliwe na aktualny stan mojej wiedzy. Chyba, że Ty wiesz coś więcej to napisz tu lub na pw, bo mnie to bardzo interesuje.
  11. gorik trzeba mieć dystans do siebie a nie sie boczyć w necie :nienie: hehe i umieć z siebie smiać. Ale fajnie, że masz dobrą pamięć z tą skrzynią :D
  12. Dzieki k8v8M o to własnie mi chodziło. Czyli jak nie skasuje licznika to sa w stanie dojść. Kolego gorik o jakie procedury Ci chodzi? CZy chodzi CI o moją romantyczną duszę i wiarę w naprawę rzeczy nienaprawialnych? :mrgreen: Gdyby takich jak ja było więcej to wszyscy wszystko by naprawiali a nie kupowali nowe :norty: jak za czasów naszych dziadków :mrgreen: CO do łańcucha to jasne że jak pęknie to żaden goodwill nie pomoże. :cry2:
  13. Panowie nie odpowiedzieliście na moje pytanie. Ja nie pytałem czy dobrze robie i czy Wy byście tak samo zrobili tylko czy wymieniająć samemu muszę zwrócić na coś uwagę, aby po podjechaniu do nich nie powiedzieli w razie co, że proszę Pana, ale ostatni raz to Pan u nas nie wymieniał. Bo jeśli ja mam kupić samemu olej - aby mi castrola nie nalali, sam filtry i dymać do nich 100km po to, aby wylali stary i wlali nowy olej to średnia kalkulacja. K8V8M rozumiem, że filtry też dajesz swoje wobec czego takie jak CI się podobają, więc mam rozumieć, że jest pełna dowolność i w moim przypadku co bym nie założył to i tak mogę powiedzieć, że ostatnio takie założono mi w ASO? turbojajko orientowałem się i jeśli gwarancja już mi minęła to pozostaje mi tylko na to liczyć, ale abym mógł liczyć muszę serwisować w ASO.
  14. Z różnych przyczyn chcę nadal serwisować w ASO swoje e90 (żeby np w razie czego mieć szanse na goodwil) więc pieczątki są mi potrzebne. Jak wiadomo ASO leje castrol co wg forumowiczów nie jest dobrym rozwiązaniem i do tego co 30tys. Wpadłem więc na pomysł, że będę wymieniał olej co 15tys czyli co 2 raz jeździł do ASO żeby mieć ciągłość. Raz wymienie sam raz w ASO itd. Teraz moje pytanie jest takie czy ja dobrze kombinuje i czy to przejdzie tzn wiem, że jak mnie w ASO zobaczą i zajrzą do silnika to po zapachu nie wyczują, że to nie castrol :norty: Jecnak czy jest coś czego mogą się doczepić i poznąć że nie wyminiam zawsze u nich? Czy np mają jakiś konkretnych marek filtry czy coś na co musiałbym zwrócić uwagę i wymienic takie jak oni podczas wymiany samemu?
  15. Używka u dealera jest prawie niemożliwa do dostania. Dla nich to już stare auta :norty: . Pirek no ja też jakby nie patrzeć kupiłem od handlarza. Mnie chodziło bardziej o komisy gdzie auta zwożone są hurtowymi ilościami. Trudno, aby tego typu handlarz długo się zastanawiał przed ściągnieciem takiej bryki z zagranicy cena mu pasuje auto odpala to bierze, a reszta nieważna. Ten od którego ja kupiłem miał 5 aut w tym czasie. Wszystko od 2010 wzwyż. Najtańsze auto ok 40 tys. Sprowadza jak twierdzi i ( u mnie się to potwierdziło niebite i pewne samochody) bo twierdził, że jak coś z nim nie tak to potem się buja z takim czymś długo a mu zależy żeby raz dwa opylić. ALe tak jak mówiłem e90 sam twierdził w nienagannym stanie trudno ściągnąc i rzadko mu się to udaje. Wg mnie warte uwagi są auta krajowe, ale z mniejszym przebiegiem od 1 właściciela, ale o to trudno bo nie wielu sprzedaje 4 letnie auto tracąć przy tym 60-70% wartości.
  16. Dzieki bardzo wszystko ustalilem telefonicznie i niestety rozwiane zostały wszystkie wątpliwości
  17. Powiem Ci tak. Ja jestem ze strony mechanicznej laikiem raczej więc wolałem dac i mieć spokoj choć powiem Ci, że ASO nie potrafiło rozwiać wszystkich wątpliwości a nawet wprowadziło mnie w duże zakłopotanie, swoimi poglądami. Więc w moim przypadku ASO to był jedyny rozsądny wybór. Co do kupowania, podstawowa sprawa zastanów się czy diesel jest Ci potrzebny? Mnie nie, ale benzyne dostać było niemożliwe. Diesel to potencjalnie duże koszty. N47 a taki silnik będziesz miec jest super oszczędny to prawda, z awaryjnych spraw to tylko rozrząd, ale tanio to nie wychodzi. CO do magików musiałbyś mieć gościa który zna temat BMW - usłyszy rozrząd do wymiany to kluczowa sprawa. Co do przebiegu oczywiście ważna jest ksiązka serwisowa i jej pokrycie z tym co w kompie w ASO! i to prowadzona do końca ! a nie jakies jaja w stylu, że auto ma 5 lat a ksiazka przez pierwsze 2 lata. Czy można kombinować pewnie, że tak zwłaszcza jak ksiązka była prowadzona np 2 lata a potem klient pojawił się nagle przed sprzedażą (dostał olśnienia) na wymiane oleju z cofniętym licznikiem wiec mu w aso wbija przebieg z licznika i bedzie CI wciskał że pół roku temu przecież miał taki a taki przebieg. Kolejna sprawa to kupowanie u handlarza. Wiem, że to proste jeden komis 10 e90 fajnie sie oglada fajnie sie wybiera, ale omijaj to!!!!! Najlepsze sa rozmowy telefoniczne z handlarzem- przez tel wiedza wszystko o aucie odpowiadaja bez zastanowienia o przebiegu o właścicielau itd (a na placu przypominam 50-100aut) więc ciekawe skąd tak wszystko pamięta? NIE PAMIETA TYLKO ZMYSLA. Jak sie jedzie do gościa i mówi że chce sie wziać do ASO to w 90% przypadków (tak było u mnie) pojawiaja sie problemy a to ze daleko a to że nie maja lawety a to że UWAGA ktoś musi jechać od nich więc trzeba im zapłacic za czas (przpominam auto za 60k a oni nie moga za free pojechać do ASO bo moze na nim przycinaja 200zł i się im nie opłaci :duh: ?) Kolejna sprawa to lakier (to też sprawdza w ASO) - sprawdz miernikiem gubość 90% bezwypadkowych stanie sie "delikatnie lakierowanymi" Oczywiście jak miernik CI powie że coś zostało mazgniete a nie ma tam tony szpachlu to spoko nie ma sie co martwić. Jak przebieg nie pewny nie bierz to wkońcu 60k. Wyposażenie to ostatnia sprawa -wiem że powiesz, że nieprawda i bedziesz się moze łasił na xenon itd, ale handlarz też o tym wie.... i wie że mozę być trup ale ma skóre xenon i navi to pójdzie. Co do perełek z allegro to powiem Ci, że ten koleś od którego kupiłem dzwoni czasem do mnie i pyta jak tam chodzi bryka itd i mi opowiada, też rózne historię może prawdziwe może nie, ale twierdzi a gadałem z nim z miesiąc temu, że przez 3 miesiące jak jeździ do niemiec to żadnej e90 nie sprowadził bo wszytko wypadki, albo wyjechane dziady... tak więc skąd te perły z allegro :norty: ? Co do jazdy samemu po auto dla mnie niemożliwe. Pracuje często 6,7-21, więc nie mam czasu, ale jak masz czas i język jako tako znasz mozesz spróbować.
  18. A co do wrażeń ogólnych z użytkowania e90. Powiem tak moja narzeczona stwierdziła już po wielu jazdach, że to auto "płynie" tak to określiła, mój ojciec z kolei który jest mało wrązliwy na odczucia z jazdy wczoraj (bo mu auto padło wieć wział moje) stwierdził, że z przodu się jedzie bardzo wygodnie, ale zaraz zaznaczył, że nie to co z tyłu bo tam się siedzi jak na nocniku... :mrgreen: . Ja natoamist uważam, że prowadzi się świetnie, jest mega wygodne choć myślałem, że mój poprzedni golf IV to ideał wygody :norty: aaa i jeszcze takie coś ja na to nie zwracam uwagi zbytniej choć ostatnio muszę, mocno zwraca uwagę innych... lasek i nie tylko :roll:
  19. Ja za swój z pażdziernika 2010 dałem 56 tys. udokumentowany przebieg właśnie 156 tys. Wyposażenie nie biedne ale nie bogate. tzn z grubszych rzeczy mam ksenony, navi bussines więc bieda to już nie jest jakaś, 320d ed takiej jakiej szukasz czyli 163KM. Przebieg udokumentowany, auto sprawdzone w aso co mnie kosztowało 960zł. Ma nowe opony na przodzie z tyłu praktycznie też nowe, klocki i tarcze są nowe. Stan dwumasy (a właściwie trójmasy bo taka tu występuje) bo rozbierany został i sprzegło jak mój mechanik ocenił miód malina. Oczywiście auto bezwypadkowe co potwierdziło ASO. Kwestia rozrządu miał wymieniony, choć ASO ma wątpliwości czy już nie słychać znów. Moim zdaniem to co pisał wyspiarz z tymi kosztami to najgorszy scenariusz, ale oczywiście może się wszystko zdarzyć. Przejechałem ok 5tys i po tyg jazdy mi pier...ła skrzynia którą wymieniłem koszt z montażem 1050zł choć każdy mechanik mi twierdził, że to niemożliwe żeby skrzynia padła w BMW a mnie się to zdarzyło - tydzień wcześniej ASO twierdziło, że skrzynia git :mrgreen: tak więc zawsze coś wyskoczy... Ogólnie powiem Ci, że też szukałem do 60tys i obejrzałem wiele i prawdopodobnie jak bym nie trafił tej która kupiłem jużbym się odmyslił bo 90 % tego co stoi na allegro to wypadkowe lub wyjechane trupy!!!
  20. Doszedłeś już co to za cykanie? U mnie w ostatnich dniach tez to zauwazyłem... Coś jakby wentylator o cos przycierał albo coś podobnego z tym mi się to kojarzy. Sam sie teraz zastanawiam co to jest.
  21. Czy ktoś wie jak wygląda struktura bmw w Polsce? Czy skoro mówimy o sieci ASO to znaczy, że jest coś nad nimi? Jakaś jednostka, pod którą podlegają? Jak są one zorganizowane? Mam problem z gwarancją i róznymi tłumaczeniami różnych ASO, więc chciałbym się skontaktować z kimś wyżej a w necie nie widzę, aby było coś takiego nadrzędnego jak np BMW Polska czy cos podobnego.
  22. Widzę, że dużo osób pyta o to jaki olej wlać do silnika, co wlać do układy chłodzenia czy tez hamulcowego. Może by tak osoby znające się na temacie (a są takie na tym forum co widać po temacie dotyczącym olei silnikowych) stworzyły temat, który byłby podpięty na górze strony, i napisali ogólnie (bo w temacie dotyczaycym doboru oleju silnikowego robi się bałagan) jakie oleje stosować do diesla (jakie zasady doboru), benzyny jakie powinny miec parametry, nie spierając się już tak ściśle o marki oleju, lecz też podali kilka konkretnych produktów. Podali także konkretne kryteria doboru, co do zajechanego silnika co do takiego co łyka oliwy tyle co ropy itd. Podobna sprawa mogłaby się tyczyć płynów do układu chłodzenia, skrzyni biegów, wspomagania Można by napisać co kategorycznie nie wolno robić + często zadawane pytania typu czy petrygo moge wlać do chłodnicy itd. Coraz częsciej oddajemy auta z byle czym do mechanika i najzwyczajniej potem nie wiemy co tam dolać, więc myśle ze taki temat by się przydał. Często w życiu jak kogoś pytałem co np powinienem wlać do chłodnicy czy układu wspomagania to mi mówili wlej cokolwiek byle kolor się zgadzał :duh: a myśle, że to duze uproszczenia chyba, że kolor oznacza jakąś norme klase? DObrze byłoby także napisać o częstorliwości poszczegolnych wymian. Temat byłby krótki i każdy mógłby sobie zajrzeć jakie płyny eksploatacyjne do swojego modelu mozę dobrać. A żeby temat dotyczył tylko propozycji to 1. Mobil ATF220 lałem coś takiego do wspomagania w poprzednim aucie, czy moge to wykorzystać w e90 na dolewke w razie "w"? 2. Koncentrat płynu chłodniczego Pan samochodzik czy to też mogę użyc podobnie na dolewkę? 3. Płyn hamulcowy dot4 ta sama sprawa? Ups pytanie 1 już nieaktualne zapomniałem o drobym szczególe tzn, że mam elektryczne wspomaganie kierwonicy :duh:
  23. Kupiłem 320d ed i zastanawiam się nad wymianą oleju. Wg kompa powinienem go wymienić za 26tys km. Początkowo planowałem to zrobić za jakieś 10tys (taki złoty środek, pomiędzy wymiana zaraz po zakupie a tym co pokazuje komp), jednak ostatnio przejrzałem książkę serwisową i coś mi się przestało zgadzać, więc chce to zrobić w najbliższym czasie. Już zrobiłem 2tys km a zrobie jeszcze do wymiany niecały 1tys bo nie chce kombinować przed wyjazdem na wakacje (z moim szczęściem mechanik, albo dotknie nie tam gdzie trzeba, albo czegoś nie dokręci i będą klocki w 300km od domu :cry2: ) A więc pytanie czym go zalać, aby było to jakościowo git cenowo nie musi być najtańsze, ale żeby znów to niebyły jakieś kosmiczne ceny. Kolejna sprawa płukanki, wiem, że zalecacie, ale czy aby to jest konieczne jak czytam to niestety ludzie po nich mają rożne przypadłości i ostatecznie kłopoty. Serwis tez je robi? Dodam tylko, że posiadam w domu trochę sprzetu rolniczego, który serwisuje (serwis bmw przy nich to taniocha), i oni jak przejeżdzają do ciagnika czy kombajnu to nigdy płukanek nie wykonywali, a dopowiem tylko, aby nie było śmiechu, że to też sprzęt z common rail, turbo intercoolerami i innymi pierdołami a pracuję w zupełnie gorszych i mniej czystszych warunkach niż samochód. Więc jak jest z tą płukanką wiem, że dla sinika dobrze ja zrobić, ale czy to konieczne zawsze takie coś robicie?
  24. Co do wymiany skrzyni bądź jej naprawy polecam temat założony przeze mnie kilka (4-5 tyg temu). Znajdziesz tam wiele cennych myśle informacjii. Ja jestem po wymianie w silniku n47. Co do mechaników to ich strzelanie (że to skrzynia) traktuj ostrożnie, bo dla nich to wszystko jedno i tak Ty płacisz, wieć sprawdź co myślą inni mechanicy w okolicy tym bardziej, że Ty akurat możesz jeszcze jeździć z tego co piszesz. NIe bardzo widze jaki masz silnik do n47 nie ma cześci przerabiałem to i w PL nie dostaniesz chociaż każdy specjalista od skrzyn powie, że idzie dostać (potem i tak skapituluje) do m47 podobno są a jak nie ma to z używki łatwiej wyciągnąć. Jeśli każdy stwierdzi CI, że to skrzynia, to i tak na Twoim miejscu to bym sprawdził. Jeśli jestes zainteresowany to moge Ci na pw przesłać namiary na speca od skrzyń, który za free Ci ją rozbierze i wyceni co tam jest do wymiany i wtedy stwierdzisz, czy warto. Gość jest z okolic Piły i zna sie na rzeczy. Co do kupna też to przerabiałem i abyś nie miał problemów takich jak ja z zakupem (niewłaściwej) to polecam ze swojej skrzyni spisać nr ten z tej przybitej tabliczki która masz na obu częsciach obudowy (piernik wie czy to nr obudowy czy czego)ale jak znajdziesz z identycznymi nr ja w swojej to na pewno bedzie pasować. Zwróc na to uwagę bo na allegro goście piszą i twierdzą np że skrzynia od 320d i 120d to to samo bo tu i tu jest n47 a to nieprawda..., wiec spisz nr i szukaj takiej samej. Tego nr o którym mówie nie znajdziesz w katalogu w necie (ja tak miałęm), wiec się tym nie przejmuj (nie wiem gdzie szukac na skrzyni tych nr Z KATALOGU) a tak w ogole jak ktos Ci stwierdzi, że to jakas tam cześć w skrzyni i jest to skrzynia od n47 to ja mam całą skrzynie na części i się dogadamy na jakas konkretną część. Auto z końca 2010r z pewnym potwierdzonym w ASO przebiegiem 160tys. I jednak zawsze bedziesz mieć włąsną skrzynię. WIęc sprawdz co tam w niej siedzi na poczatek i pisz na pw jeśli byś cos potrzebował.
  25. W 320D też tak miałem i mam nadal mimo, że wymieniłem ostatnio skrzynie więc ten typ tak ma i się nie przejmuj

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.