Treść opublikowana przez wojtekk1981
-
530i podskakuje tył
Sprawdzanie amorkow na stacji tez nie jest tak dokladne bo nikt nie ustawia wielkosci,szerokosci i profilu kola, a wysokosc opony ma znaczenie przy pomiarze
-
[E61] grzanie tylnej szyby a lusterka, jakiś związek?
Poltorej roku dzialalo bez problemu. Musze sprawdzic czy dochodzi napiecie.
-
[E61] grzanie tylnej szyby a lusterka, jakiś związek?
Ewidentnie szyba nie grzała bo komp odciął. U mnie byl problem z ladowaniem i szyba dzialala po dluzszej jezdzie. Alternator zregenerowany i juz nie ma problemu. Lusterko nie dziala bo mam kiepski zamiennik (fotochromy ukradli) , prawe dziala normalnie
-
E60 530d Skoki napiecia
Numer czesci bmw to znam, a chodzi o numer valeo zeby dobrac regulator
-
E60 530d Skoki napiecia
Czy ktos moze mi pomoc z doborem regulatora do mojego auta, bylem dzisiaj w sklepie i pani powiedziala mi ze sa dwa rodzaje i musialbym podac numer TG, ale nie moge go zlokalizowac. Dzisiaj jechalem i wszystko bylo ok, przed zjazdem na stacje sprawdzilem napiecie i bylo troche ponad 11v. Zgasilem i juz nie odpalil, rozruch na kable i znowu w menu pokazuje 14.4v. Chcialbym to ogarnac bo strach jezdzic, przewody rozruchowe mam juz na stanie w bagazniku
-
Dolnośląskie
Szukam kogoś kto mi zakoduje aux i obniży tył w inpie
-
530d klema ibs problem i wspomaganie
Dokladnie tak jest u mnie i dlatego czekam wlasnie na kleme a potem biore aie za alternator
-
530d klema ibs problem i wspomaganie
CY klema może mieć wpływ na uciekające napięcie? Rano miałem problem z odpaleniem ( ibs odłączony) w ukrytym menu kontrolowałem napięcie, wahało się od 11,3-14,8v, przejechałem kawałek i podpiąłem ibs, zaczęło skakać nawet do 15,5v. Po godzinnej jeździe napięcie w menu pokazuje 14,7 +- 0,2v. Nie wiem czy to problem z klemą czy alternator
-
Dolnośląskie
Szukam dobrego speca od alternatorów żeby zdiagnozował i ewentualnie zregenerował co trzeba
-
530d klema ibs problem i wspomaganie
Wejdz sobie np na bmwstore.pl i wpisz siedem ostatnich cyfr vinu. Tam ci sie otworzy wszystko co masz do swojego auta, otworz elektryke i poszukaj klemy ibs, moze tak byc ze numer bedzie inny bo czesc zostala zastapiona inna " lepsza " . Do tego kabel adaptacyjny i adapter. Dzisiaj bylem w aso i pytalem, koszt klemy 690, adapter jakies 80 i kabel cos kolo 160zl. Masakra
-
nieaktualne
Wejdz sobie na bmwstore.pl wpisz swoj vin i znadziesz ta czesc
-
[E61] grzanie tylnej szyby a lusterka, jakiś związek?
Jutro zczytam błędy, inpa jest więc sprawdze. Błędy prześle do analizy. Dzięki
-
[E61] grzanie tylnej szyby a lusterka, jakiś związek?
Czyli odłączony IBS też może mieć wpływ?
-
[E61] grzanie tylnej szyby a lusterka, jakiś związek?
Wykończy mnie ten samochód ;-) bez kompa się nie obejdzie
-
[E61] grzanie tylnej szyby a lusterka, jakiś związek?
Panowie, przestało mi działać grzanie tylnej szyby ( wiązka robiona kilka miesięcy temu ) i lewe lusterko, czy te elemenry mają coś ze sobą wspólnego czy tylko zbieg okoliczności?
-
E61 Kłopoty z NIVO
Na allegro znalazlem firme Mototech, zajmuja sie tylko kompresorami do aut, szybka akcja, koszt 650zl. Ja osobiscie polecam. Przed naprawa warto zadzwonic i powiedziec co sie dzieje to doradzi co trzeba zrobic
-
E61 Kłopoty z NIVO
Skonczylo sie regeneracja kompresora, efekt jest nieziemski :-D
-
[E61] 530D podwyższony poziom zanieczyszczeń, pomocy
O aku sie nie martwie bo ma dopiero pol roku, stawiam na brak mozliwosci naladowania sie z alternatora przez krotkie przebiegi. Do bagaznika dostalem sie od strony pasazerskiej, na srodku jest otwor i tam sie otwiera klape. Egr ogarne w wolnej chwili, narazie czekam na kompresor bo jest w regeneracji (skonczyl zywot). Wczoraj jak odpalilem to bledu nie bylo, ale i tak wyczyszcze. W inpie sprawdze ladowanie, bo wiem ze jest napiecie na akumulatorze?
-
[E61] 530D podwyższony poziom zanieczyszczeń, pomocy
Aku wlozone do auta, odpalil bez problemu. Teraz tylko znalesc chwile czasu i ogarnac agr :-) check nadal sie swieci
-
[E61] 530D podwyższony poziom zanieczyszczeń, pomocy
Tak wlasnie slyszalem ze trzeba go w kompie przeprogramowac, najpierw go wyczyszcze. Najpierw to musze odpalic auto :-D dzieki za pomoc
-
[E61] 530D podwyższony poziom zanieczyszczeń, pomocy
Akumulator sie laduje, klapa sie zamknela, niestety jest luzna bo nie dociagnieta. Sprawdzilem napiecie i bylo 11.48V ale nie wiem jaki amperaz. Jakby bylo dobrze to prostownik by nie ladowal (najprostszy prostownik) a od poltorej godziny sie laduje, jak skonczy to bedzie wiadomo. Ogarne to i kompresor to wezme sie za egr. Zastanawiam sie czy czyscic czy zaslepic ?
-
[E61] 530D podwyższony poziom zanieczyszczeń, pomocy
Nie no mam sprzet do ladowania, akumulator jest zwykly. Niestety musze wyciagnac aku a potem jakos zamknac bagaznik. Moge tak zrobic ze wyciagne baterie, podlacze na kable od przodu i zamkne bagaznik?
-
[E61] 530D podwyższony poziom zanieczyszczeń, pomocy
Do dzisiaj nie bylo zadnego problemu z ladowaniem, zastanawia mnie tylko czy skoro auto bylo odpalone to przy rozladowanym aku moze zgasnac i nie chciec zakrecic?
-
[E61] 530D podwyższony poziom zanieczyszczeń, pomocy
Jak odebralem z warsztatu to w drodze przez chwile zapalily sie wszystkie zolte kontrolki. Jezdzilem przez kilka dni ale tylko po miescie i to krotkie odcinki, aku nie mial szansy sie doladowac a wczesniej kompresor ciagle pompowal. Dzisiaj podlaczylem kompa i nagle zaczelo spadac napiecie, kontrolki sie zapalaly, wylaczyl sie monitor i po chwili auto zgaslo
-
[E61] 530D podwyższony poziom zanieczyszczeń, pomocy
Pokazał się błąd 4501. Podczas sprawdzania bledow spadlo napiecie aku i juz nie moge odpalic :-( dziwne, wykonczy mnie to auto, ciagle jakis problem