Treść opublikowana przez Ghostrider000777
-
E90 FL 320d Problem z poziomowaniem świateł
Witam, a jakie powinno być napięcie na kabelkach idących do czujnika i na których pinach?? Kabelki mam szare z paskiem brązowym, białym, zielonym. Pozdrawiam
-
E39 530d - metaliczny dżwięk przy ruszaniu
Witam, szukałem i czytałem na temat metalicznego dźwięku przy rusznaniu, aż natknąłęm się na ten temat na tym forum. Miałem te same objawy i dzisiaj w końcu znalazłem chwile, aby zrobić według instrukcji Thazek i jak ręką odjął objaw. Teraz cisza i spokój przy ruszaniu. Pozdrawiam
-
330d- Wymiana czujnika zużycia klocków hamulcowych
Przez noc dostałem olśnienia i już wszystko świeci jak trzeba;). Otóż ja mam usiebie taki patnt, że po przekręceniu stacyjki muszę jeszcze wciśnąć ukryty przycisk aby uaktywnić zapłon. Do tej pory jak robiłem test zegarów i w ogóle włączałem ukryte funkcje to nie przyciskałem tego ukrytego przycisku i przez to nie świeciła kontrolka check i świec żarowych w tescie. Gdy robie test po przyciśnieciu przycisku od zapłonu to wszystko się świeci. Dzięki wam wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
-
330d- Wymiana czujnika zużycia klocków hamulcowych
'witam, dzisiaj w końcu udało mi się rozwiązać problem z kontrolką zużycia klocków:), okazało się po rozkręceniu zegarów, że led który odpowiada za zużycie klocków, był zaślepiony taśmą izolacyjną. To wstyd, że kiedyś ktoś kogo było stać na BMW nie stać było parę groszy zapłacić za czujniki zużycia klocków tylko posunął się do takiego numeru. Nie wiem czemu przy teście zegarów nie świeci się kontrolka check i kontrolka świeć żarowych, mimo że kontrolka świec żarowych normalnie zapala się po przekręceniu zapłonu. Co mogę zrobić aby sprawdzić czy działa kontrolka check??
-
330d- Wymiana czujnika zużycia klocków hamulcowych
Dzisiaj patrzyłem jak u kumpla w takiej samej bmw to wygląda, no i u mnie przy teście nie świeci ani ABS, zużycie klocków, i po lewej stronie obok grzania świec żarowych kontrolka check, czyli mam chyba coś z tymi ledami, a da się to jeszcze jakoś inpa sprawdzić??
-
330d- Wymiana czujnika zużycia klocków hamulcowych
Nie wiem jak to jest w waszych bmw, bo tak sobie pomyślałem, że może to coś ma związek ze sprawą, ale u mnie nawet nie zapala się kontrolka abs, kiedy przekręcam kluczyk w stacucje, ani przy teście zegarów, ale abs działa, bo jak ostrzej zahamuje to "kopie" po pedale hamulca.
-
330d- Wymiana czujnika zużycia klocków hamulcowych
Tarcze oczywiście powymieniałem z kompletem klocków. A jak jeszcze mogę sprawdzić tą kontrolkę zużycia klocków nim wezmę się za rozbieranie licznika, może jakiś bezpiecznik?? inpa??
-
330d- Wymiana czujnika zużycia klocków hamulcowych
Wiatm, od pewnyego czasu nurtuje mnie pewna rzecz, wymieniłem wszystkie tarcze, oraz czujniki zużycia klocków. Zastanawia mnie dlaczego przed wymianą tarcz które były już zużyte do maksimum, nie zaświeciła się kontrolka zużycia klocków. Nawet jak robię test zegarów to ta kontrolka też się nie zapala, po przekręceniu kluczyka też się nie zapala. Jak to jest u Was??
-
[e39] inpa - po diagnozie swiatla świrują
To był przedni czujnik położenia swiateł. Wymieniłem i w końcu światła świecą jak trzeba.
-
[e39] inpa - po diagnozie swiatla świrują
Mam problem z światłami, mianowicie rzadko się zdarza, ale czasami prawidłowo się ustawiają, zazwyczaj po chwili opadają na dół. Inpa pokazuje coś takiego: Headlight vertical aim control LWR2A Date: 03/26/11 15:28:19 ECU: LWR2A JobStatus: OKAY Variant: LWR2A ------------------------------------------------------------- RESULT: 1 errors in error memory ! ------------------------------------------------------------- 2 semsorfehler worn Error frequency : 31 Aussemtemperatur 2.00 Grad C Macie pomysł co to??
-
INPA - zbiór problemów
Witam, mój problem z inpa wygląda następująco: Po przewertowaniu forum oraz po instalaowaniu różnych wersji inpy, obecnie mam zainstalowaną (inpa loader-5.0.2. jak wejdę w about, a na pulpicie głównym tam gdzie jest ignition i battery napisane jest BMW-INPA EA-90X [FAL] ) i podmienione pliki ediabas i obd. Zgodnie z instrukcją podawaną przez użytkowników na formu zrobiłem tak, że po uruchomieniu pliku INPA(_.IPO) mam battery zawsze ON, a ignition zawsze OFF, natomiast w dolnym lewym rogu mam zawsze na zielono running. Gdy podłączam się pod auto nie ma za bardzo żadnej reakcji i gdy wchodzę w (shift + F9) i wybieram e39 i tam którąś kolwiek z opcji to wyrzuca mi odrazu error. Domyślam się, że może w ogóle nie wykrywa połączenia między oprogramowanie a samochodem. Dodam, że kabel, którego używam to OBD II cały niebieski identyczny jak ten: http://allegro.pl/interfejs-kabel-diagnosty-vag-usb-obd-vw-audi-seat-i3046003363.html ,jak miałem passata i program VAG to mi chodziło jak trzeba. Czy do BMW musi być inny kabel?? Mam nadzieje, że wyraziłem się jasno, proszę o jakieś pomocne rady. Pozdrawiam