Skocz do zawartości

adventure

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adventure

  1. Ultery są bardzo fajne. Niedługo będą miał tanio do oddania, bo jak pisałem robię całość od początku do końca w średnicy 2 i 3/4 cala prawdopodobnie.
  2. Ostatnio podobne sformułowania w jakimś obcym języku czytałeem w instrukcji instalacji amatorskiej kamery IP. Niestety trafiła do kosza gdyż akurat nie miałem czasu na skończenie studiów informatycznych przed jej zainstalowaniem w mojej sieci domowej :D, ale ufam, że może ktoś zrozumie ten problem.
  3. Ja mam plan pójść na całość i zrobić cały wydech a la AMG o powiększonej średnicy rur. Nie chodzi mi oczywiście o głosność ani liczbę ani kształt rur w końcówce tylko o bulgot.
  4. adventure odpowiedział(a) na dziarma92 temat w E63, E64
    Rozkleja się w miarę bezboleśnie, choć trzeba się liczyć że pewne ślady tej operacji będą widoczne na zawsze, co mi akurat nie przeszkadza
  5. Gratulacje. Podstawowa rada z mojej strony to znaleźć dobry serwis, który pozna grata i będzie go prowadził przez dłuższy czas jak dobry lekarz rodzinny, który zna przynajmniej standartowe bolączki klientów.
  6. adventure odpowiedział(a) na dziarma92 temat w E63, E64
    ja kupowałem na ebay.co.uk
  7. To prawdziwa prawda... Takie auto to serwis, serwis i po trzecie serwis i to kumaty. Tak trzeba przyjąć z góry. To nie skoda czy toyota, że raz na rok olej i filtry, zamienniki oczywiscie. Ale radość między serwisami jest wielka i nie będzie inaczej.
  8. U mnie nie czujnik ABS tylko ten od prędkości obrotów wału. Sorry, nie wiem gdzie się dokładnie znajduje. Nie miałem możliwości się dokształcić w kanale tym razem.
  9. A żeby się nie przeziębić to nosić szalik i czapkę. Proste recepty. Tylko, że liczba tych egzemplarzy jest mała i topnieje z każdym tygodniem a ceny ich nie spadają. Niskie ceny, jak na otomoto czy allegro, dotyczą aut, którymi juz 2 turków /nomen omen z Twoim nick :D /jeździło wcześniej lub polscy złodzieje /cwaniacy wyłudzili za sfingowane szkody komunikacyjne ze 100 tys z każdego auta /lub jedno i drugie zjawisko łącznie/. Taka prawda. A jak ktoś chce rodzynka z małym przebiegiem od jednego właściciela to znajdzie tylko że za 30-35 tys euro plus akcyza. Proste. Jeszcze a propos kosztów eksploatacji. Niemcy pytają: jak to jest że nasze nawet mocno używane audi, bmw czy merce u nas się prawie nie psują a u was w Polsce narzekacie? 1. Wystarczy poprosić ich o rachunki z kilku lat za serwis w autoryzowanej stacji. Są imponujące. Tylko że dla nich 2000E to trochę inna kwota niż dla Polaka . 2. Serwis usuwa awarie gdy zauważy pierwsze symptomy, bo ma instrukcje, wiedze i doświadczenie /przeważnie/ i czasem awaria /na przykład pompy wody czy oleju/ nie rozlewa się bardzo szeroko powodując dewastację połowy silnika i masakryczne koszty. U nas jest inaczej. 3. Niektóre elementy czy błędy producenta plus oczywiście akcje serwisowe są usuwane bezpłatnie i często bez wiedzy klienta. A u nas sami wiecie. Jak sie coś urwie to klient z bijącym sercem jedzie do serwisu i pyta dlaczego tak drogo.
  10. Prawda jest taka, że wcale nie chcesz słuchać a jedynie czekasz na potwierdzenie swojego pomysłu na to auto. Odwagi. Kup, przeżyj to sam i zostań prawdziwym ekspertem. Wtedy się dowiesz sam, że średnio jakieś 10-15 tys. rocznie /bez ubezpieczenia i paliwa/ na takie auto wystarczy żeby zawsze było w topowej kondycji. Oczywiście poza ASO. A czy to dużo? Ja nie wiem. Zależy dla kogo.
  11. Ja nie wiem na pewno, więc nie odpowiem, choć wydaje mi się, że inne pokrętło może być związane z innym systemem multimedialnym i tu będzie kłopot. Jeśli jesteś z Warszawy to wiem kto na pewno zna odpowiedź na to pytanie ale to raczej osobiście niż wirtualnie.
  12. Dzięki, bo są tacy, którzy kwalifikują to jako jednostkę chorobową :D . Żona przewodzi tej grupie a i tak połowy nawet nie wie. Gorzej że to ona przeważnie odbiera od kuriera jakieś graty do auta jak mnie nie ma w domu. :cool2:
  13. Fabrycznie poszycie dachu w BMW E64 ulega niestety dość szybko przetarciom w kilku typowych miejscach, zagięciom itp i nie wygląda idealnie już po 5-7 latach a po 10 to zwykle jest totalny kibel. Niektóre z tych błędów można poprawić zawczasu ale czasem trzeba po prostu wymienić. Kupiłem kiedyś na allegro kompletny dach w idealnym stanie z myślą, że wymienię całość mechaniki, elektryki, szybę tylną itp. Wszystko to waży z 60 kilo i jest mocno nieporęczne ale pewnie do zrobienia ale ponieważ u mnie wszystko działa idealnie i konstrukcja jest OK to nie chciałem ryzykować i zdecydowałem jednak że nie dotykam konstrukcji a zmieniam tylko zewnętrzne poszycie i niniejszym ogłaszam, że wszystko się udało. Zła wiadomość dla potomności jest taka, że żadna firma nie będzie oferowała poszyć bo są one zintegrowane nierozłącznie z wieloma elementami gumowo-uszczelniającymi auta. Rzemieślnicy będą mogli tylko poprosić żeby im przywieźć stary wymontowany dach ze wszystkimi przyległościami i krok po kroku zrekonstruują Wam daszek. Wymiana poszycia zajęła mi, amatorowi 2 popołudnia /jakieś 10 godzin/. Nie oferuje tej usługi, bo mam lepsze zajęcia ale chętnie pomogę radą jeśli ktoś ma kłopot z dachem E64 i ma determinację żeby się z tym zmierzyć.
  14. konkretnie i mądrze kolega napisał.
  15. Ważna jest też szerokość felgi. Przy et 35 dystans odsadzi ją na zewnątrz ale z tym też nie ma co przesadzać przy szerokiej np. 10 cali obręczy. ponadto felgi o większym et są brzydsze bo są płaskie a nie wklęsłe co jest /a właściwie było/ charakterystyczne właśnie dla bmw.
  16. Ja polecam zdecydowanie USA /choć dolar drogi/ bo tam historia auta i jego przeszłość jest o wiele bardziej dokładna niż w Niemczech i nie ma możliwości nic ukryć.
  17. Weź jeszcze pod uwagę, że przepływka może być uszkodzona a błąd nie wyjdzie na teście. Lepiej ją podmień z kimś na początek zanim wydasz tysiak. Jest to cholernie czuły i kłopotliwy element trudny lub niemożliwy do zdiagnozowania w tym aucie.
  18. E64 , bo to cabrio a nie e63 :cool2:
  19. Czy odradzam? Pewnie trochę tak to czasem wygląda. Przychodzą na forum młodzi napaleńcy, którzy może z trudem uzbierali te 60-70 tysi to się staram im tłumaczyć, że to nie jest coś jak toyota, skoda czy inny ford. Do tego auta trzeba dużo serca, wiedzy, czasu i kasy. Sytuacje gdy nie ma w nim żadnego absolutnie drobiazgu do zaopiekowania się nim albo nie wyskakuje raz na miesiąc jakiś błąd z dupy wzięty to wielka rzadkość. Nie mówię że to jakaś porażka bo auto jest super fajne ale nie każdy ma lub chce mieć na to: czas, kasę, drugie auto, garaż z kanałem, znajomych mechaników i ochotę.
  20. Bo ja taki nieśmiały jestem i tajemniczy od maleńkości. Na avatarze z tego powodu oczywiście nie jest moje auto /prawdopodobnie :D /
  21. Nie prawda. Nie wie. Na allegro są za 50 tysi i mniej. Człowiek wierzy, że kupi luxusową BMKe za mniej niż 10% ceny salonowej, włoży 3 czy 4 i się będzie cieszył a tymczasem to jest g... prawda. Auto tak drogie wymaga dobrej obsługi i zasadniczo podobnie jak Jaguar, Maserati, Lambo czy Ferrari, którymi też raczej nie jeździ się do marketu /bo jakiś ch.. ze skody obije ci drzwi/wymagają sporej kasy na utrzymanie. Trudno wyliczać różne systemy, które mogą a nawet kiedyś muszą się popsuć. Optymistów jednak nie brakuje i dobrze. Serwisy mają zagwarantowaną robotę i kasa się kręci.
  22. Następny biedak stracił głowę a za chwilę straci majątek ;-). Poczytaj chłopie :search: i pomnóż razy 3, bo nie wszyscy piszą całą prawdę o przygodach z BMW, bo to taka dobra marka jest, że "nie wypada" :D

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.