Treść opublikowana przez piotres
-
dach do BMW Z3
Podsufitki to raczej napewno nie zmieniaja, szczegolnie w tej cenie. Podsufitka do Z3 jest droga.
- tuning Z3
-
320d - Zapalajace sie kontrolki ABS/ASC/ Reczny- naprawione
Problem rozwiazany. Rzeczywiscie to byl reg. alternatora. Podpialem miernik pod zapalniczke, przejechalem sie i na ogol było 14.2V ale czasami sobie na jakies 5sek wyskakiwało na 16-18V :shock: . Kupiłem regulator z allegro, niby orginal Valeo, koszt 120zl, doszedł rzeczywiscie orginal ale regenerowany - zmienione szczotki i cholera wie co jeszcze . Ale zmieniłem i działa poprawnie, napiecie 14.15-14.30V caly czas stabilne, a to chyba najwazniejsze ! dzieki za porady
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
Tzn czemu ma np przyciski na konsoli środkowej kanciaste a nie zaokrąglone a komp jest tez na konsoli kwadratowy? A zmiana nie była w 2000roku? Oglądałem przed zakupem również tą sztukę http://otomoto.pl/bmw-z3-bmw-z3-coupe-2-8-193km-bezw-C21086902.html , która jest z 2000rku a też ma starą konsolę. Swoją drogą auto w nienajgorszym stanie, tylko cena jakaś taka... No rzeczywiscie, wydawalo mi sie ze kazde po 04.99' powinna miec nowa konsole. Moze jesli ktos sobie zazyczyl jakies dodatki do wnetrza, jak drewno czy wlasnie srebrne panele to dawali stara ? Bo "nowe" byly tylko czarne ? Ciekawa sprawa... Ktos sie wypowie kto zglebial temat ? Ta za 53k jest w godnej, kolekcjonerskiej cenie :D . Swoja tez moze kiedys za tyle wystawie hehe :mrgreen: :lol: . Ktora tak obiektywnie lepsza, ta za 53 czy ta co kupiles ? @z3coupe: to po co sprzedawales i kupowales z4 2.2 jak Ci szkoda ? Sorry ale wkur... mnie takie gadanie jak ktos sprzedaje samochod dla zabawy a potem ubolewa ze mu szkoda. Sprzedales i kupiles drozszy to widac znudzila Ci sie/denerwowala Cie/ nie podobala Ci sie (niepotrzebne skreslic ;) ).
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
Skoro produkcja 09.99 to dlaczego ma konsole przeliftowa ? bo kazda po 04.99 powinna miec poliftowa. Czy odkryles ta tajemnice ;) ? Tak czy siak gratuluje, rzeczywiscie wygladala na godna sztuke :).
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Wskaznik VDO temp. oleju z Z3M S50 (te z S54 sa fajniejsze bo tarcza jest szara, niestety cena ok. 2x wyzsza :oops: ) + uszczelka do baku - wprost z ASO: http://img855.imageshack.us/img855/8996/23355302.jpg http://img689.imageshack.us/img689/8370/99363791.jpg http://img822.imageshack.us/img822/245/77396490.jpg Tutaj chce go założyć - mam nadzieje ze sie uda :). Montaż zima. Znalazlem informacje o tym ze silniki M52TU maja jednak czujnik temp. oleju w podstawce filtra, na dniach postaram sie sprawdzic czy uda sie go użyć do wskaźnika.
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
Na przebieg to wogole nie patrz bo on o niczym nie swiadczy, jaki by nie byl (czy 15 tys czy 350 ). Nr 1 była zapewne cała malowana (tak - mam na mysli logo na tylnej klapie, tablice przykrecona po chinsku, czarne skrzela itp itd). Nr 2 wyglada lepiej :wink: .
-
Podświetlanie poktęteł nawiewu
Obstawiam ze tak trudnej naprawy sie nie podejma :lol: :lol: . Zmiana klockow i filtrow to niemalze szczyt ich mozliwosci.
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
a czym sie roznia kratki w zderzaku ? Ze niby jedna ma szprosy a druga to plastikowa "siatka" ? Wydaje mi sie ze byly stosowane zamiennie, np. realoem twierdzi ze do mojego samochodu sa stosowane obydwie.
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Hehe byl spot zetek w Wawie mogles podjechac ;) , niedlugo moze bedzie kolejny ale cos towarzystko sie zebrac nie moze :duh: .
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
Przyjarzalem sie dokladnie i nr 2 ma 2 niedorobki, przynajmniej tyle wylapalem ;) : -brak podkladki pod tablice rejestracyjna z przodu -konsola srodkowa przed liftowa :oops: Ale znowu prawa lampa ma chromy i lewa pewnie tez...wiec cholera wie ocb. czy to jest produkcja przed 04.99' czy ktos zmienial konsole srodkowa bo chcial miec drewno ? rozkodowanie VINu powinno pomoc.
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
W eksploatacji to 3.0 jest chyba tylko z tym drozsze ze lubi spalic troche oleju na kazdy przejechany 1000km (ale nie kazdy egzemplarz), 2.8 jest wolne od tego problemu. a te silniki sa do siebie BARDZO zblizone i oba sa raczej bezawaryjne, a czesci sa tanie i ogolnodostepne. 3.0 spali zapewne troszke mniej, mysle ze ok 0,5l. z tym ze nie kazde 3.0 ma realne 230KM, a raczej malo tyle ma , na ogol na hamowni pokazuja cos kolo 220KM. a 2.8 ma realne ok. 190KM. Za ok. 700zl mozna podniesc moc 2.8 na ok. 205KM (kolektor dolotowy z silnika m54b30, patrz moj podpis).
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
Jak dla mnie obie nie wygladaja zle :) ale nr 2 ma zdecydowanie lepsze wnetrze - fotele z M + decha w skorze - wg nr 2 wyglada na naprawde zadbana i piekna sztuke. Z tym ze felgi to ona na foto ma 18' wiec nie wiem dlaczego w opisie sa 16'. Nie przygladalem sie zdjeciom jakos mega dokladnie ale poki co nie zauwazylem nic do czego by sie mozna przyczepic . Co do nr 1 to trzeba sie upewnic ze te naklejki nie zejda razem z klarem ;) no bo jezdzic z nimi chyba nie masz zamiaru. Za szerokie tyl felgi od z3m (tzn. za male ET maja jak na zawias od 2.8-3.0). Ktos kiedys wytropił ze koles przynajmniej raz nia jechal w jakims KJSie, bylo zdjecie jak pieknie sunela bokiem. No i lakier to polysku nie ma wogole.
-
320d - Zapalajace sie kontrolki ABS/ASC/ Reczny- naprawione
W sumie moze macie racje ze to reg. alternatora, dodam ze w ciagu pol roku nagle 2x mi sie rozladowal akumulator, ale pozatym to wszystko w normie . zmienie go. tylko powiedzcie mi gdzie kupie regulator napiecia do 320d 136KM ? alternator jest valeo 150A. Tylko konkrety prosze a nie odp. typu "na allegro" ;). szukalem juz troche i cos nie moge znalezc :( orginalny nr czesci regulatora to : 12317788246 pozdr. Piotrek
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
BaX - na 100% to nie sa tuleje zawieszenia , przynajmniej u mnie. Mozesz sie toczyc 3km/h , wcisnac sprzeglo a i tak uslyszysz delikatny stuk z napedu - a wtedy zawieszenie nie pracuje wogole. Zreszta zmienialem WSZYSTKIE tuleje lacznie z tuleja dyfra i zero zmian w temacie stukania. Dwumas....ktos go w koncu zmienial sposrod osob majacych ten problem, w m52tu/m54 ? Ja szczerze mowiac juz sie przezwyczailem do tego stuku i nie przeszkadza mi to za bardzo, ale jakby sie udalo usunac to by bylo milo.
-
320d - Zapalajace sie kontrolki ABS/ASC/ Reczny- naprawione
Problem nie rozwiazany wciaz, a kontrolki zapalaja sie coraz czesciej :evil: . Przed zima musze to zrobic bo obawiam sie ze bedzie ciezko jezdzic bez absu i asc. Zauwazylem ze problem czesciej wystepowal podczas deszczowych dni i jazdy po mokrym. Ale ostatnio to juz i podczas jazdy po suchym po przejechaniu 2km potrafia sie zapalic abs i asc :( no i wykrzyknik. Czujnik skretu na kolumnie jest chyba tylko czy DSC, a ja mam ASC. Wymienilem modul ABS/ASC (ten na pompie abs, pod maska) - bez zmian :evil: . Ktos ma jakies pomysly co to moze byc ?
-
Prośba o pomoc przy transporcie ślubnym
Fajnie ze lokalizacja jest podana :mrgreen: :duh: .
-
Klocki do Z4
Potwierdzam - ATE pyla (mialem poprzednio na tyle w e46) - i to trudno zmywalny pyl.
-
Zawieszenie w Z4
Amortyzatory sa inne. Sprezyny tez, wahacze przednie pewnie tez. A w praktyce jest 15-20mm nizej i troche twardziej.
-
Klocki do Z4
Ferodo Premier - mam i bardzo polecam.
-
Rozrząd w Z3
uups nie spojrzalem na date :oops:
-
Rozrząd w Z3
Rozrzadu sie nie dotyka. Paelo wymien paski klinowe oba bo raczej drogie nie sa a wymiana dosyc latwa,a jak nie pomoze to ja bym zmienil napinacze paskow - najpierw tego glownego, a jak nie pomoze to tego od klimy. czy pisk jest taki typowy jakby slizgajacy sie pasek ? sprawdz czy z ktoregos napinacza nie wycieka olej (czy nie jest "zapocony").
-
Pytania przed kupnem Z4
Nie wyglada zle, choc ja na Z4 sie nie znam ;). Ale opis jest odrzucajacy, typowo handlarski. 2.5L M54 najlepsza jednostka - dobre :lol: . Nie wiem co jest w niej takiego najlepszego ?
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
Jesli tak wyglada w realu jak na zdjeciach i nie byla mocno uszkodzona to wg mnie cena jest odpowiednia biorac pod uwage to ze to chyba maksymalna opcja (tempomat, spryski lamp, srebrne wstawki, fotele z ///M - takiego wyposazenia jeszcze nie widzialem na allegro w Z3) i 3.0 w manualu.
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
Mi sie bardzo podoba ! Rzeklbym idealna kolorystyka, idealne kola i wnetrze . Troche podobna do mojej :). Stan - na zdjeciach ja nie mam sie do czego przyczepic. Chyba nie ma znaczka Z3 na klapie-pytanie czy ktos usunal specjalnie czy malowana.