Treść opublikowana przez KubaBB
-
F11 - HUD - możliwość doposażenia
Orientujecie się czy jest możliwe, (a jeżeli tak, z jakimi operacjami się to wiąże) dołożenie wyświetlacza head up do samochodu, w którym nie było go seryjnie? Znowu jeździłem przez chwile autem z head up-em i utwierdziłem się w przekonaniu, że chcę to mieć:) Z góry dzięki za pomoc.
-
525d vs 528i - dylemat przedzakupowy
dla mnie kolor nr 1 to zdecydowanie smolista czerń :twisted: Srodek mam cały na czarno + drewno fineline antracytowy i po niecałym roku cięgle mi się podoba:) Chociaż wnętrze ostryga z czarnym też kozacko wygląda.
-
525d vs 528i - dylemat przedzakupowy
@KubaBB nawet 530i jest wolniejsze od 330i, oczywista oczywistość. Żeby mieć te same osiągi trzeba by celować w 535i/d. Ale nie wiem czy jest sens, F10 to wygodna kanapa, w 330i czuło się drogę, prędkość, koła, układ kierowniczy każdym centymetrem ciała i wszystkimi zmysłami, a w f10 ma się wrażenie, że się ogląda film o szybkiej jeździe. Mi mocy w f10 nie brakuje, turlam się średnio powoli, natomiast zaczęło mi się marzyć jakieś 125i/130i coupe/cabrio, takie dla żony a dla mnie na niedziele i deszczowe wieczory ;) Tak:) F11 to wygodna kanapa i do zabawy powinno być coś innego. Ale przy tym uważam, że ta kanapa jak jest mocna to jest super. Dlatego polecam koledze będącemu na etapie zakupu rozważyć dołożenie tych niecałych 30tyś do mocniejszego silnika. I polecam też benzynę. Gdybym ja teraz kupował to na pewno własnie benzyna.
-
525d vs 528i - dylemat przedzakupowy
Ja, tak jak koledzy powyżej też stawiałbym na benzynę. Zastanów się tylko czy po takich mocnych samochodach jakimi jeździłeś wcześniej 528i nie będzie Cię za chwile irytować i wyłożona nie mała kasa nie sprawi takiej przyjemności. 530i jest cennikowo droższe o 28 tyś. przy używanych różnica powinna być jeszcze mniejsza. Wg mnie naprawdę warto to rozważyć.
-
Czym się różni skrzynia automatyczna od sportowej?
info na ten sam temat przy f10/11 viewtopic.php?f=103&t=196215
-
M3 a instalacja gazowa?
Matko jedyna... gaz do M :mad2: zasady byle jakie ale muszą być. PS. patrz mój opis..
-
X3 (F25) 28i - Oficjalny test
Niestety zdecydowana większość testów jest z d...py bo gazety na rynku są z d...py :( AMiS jest, jak koledzy zauważyli chyba faktycznie najlepsze, chociaż i tak przez ostatnie miesiące wg mnie schodzi na psy, próbując upodobnić się do topgear-u czy zamieszczając żenujące sondy :duh: Ratują ich przedruki z niemieckiej edycji, które są ciekawsze, ale z obiektywizmem niestety nie mają wg. mnie wiele wspólnego. duży + za sport. Cars faktycznie dobrze rokował... co ciekawe naczelnym w carsie był P. Maznas, który pisał długo do amis za czasów kiedy to właśnie była dobra gazeta.
-
520d realne spalanie i wlew paliwa
Oj maja... No przeciez wiemy, wiemy, faaaajne 535xd, szyyybko jeździ, dobre, niskie spalanie :P
-
[5XX] Jest różnica między sportową skrzynią a normalną.
Dla mnie łopatki są absolutnie zbędne. Używałem ich moze 2 razy i to jak pasazer zapytał jak to działa :D Skrzynia, zwlaszcza w trybie Sport/Sport+ dziala tak szybko i dobrze, że przy 530d są bezużyteczne.
-
X3 F25 20xd - wrażenia z jazdy
tylko, że nikt tu f11 do x3 nie porównuje. chyba że czegoś nie zauważyłem... w skrócie: X6 - wygląd, komfort, ilość miejsca, ilość tego modelu na drodze... X5 - głównie komfort (jeździłem na 20 cali), wielkość (odczucie subiektywne), super niepraktyczny dostęp do bagażnika
-
X3 F25 20xd - wrażenia z jazdy
Po pierwsze okazja:) jak mogę to staram się pojeździć rożnymi samochodami, szczególnie tymi ciekawymi, a po drugie to przymierzam się do dodatkowego samochodu w domu więc było dobre wytłumaczenie :D X5, X6 - jeździłem. To nie moja bajka. Wybrał bym X3. A przypomniałem sobie o jeszcze jednej rzeczy. Wg. mnie bardzo kiepsko były wykończone niektóre plastiki. Szczególnie te na drzwiach przy kieszeniach. U Was też tak jest?
-
Z1 E30 nowy 21 letni!
Ciekawostka: Z1 z 1991 z zerowym przebiegiem za 59900 euro. pięęękna :cool2: http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-ogloszenia/bmw-z1-neuwagen-0-kilometer-nr-7752-hallstadt-bei-bamberg/160288691.html?useCase=SearchSession&__lp=3&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=50&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&lang=pl&pageNumber=3
-
//M550d
O boże... :mad2: Nie od dziś wiadomo że współczesne BMW jest skrzywione, a jak widać ono krzywi się dalej :cry: M550d to takie M jak z koziej d... trąba. niestety w prawdziwym M5 też dźwięk jest sztucznie poprawiony :(
-
X3 F25 20xd - wrażenia z jazdy
Witam Kolegów Miałem ostatnio okazję pojeździć F25 20xd i postanowiłem podzielić się wrażeniami z punku widzenia użytkownika F11. Krótko mówiąc - REWELACJA. A bardziej szczegółowo: zawsze byłem przeciwnikiem suv-ów. że niby do wszystkiego i do niczego i takie tam.. ale muszę zmienić zdanie. Moje spostrzeżenia - nowe X3, prowadzi się pierwszorzędnie, znakomita widoczność, bardzo przyzwoite osiągi, wysoki komfort. Najbardziej zaskoczyło mnie jak bezproblemowo się do niego wsiada i wysiada (w przeciwieństwie do pozostałych suv-ów, z którymi miałem do czynienia, gdzie zawsze brudziłem spodnie o próg) In minus: głośny silnik, spalanie 8,8l/100km (spodziewałem się niższego, szczególnie że w F11 530xd mam średnie 8,4) opóźniona reakcja na naciśnięcie gazu Ogólnie uważam, że świetne auto. PS. jeżeli podobny temat gdzieś już był, to prośba do admina o podpięcie, ja niestety nie znalazłem
-
F10/F11 LCI - Facelifting
M135i - kozak, mega kozak. Dawno nic podobnego się nie pojawiło i gdyby praktyczność nie miała większego znaczenia to bym się nie zastanawiał. A swoją drogą spory rozstrzał między 328i a M135i
-
F11 530d xdrive - spalanie
Szczerze mówiąc nie zwracam szczególnej uwagi na spalanie, ale jak zobaczyłem wynik po wakacyjnej trasie - to mnie mocno zaskoczył. I postanowiłem się z kolegami tym info podzielić:) trasa: 4556 km średnia prędkość: 75,6 km/h zużycie paliwa: 7,7l/100 km Oczywiście większość (szacuje, że 80% to autostrada) pozostałe 20% to zatłoczone miasta + lokalne górskie drogi, min w Alpach (Stelvio, Gavia). Na autostradzie prędkość zazwyczaj między 130 a 160 km/h.
-
Ankieta/glosowanie - jaki silnik masz w F10/11
Ciekawy pomysl z ta ankieta maja. Kiedyś mi się wydawalo, ze do auta typu 5er series, A6, czy E classe, dwulitrowy silnik to jakas super glpupota... Potem kupilem e60 520d, bo taki byl budzet i bylem zachwycony, pozniej troszke brakowalo... Po 3 latach przesiadka na F11 530xd i narazie jestem zachwychony:)) pozrd!
-
M5 F10 - subiektywne wrażenia z jazd
Mmmm garaże bajeczne:)) Tez czekam na wrazenia z ringu. Ja wybieram sie jesienią. Moze ktos mial by sie ochote dolączyc? Moreti, taxi ring rezerwowales jakos wczesniej? Jak to wyglada? A w temacie, to M5 jest dla mnie obecnie najlepszym samochodem na co dzien. Moc, osiagi, komfort, prowadzenie, dźwięk (chociaz troche sztuczny %}*+!~*]$) Co do drugiego, trzeciego, czwartego i kolejnego samochodu to na chwile obecna jestem na etapie, ze 2 auto to jakies ladne GT.... Przeszedlem przez etap czegoś do upalania ( ze wzgledu na budzet i opinie w prasie sic!) wybor padl na focusa RS... I niestety poza jazdą na torze (do ktorej to auto i tak sie mało nadaje) to stalo w garazu... Brak radosci z czestego uzywania.. Dlatego teraz na tapecie GT, ktorym mozna komfortowo pojezdzic, czesciej niz raz w miesiacu, piekny dzwiek itp.... Np. takie maserati granturismo..:)
-
F10 Felgi 19'' - na polskie drogi?
19" szału nie ma.. tragedii oczywiście też nie, ale 19 + RF jak dla mnie = nie największy komfort, ale wygląd rekompensuje go z nawiązką. Nie zamienił bym się :twisted:
-
530d 245KM-258KM
Original BMW Performance Kit - a do 530d jest dostępny?
-
530d 245KM-258KM
A co myślicie o tym pakiecie AC Schnitzera 258 KM - 309 KM; 560 Nm - 670 Nm. Nie powoduje on utraty gwarancji. Na papierze wygląda całkiem nieźle, ktoś miał z nim do czynienia? Koszt ok. 14 000 brutto. http://preisliste.ac-schnitzer.de/acs_kpl/hp_kpl/bmw_engl/preisliste_ausgabe_motor_daten_engl.php?Modell=5er-F10/F11&Teile_Nr=121410400&ID_NR=8056 Zastanawiam się czy nie dołożyć parę KM i Nm :)
- F10 M5
-
BMW M5 vs M550d
AO :mad2: Nie możemy przecież zakładać, że umiejętności przeciętnego kierowcy będą stanowiły o tym które auto ma być lepsze. Równie dobrze można powiedzieć, że zimą w górach M5 się nie sprawdza, więc jest bez sensu... bez przesady. Powtarzam się wprawdzie, ale jeszcze raz powiem :mrgreen: to są nieporównywalne samochody! PS. A jak jakąś pierdołę wsadzisz do 550d to i tak sobie krzywdę zrobi...
-
BMW M5 vs M550d
Wracając do tematu. W amis pojawiło się porównanie M5 i M550d. Jakość art. jak zwykle nie powala, ale przeczytać myślę, że warto. A swoją drogą porównywanie tych dwóch samochodów to jest jakieś nieporozumienie ja dla mnie. Równie dobrze można by porównać 535xd M PAKIET! z M :duh: M550d ma tyle wspólnego z prawdziwą M co loża prezydencka na stadionie narodowym z prezydentem... Ot taki chwyt marketingowy - dobór nazwy dla podniesienia prestiżu. No i oczywiście niektórzy właściciele M550d mogą sobie "przedłużać" i się chwalić, że mają M! :mad2: PS. żeby było też jasne, uważem że 550d jest naprawdę świetnym autem i chętnie bym się zamienił :D tylko nie mylić z prawdziwą M.
- F10 M5