Treść opublikowana przez ssayans
-
320d - pedał sprzęgła
Wymieniałeś komplet sprzęgła plus dwumasę czy tylko dwumasę?
-
320d - łącznik wału po raz drugi?
Tak, podpory są dwie. Wymieniłem obie i problem zniknął. Obstawiam że u Ciebie padła ta druga.
-
320d - łącznik wału po raz drugi?
U mnie za takie bicie była winna podpora. Ale nie pamiętam która. Miałem identyczne objawy, wymieniłem w ciemno i jak ręką odjął :wink:
-
320d drżenie przy ruszaniu i puknięcie z tyłu?
Oby to było to. Ja miałem wymieniane: krzyżak + 2 nowe podpory i po pół roku to samo. Choć nie wykluczam że mechanicy spartaczyli robotę i znów odzywa się to samo.
-
320d drżenie przy ruszaniu i puknięcie z tyłu?
Mam dokładnie to samo i wymieniłem koło dwumasowe + sprzęgło + koło pasowe... i żadnej poprawy. Nie daj się na to namówić :wink: Sprzęgło co prawda pracuje teraz przyjemniej i delikatnie zmniejszyły się wibracje w środku auta, ale nic poza tym. Problem musi leżeć gdzieś indziej, ale to co wymieniłem możesz śmiało wykluczyć. EDIT: Poduszki silnika i podpory wału wymienione rok temu.
-
320d rozszczelniony "zbiornik" podcisnienia
Ja po jego wyjęciu nie odczułem żadnej zmiany.
-
320d Pilna sprawa! - Jaki napinacz łańcucha ?
Patrząc na realoem wydaje mi się, że są dwa. Ale niech wypowiedzą się inni. Swoją drogą gdyby tak było to pewnie poinformowali by Cię o tym fakcie w ASO, więc pewnie źle odczytuje te schematy :wink:
-
320d Pilna sprawa! - Jaki napinacz łańcucha ?
Mam podobne objawy, więc jestem ciekaw czy ustąpi po Twojej wymianie. Co do napinacza to kosztuje w ASO 220zł więc raczej nie opłaca się szukać zamienników. Ale realoem.com mówi o dwóch napinaczach łańcucha - górnym i dolnym-, są identyczne i mają te same numery.
-
320d Pilna sprawa! - Jaki napinacz łańcucha ?
Witam, Kolego jakie masz objawy padniętego napinacza łańcucha? Pozdr
-
320D - głośnieszy klekot, a katalizatory
Tak, na jałowym egr jest otwierany. Ja do niedawna również miałem z nim problem i silnik chodził bardzo twardo. Sprawdzenie EGR rozpocząłem od zakupu wakumetru :wink: . Po zmierzeniu podciśnienia wyszło, że elektrozawór przy EGR nie działa prawidłowo i nie podaje podciśnienia. Po wymianie wspomnianego zaworku okazało się, że EGR nadal się nie otwiera. Wtedy spróbowałem ustami zaciągnąć powietrze poprzez wężyk wchodzący do EGR. Okazało się, że jest nieszczelny więc poszedł do wymiany. Po wymianie silnik na jałowym chodzi bardzo miękko. Jednak został jeszcze klekot przy delikatnym przyspieszaniu. Tutaj sprawa będzie zapewne poważniejsza. Czy EGR powinien otwierać się także podczas delikatnego przyspieszania?
-
ja mu w gaz a on...
Trzeba przeprowadzić standardową operację przywracania mocy :wink: Do wymiany: - wężyki podciśnienia - 2 elektrozaworki - od sterowania podciśnieniem dla turbiny i egr (100zł za sztuke na allegro) Przeczyścić: - egr [opcjonalnie] - czujnik ciśnienia doładowania (z tyłu kolektora) - intercooler Po tych zabiegach autko zacznie przyspieszać jak nowe:) Pozdrawiam
-
318ti Uszkodzony silnik, co teraz?
Według realoem.com bloki silnika też są inne. Pozdr
-
330d łożysko oporowe?
Też obstawiam łożysko wałka sprzęgłowego. Miałem podobne objawy w innym samochodzie i było to właśnie to łożysko.
-
320d Muli powyżej 100km/h
A czy ktoś się orientuje na czym dokładnie polegała zmiana w oprogramowaniu potrzebnym dla nowego przepływomierza? Jakaś zmiana map? Pytam, ponieważ nie wiem czy można coś przez taką zmianę osiągnąć, mając zamiennik przepływki. PS. To forum chyba zostało zdominowane przez tematy dotyczące M47 :wink:
-
320d sztywne koło zamiast dwumasy w M47.Jakie wady i zalety?
Tak z ciekawości, Kolego Wania na jakim oleju jeździłeś?
-
320d M47 - głośna praca silnika (video)
Poduszki były wymienione tydzień temu i drgania w samochodzie prawie nie występują. Jak na diesla można powiedzieć że jest bardzo dobrze (prócz lewarka). Jednak ten nieregularny klekot pozostał. Sprawdzę to koło pasowe. Pozdrawiam
-
320d M47 - głośna praca silnika (video)
Witam, Panowie, co może być przyczyną tak głośnej pracy silnika? Poniżej film (nie oddaje do końca twardej pracy): http://www.youtube.com/watch?v=DxH2jRkxlIU&feature=player_embedded Mechanik mówi że tak powinno być jednak jestem pewien, że jeszcze miesiąc temu silnik pracował znacznie ciszej. Czy to mogą być wtryski? Od czego zacząć? Dodam że odczuwalne są drgania na lewarku zmiany biegów. Wciśnięcie sprzęgła nie wpływa na ten dźwięk. Dźwięk występuje zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku i słyszalny jest też w kabinie. Z góry dziękuję za sugestie. Pozdrawiam, Paweł
-
Problem z otwieraniem auta z pilota
Witam, mam następujący problem. Auto można normalnie otworzyć mechanicznie za pomocą kluczyka, jednak za pomocą pilota otwierają się tylko tylne drzwi i bagażnik. Wszystkie kluczyki jakie posiadam do samochodu działają tak samo, więc wykluczam tutaj możliwość rozkodowania. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam, Paweł
-
nie jedzie do tyłu
Przed dolaniem oleju sprawdź czy przy cofaniu kręci się wał. Jeśli tak to będziesz wiedział że problem leży w moście (choć jest to mało realne) :wink: