Treść opublikowana przez 11Krzys17
-
e46 330d problem z klimatyzacja
aha rozumiem:) dzięki wielkie za pomoc:)
-
e46 330d problem z klimatyzacja
a orientuje sie pan ile by mnie kosztowało takie sprawdzenie szczelności nabicie itd ??
-
e46 330d problem z klimatyzacja
hmm dziwne bo niecały rok temu miałem uzupełnianą;/ i nie używałem jej az tak często;/ wydaje mi sie ze będzie gdzieś jakiś wyciek;/ bo raczej nie jest normalne żeby po roku sie kończył czynnik;/
-
e46 330d problem z klimatyzacja
Witam wszystkich Mam problem z klimatyzacja a mianowicie gdy wlaczam klime to z wlotow powietrza wydobywa sie dziwny dzwiek tak jakby wyciek gazu, takie syczenie i slychac tez obciazenie silnika. Co to moze byc?? Czyzby zawor rozprezny sie zwpaol? Dodam ze powietrze nie leci zimne tylko chlodne
-
E46 330d uszczelka pokrywy zaworów
no właśnie tak zamierzałem bo znajomy mi gadał ze kupował kilka zamienników i dopóki nie kpił oryginału miał co robić;/ ale w czymś innym tylko ze to jest gumowa uszczelka i za kawałek gumy dać tyle kasy;/ no ale cóż
-
E46 330d uszczelka pokrywy zaworów
Witam Musze wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów i nie wiem jaką dokładnie kpić;/ oryginał kosztuje 190zł;/; a zamienniki nieco ponad 100zł co proponujecie? Lepiej zainwestować w oryginał czy jakiś zamiennik;;/ wymieniał to ktoś już?? nie chce wymieniać jej co roku bo trochę roboty z tym jest a najgorsze to wyciąganie wtrysków;/
-
e46 330d naprawa wydechu
Dzieki chlopaki:-)chlopaki
-
e46 330d naprawa wydechu
Witam wszystkich :) Chciałem się poradzić co do pewnej sprawy. Msze wymienić łącznik elastyczny na wydech ale nie wiem jaki dokładnie kpić;/ słyszałem że wspawanie jednego krótkiego nie wystarczy w takim silniku i najlepiej wspawać 2. lepiej tłumi drgania co myślicie o tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=2331836856 Kupował ktoś na niej takie złączki?? I wogóle co mi poradzicię w tej kwestii??
-
E46 330d OBD gdzie i jakie kpić?
aha dzięuje wam bardzo:) kupie i będe działał dalej:) a tak dla ścisłości gdzie si to ustawia ten port com1? :)
-
E46 330d OBD gdzie i jakie kpić?
Witam Właśnie zastanawiam sie nad kupnem złącza obd do mojego autka:) Wiem napewno ze mam złącze pod maską takie okrągłe i chciałbym kpić ten kabelek pod usb żeby sobie kompa podłączać. A wiec co byście mi proponowali? słyszałem ze kpno takiego kabla to nie jest za proste przynajmniej mechanik mi gadał że niektóre kable nie pozwalają sie połączyć z silnikiem czy podzespołami, to prawda? Jeśli mozna to podeślijcie mi linka na aukcje gdzie bym mógł taki kabelek kpić zeby działał jak najbardziej poprawnie, nawet nie wiem jak sie nazywa to złącze odb czy obd 2 może jeszcze inaczej, napewno jest ono okrągłe i innego nie ma w aucie;/ a co do oprogramowania to później:) Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc:)
-
Problem z E46 330d 2000r Świeca kontrolki ABS i ASC
może to być spowodowane zanieczyszczeniem czujników?? raz mi się pokazywały kontrolki i gasły a teraz świecą non stop;//
-
Problem z e46 320d 2001r. Może to być Przepływomierz ?
hmm mi się wydaje że wtryski będą siadać wiec przydało by sie je sprawdzic najpierw przez kompa jakie dawki paliwa są podawane na poszczególne wtryski no i sprawdź cały dolot powietrza. Mojemu kumplowi działo się podobnie kopcił na czarno szarpał i nie było mocy okazało się że miał rozerwany wąż między turbiną a intercoolerem no i dużo paliwa mu wtedy źarło;/ Myślę że egr nie powodował by aż tak drastycznych zmian w działaniu silnika, Proponuje Ci podłączyć pod kompa i posprawdzać wszystkie błędy, sprawdzic cały dolot może intercooler jest uszkodzony i ucieka powietrze,moze czujnik Ciśnienia w kolektorze nie działa lub jest zasyfiony sadza albo tez może sterowanie turbiną nawala hmm dużo tego wiem ale ja bym to zaczoł sprawdzac:)
-
Problem z E46 330d 2000r Świeca kontrolki ABS i ASC
Witam Od jakiegoś dłuższego czasu(ponad rok) mam problem ABS i ASC. Kiedyś już uporałem się z tym problemem po wymianie czujnika ABS przy prawym przednim kole> jakiś czas miałem spokój ale od pewnego czasu znowu zaświecały mi się te kontrolki po zgaszeniu,ponownym włączeniu silnika i przejechaniu kilkunastu metrów kontrolki gasły. Ale od wczoraj już nie gasną zaświeciły się podczas jazdy i ponowne uruchomienie silnika nic nie daje;/ a w dodatku wydaje mi sie ze słysze w aucie jakiś dziwny pisk nie wiem czy może to powodować pompa ABS czy coś innego?? Może to powodować przerwa na przewodach biegnących do prawego koła?? czy coś innego? Jak podłączałem pod kompa to wyświetlił się błąd czujnika prawego przedniego koła i brak komunikacji can. Poradźcie co mam z tym zrobić, wymontować tą pompę i jechać do elektryka? czy ja otworzyć i samemu sprawdzić czy nie ma jakiegoś uszkodzenia na płytce
-
Problem z e46 320d 2001r. Może to być Przepływomierz ?
hmm a może to coś z wtryskami? sprawdź na kompie jakie dawki paliwa są na wtryskach, ciśnienie na szynie wtryskowej. A jak jedziesz tak z dławiącym sie silnikiem to zauważasz może jakiś dym za sobą?
-
330D Naprawa silnika
Co poradzicie?? odkręcać głowice i czyscic ten nagar na (6) cylindrze czy go zostawic? i regenerować wtrysk. Boje się że gdy to zostawię to odklejający się nagar może uszkodzić turbinę i będzie gorzej;/
-
330D Naprawa silnika
nie na 100% ponieważ kupiłem auto w sierpni 2 lata tem wiec... ale np po alternatorze mechanik stwierdził dobrze 200tyś tak jak przy pompie paliwa i innych częściach. Miałem turbine w regeneracji bo miała luzy i uszkodzoną łopatkę na wydechu przez nagar z (6) cylindra. Tak stwierdził mechanik :?
-
330D Naprawa silnika
no własnie wiem:), łańcuch jest podobno dożywotni ale czemu mechanicy doradzają mi go wymianę jak mam niecałe 200tyś km przejechane, może chodzi o ślizgi;/
-
330D Naprawa silnika
A no tak uszczelka pokrywy zaworów też muszę wymienić bo cieknie olej;/ ale nieznacznie chyba raczej wezmę się za tą naprawę ponieważ koszta nie są astronomiczne a wiem że jak tego nie zrobię to padnie coś jeszcze np przez ten nagar i lejący wtrysk;/ Znajomy mi gadał ze zrobienie głowicy na cacy z planowanie,szlifowaniem gniazd zaworowych i sprawdzeniu szczelności to koszt 500zł ale nie wiem ile to rzeczywiście kosztuje;/ Myślę trochę nad rozrządem;/ czy go też tak czasami nie zrobić? żeby mieć to na cacy i potem drugi raz nie rozbierać;/ Ogólnie silnik chodzi równo nie szarpie nie pali dużo więc myślę ze warto zainwestować a tym bardziej jak wiem że go nie sprzedam za szybko albo i wogóle
-
330D Naprawa silnika
a Ile może kosztować planowanie głowicy? nie liczę robocizny bo będę to robił sam z pomocą znajomego (doświadczonego mechanika) Mechanik mi powiedział ze ten nagar który tak trzymał świece to własnie prze lejący wtrysk. Myślę że dam wszystkie wtryski chociaż do sprawdzenia żeby mieć pewność ( może tak będzie lepiej) A na czym polega to kodowanie wtryskiwacza?? ok 200zł- Uszczelniacze zaworowe 300zł- Uszczelka głowicy 180zł- śruby głowicy xxxzł- czyszczenie,planowanie,szlifowanie gniazd zaworowych, sprawdzenie szczelności Co jeszcze będzie mnie czekało
-
330D Naprawa silnika
Witam. Mam pewien problem z moim silnikiem 330D 184KM a mianowicie, jeden wtrysk mi na pewno leje (6) więc moje pytanie brzmi, czy oddać je wszystkie do regeneracji? ile taka usługa kosztuje (sprawdzenie i naprawa poszczególnych części) Jak wymieniałem świece przed zimą to zauważyłem ze (6) ostatnia świeca strasznie była zalepiona sadzą i było trzeba użyć dość dużej siły żeby ja wyciągnąć. Mechanik powiedział ze musiał bym rozebrać głowice i tą całą sadzę wyczyścić ponieważ przez to się "niszczy silnik". Co wy o tym myślicie??Zrobić tak jak mi doradzał czy jak będę miał naprawiony wtrysk to samo się to wyczyści (w co wątpię;/)? A jak będę ściągał głowice to na jakie koszta mam się przygotować. Jak już będę miał ściągniętą to nie głupim pomysłem było by ja splanować, sprawdzić szczelność itd.
-
320d lekkie trzęsienie.
Wydaje mi się że to poduchy pod silnikiem i skrzynią:) Wymień koszt dobrej firmy nie jest wielki jakby mogło się wydawać ale frajda z efektów:)
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
Witam wszystkich:) Jestem nowy na tym forum i chciałbym sie podczepic pod temat ponieważ mam podobne problemy z moim BMW. Przy gaszeniu silnika troszke zatrzęsie silnikiem i słycjać taki pisk spod maski. Ale najbardziej mnie irytują te drgania które czuć w kabinie a najbardziej to buczenie, ciągle słychać tekie buuuuu aż przez uszy to niekiedy idzie;/ Przy ruszaniu słychać takie łupnięcie gdzieś tak jakby spod auta nie za głośne ale jak szybciej puszczę sprzęgło, albo cos z przody takie mocne grgania z piszczeniem przy ruszaniu. Bardziej to słychać w śodku przy zamkniętnych szybach niż przy otwartych. Prosze pomóżcie, doradzcie co to może być, może jutro nagram ten dźwięk i spróbuje go wstawić, od czego powinienem zacząć sprawdzanie??