Treść opublikowana przez jkajl71
-
Zmiana ustawień automatycznych świateł lub czujnika zmierzch
Ja sobie zaprogramowałem wczoraj światła dzienne. Miałem ten sam dylemat. Teraz włączają się automatycznie po włączeniu zapłonu. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
F20 FXX zabezpieczenia antywłamaniowe / antykradzieżowe ?
Zdjęć wolałbym nie pokazywać publicznie, wiadomo dlaczego. Recepta jest dość prosta; trzeba wyjąć siedzenie , zrobić wstępnie szablon, później dopasowanie z siedzeniem, plik . DXF i mail do firmy tnącej laserem lub wodą. Gięcie stali wg szablonu spaw i gotowe. Mam zakład obróbki metali więc robię to sam. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
F20 FXX zabezpieczenia antywłamaniowe / antykradzieżowe ?
No więc powiem Ci tak... Dwa lata temu żona zostawiła f20 na chodniku w centrum miasta , odeszła parę kroków i tak tak na chwilkę odwróciła się by spojrzeć na swoje autko. I co widzi ? Faceta i kobietę próbujących dostać się do samochodu! Zorientowali się , że są obserwowani przez właściciela i odeszli. Po powrocie do domu żona mówi do mnie ,że albo jakoś zabezpieczę jej auto , albo mam jej kupić opla corsę do jazdy do biedronki... Od tej pory spod siedzenia wysuwa się wielki kawał blachy 10mm zakrywający pedały i stwarzający ogromny dyskomfort przy wsiadaniu. Część wykonana laserem estetycznie i normalnie prawie nie widoczna i odpowiednio blokowana. Wiem , można użyć lawety itp, ale dla cwaniaków , którzy chcą szybko wsiąść i ruszyć to spory problem. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Tryb awaryjny silnika i zero reakcji na gaz e71 2009r 3,5d
Sam się naprawił... Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Tryb awaryjny silnika i zero reakcji na gaz e71 2009r 3,5d
Jak w temacie, wyrzuca tryb awaryjny silnika a po chwili 4x4 DSC hamulca ręcznego. Błąd silnika naprzemian włącza się i wyłącza, przy tym zero reakcji na pedał przyśpieszenia. Podczas jazdy potrafi zwolnić do zera:( Po jakimś czasie zero błędów i jedzie ok! Wyłączam silnik , włączam i znów tryb awaryjny. Na kompie pokazuje błąd pedału przyśpieszenia i nic więcej. Kupiłem na alle...o inny , oczywiście podmienię go , ale obawiam się że to zmyłka i będzie to samo. ( wcześniej miałem to samo z czujnikiem położenia wysokości nadwozia. Wymieniony , zaadoptowany a błąd siedzi dalej! ) jakieś sugestie? Obawiam się wymiany połowy elektroniki w aucie... Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
e71 dziwne dzwieki i szarpanie na skreconych kolach
Jak wali z przodu na skręconych to bym najpierw sprawdził przegub przy kole na półosi Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
F20 116i komunikat "Napęd. Niepełna moc silnika. Jedź wolno.
A u mnie łańcuch... Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
X5 E70 - wszystkie diesle turbodziura?
U mnie też tak jest.(x6 3,5d) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
X5M problem z ładowaniem akumulatora - sypie błędami
Miałem tak kiedyś w e60. Wymieniłem szczotki w alternatorze i po problemie! Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Przeciąganie biegów na zimnym silniku.
Kolego gelu1, piszę o x6... Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Przeciąganie biegów na zimnym silniku.
U mnie też tak jest. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Podlokietnik
Można . Mam wymieniony. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Problem z akumulatorem bmw e60 530d
Kilka dni temu też przerabiałem ten temat. Niby rano akumulator naładowany, napięcie poprawne ,zero błędów, a w czasie jazdy potrafiło zabraknąć prądu. Powodem był brak szczotek w alternatorze... Nie od razu musi się psuć IBS...
-
530D e61 - kolektor ssący
A tu obiecane rozwiązanie problemu rozszczelnionej klapki 33mm. Pozbywamy się istniejącej uszczelki i wstawiamy oring podobny jak w klapkach 22mm. Oczywiście jest to rozwiązanie dla klapek w dobrym stanie ,nie planujących w najbliższym czasie podróży do cylindra, a jedynie przeciekających. http://imageshack.us/photo/my-images/803/zdjcievh.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/827/klapka2.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/713/klapka3.jpg/ Oczywiście wymiarowo jest wszystko dograne ,podobnie jak w zaślepkach.
-
530D e61 - kolektor ssący
Panowie, jeśli tak bardzo chcecie uszczelniać to miejsce , to mogę sprawdzić na swoich wyjętych klapkach (mam nowy kolektor) czy można lekko pogłębić kanałek nadając mu jednocześnie okrągły zarys ,tak by można byłoby wpasować oring. Mam techniczne możliwości by to zrobić. Jak coś z tego wyjdzie załącze zdjęcia.
-
Brak ogrzewania
dolny 200zł zamiennik, egr z servisu 130zł. fotek brak, bo robił mi mechanik- 150zł. zadowolenie z ciepła bezcenne!
-
Brak ogrzewania
Witam wszystkich użytkowników forum! U mnie też do wczoraj było zimno. Dziś wymieniłem oba termostaty i jest OK.!!!