Skocz do zawartości

e71 dziwne dzwieki i szarpanie na skreconych kolach


Dinoino

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos przerabiał ten temat i podpowie.

Przy skręcie w prawo i w lewo ( obojętnie ) np przy ruszaniu na skręconych kolach napęd dziwnie sie zachowuje . Tak jakby abs sie załączał czy trakcja takie poszarpywanie i dziwne "walenie" w kołach .To samo do przodu i do tylu . Nie bardzo wiem jak to wyjaśnić . to jest coś takiego jak sie jedzie na luku drogi i kola stracą przyczepność to trakcja koryguje obroty kół i takie poszarpywanie jest w tym momencie aby system ustabilizował tor jazdy . W tym przypadku tak własnie sie dzieje tylko przy samym ruszaniu i małych prędkościach / Nie zapala sie w tym momencie żadna kontrolka na desce od trakcji i dzieje sie tak samo nawet jeśli wyłączę w ogóle trakcje guzikiem. W komputerze nie ma żadnych błędów odnośnie abs'u czy skrzyni biegów . auto serwisowane caly czas w BMW ale ja mam je dopiero od 2 tygodni i po wymianie silnika wyjechałem nim dopiero wczoraj na drogę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xdrive prawdopodobnie sie sypie...w bagazniku masz od niego bezliecznik e 70 jest to nr 91 bodajrze pesnie podobnie u ciebie sprawdz sobie...duzo tematatow na forum


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co dalej ? wyjac bezpiecznik i sprawdzic ? jesli po wyjeciu nie bedzie szarpac to co dalej do roboty z tym xdrivem ?

powiem szczerze ,ze przeczytalem chyba wszystko o e71 i nic nie widze na temat mojego problemu ani problemu z xdrive .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xdrive jest taki sam w e70 duzo tematow na ten temat i objawow jak wyciagniesz bezpiecznik i bedzie git to naprawa ok 3000 k chyba ze znajdziesz inny uzywany...


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam


.... wszystko zależny od daty produkcji i silnika :D


http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/27107599886


ATC 700 : 27 10 7 599 886


qevjttkq.jpg


http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/27107643758


ATC45L : 27 10 7 643 758


mfvzihct.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wali z przodu na skręconych to bym najpierw sprawdził przegub przy kole na półosi



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja wiem jak objawia sie konczasy sie przegub .

to jest takie ewidentne szarpanie jak zalacz sie trakcja ( dsc ) i to jest tylko przy niskich predkosciach na mocnych lukach ( zakretach ) . to juz tak faktycznie dochodze do wniosku ze to xdrive sie konczy . Teraz tylko probuje ustalic co nalezy zrobic ,zeby go reanimowac w miare rozsadnym kosztem. w e70 i e70 lci xdrive reanimuje sie za 129 zl takim zestawem

https://allegro.pl/oferta/kolo-zebatka-reduktora-skrzyni-bmw-x3-x5-x6-7413847627

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany !!!

zaadoptowałem układ napędowy i problemu nie ma. wszystko jest ok !

wydaje mi sie ,ze to stało sie po wyjęciu i włożeniu przedniego reduktora , który wyjąłem do wymiany silnika !

( nie jestem tego na 100% pewien bo auto kupiłem z rozwalonym motorem i nie było możliwości jazdy wiec nie wiem jak było przed wymiana silnika )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Problem rozwiązany !!!

zaadoptowałem układ napędowy i problemu nie ma. wszystko jest ok !

wydaje mi sie ,ze to stało sie po wyjęciu i włożeniu przedniego reduktora , który wyjąłem do wymiany silnika !

( nie jestem tego na 100% pewien bo auto kupiłem z rozwalonym motorem i nie było możliwości jazdy wiec nie wiem jak było przed wymiana silnika )

 

Mam podobny problem i u mnie również byl wyjmowany silnik. W jaki sposób dokonałeś zaadaptowania układu napędowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Witam odgrzeję nieco kotleta , u mnie po wymianie rozrzadu I demontażu skrzyni razem z xdrive jest dokładnie to samo podrzućcie koledzy co macie na myśli przez adaptacje układu napędowego .A najlepiej jakby wypowiedział się autor postu i rozwiązania problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.