Treść opublikowana przez Domin_335i
-
Problem ze skrzynia biegów...
Zmienilem olej to samo, odpowietrzylem skrzynie i dalej to samo. Biorę się zaraz wyjęcie skrzyni do konca. Jak juz znajdę to ustrojstwo to muszę szybko dzialać, bo w sobote Ułęż czeka :) Dam znac oczywiscie jak jakabyla u mnie przyczyna :)
-
Problem ze skrzynia biegów...
Już trochę poczytalem w necie jak to zrobić, ale dzięki za info :) Może jutro mi się to uda... wtedy napisze czy to rzeczywiście tylko zapowietrzenie... Oby nie trzeba bylo wyjmować skrzyni...
-
Problem ze skrzynia biegów...
hmm.... zapowietrzone ? zauważylem również, że od strony kolektora, a dokladnie pod nim jest niezaślepiona dziura ok 4-5 cm średnicy chyba w skrzyni biegów i widać przez nią chyba kolo zamachowe chyba... Jak odpowietrzyć sprzeglo najlepeiej ? może to to... Dzięki za pomoc kolego :)
-
Problem ze skrzynia biegów...
hmm.... zapowietrzone ? zauważylem również, że od strony kolektora, a dokladnie pod nim jest niezaślepiona dziura ok 4-5 cm średnicy chyba w skrzyni biegów i widać przez nią chyba kolo zamachowe chyba... Jak odpowietrzyć sprzeglo najlepeiej ? może to to... Dzięki za pomoc kolego :)
-
Problem ze skrzynia biegów...
Olej w skrzyni zmieniony na Atf 320 Mobila. Po przejechaniu ok 50km, biegi dalej nie wchodzą na wlaczonym silniku :( Trzeba wylączyć silnik wtedy skrzynia chodzi bez zarzutu. Biegi wchodzą jedynie podczas jazdy na lekkim gazie. Samochód z wciśnięty sprzęglem i wlaczonym biegiem jedzie do przodu powoli (jak automat, ale to manual), dopiero lekko wcisnięty hamulec zatrzymuje calkowicie auto. Czy ktoś wie co to może być ? Przy skrzyni z lewej strony znalazlem cos w rodzaju odpowitrznika ? Pojemniczek w ksztalcie fiolki zakończony czymś w rodzaju glówki takiej jak przy odpowietrzniku hamulca.
-
Problem ze skrzynia biegów...
Wlaśnie tak dzisiaj zrobię, bo wydaje mi się, że to może być gówna przyczyna... Dam znać jak efekty wymiany.
-
Problem ze skrzynia biegów...
mam problem ze skrzynia :( wczoraj w nocy jechalem autem i nagle przestaly wchodzic biegi, czasem wchodzily, ale bardzo ciężko... Dzisiaj rozgrzalem silnik i probowalem wrzucić jakiś bieg, zero efektu. Wylączylem silnik i biegi zaczely wchodzić bez problemu... wlączylem na wylączonym silniku 2 bieg, wlączylem samochod na sprzęgle i jedzie bez problemu, po chwili ciężko, ale zaczęly wchodzić wszystkie biegi ... Czy cos padlo w skrzyni ? Czy może to wina olej w niej ?
-
Nie dzialający obrotomierz...
Mam problem z obrotomierzem, a mianowicie jak jest wylaczony silnik wskazuje on 1000 obr/min, a wskaźnik spalania 8L. Jak wlącze zaplon czy silnik, obrotomerz jest na zero i wskaźnik spalania również. Mial ktoś może taki przypadek ? Co może byc nie tak ? Do tego palą mi sie na stale 4 lampki na zielono czy tak powinno być ? Do nie dawna nie dzialal jeszcze prędkściomierz, ale sam się naprawil :) Reszta zegarów czyli temperatura silnika, stan paliwa dzialaja normalnie, no czasem wskazówka od poziomu paliwa na postoju pokazuje 32l, a podczas jazdy 27l, ale to juz maly szczegol, ważne, że wogle pokazuje ;) .... a jeszcze dodam, że buda E30, silnik m30b35.
-
Problem z elektryką w E30, pomocy !
Już wszystko gra :D Rozrusznik naprawiony, kabel wymieniony na nowy, znalazlem również rozlaczone kable pod stacyjką, ale i to zrobione. Teraz tylko odpowietrzenie ukladu chlodzenia, nowy olej i fruuuuuuu :) Dzięki za pomoc :)
-
Problem z elektryką w E30, pomocy !
Mam od niedawna Bmw E 30 coupe, serce to 3.5L jednostka M30B35. Jest problem z rozrusznikiem, trzeba bylo strasznie dlugo kręcić, aż zapali i wreszcie od nadmiernego kręenia w którymś momencie poszedl dymek z instalacji :( teraz za każdym razem jak tylko przekręcę stacyjkę od razu leci dymek z instalacji. Zlokalizowalem kabel byl na calej dlugosci z malymi przerwami po przetapiany. Jest to kabel idący z cewki pod stacyjkę. Czy ktoś może mi pomóc ? ewentualnie naprowadzić co jest nie tak ? Może cewka padla ? albo rozrusznik daje zwarcie ?