Skocz do zawartości

Pepku

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Pepku

  1. Pepku odpowiedział(a) na Pepku temat w E36
    Witam, nie chcę zaśmiecać serwera więc zapytam tutaj.. Czy jeśli wymienie same popychacze to silnik bedzie pracował cicho? bo obiło mi się o uszy, że te gniazda popychaczy też się z czasem wyrabiają i same popychacze mogą wiele nie pomóc, jest w tym jakaś prawda? Pozdrawiam
  2. Pepku odpowiedział(a) na bonzaile_au temat w E36
    Tamte okolice to najbardziej mi się kojarzą z wężami od nagrzewnicy, zapewne któryś rozerwało
  3. Pepku odpowiedział(a) na kondzio81 temat w E36
    Też bym chętnie zobaczył jak to wyszło ;)
  4. U mnie też tak jest, że jak zimno to 1 raz jedynka ciezko wchodzi a rezszta ok, nawet jak przejade kawalek i na skrzyzowaniu chce ruszyc to czasami ciezko wchodzi ale mi to nie przeszkadza, moze poprostu "ten typ tak ma" przy niższej temperaturze-gęstszym oleju. Jak dla mnie nie jest to powód do przemyśleń bo nawet w dużo nowszym oplu ojca przy tych temperaturach 1 ciezej wbić niz bmce, a wiadomo że wiek też robi swoje :) już niedługo wiosna (OBY) to będzie lżej :norty: :mrgreen: :mrgreen:
  5. Pepku odpowiedział(a) na mshk temat w E36
    Z tym, że jakby Ci to przepalał to by nie było za Tobą drogi widać :norty: jeszcze zerknij czy nie masz oleju w płynie chłodniczym ale to raczej wątpliwe bo przy walnietej uszczelce to przeważnie w drugą stronę- "oleju" przybywa :D
  6. Pepku odpowiedział(a) na Grzesiek Legiejew temat w E36
    Miałem tak i mój kolega też. Do wymiany był silenblock (tuleja) wahacza. Koło się delikatnie przestawia i przegub tak charakterystycznie wibruje. Przy wdepnięciu gazu na prostej też kołatał. Pozdrawiam
  7. Pepku odpowiedział(a) na Mateusz88-318 temat w E36
    Ale chyba nie jest normalne jak przy postoju zostaje pod tlumikiem tłusta plama a w około wszystko obryzgane, zwłaszcza na rozgrzanym silniku a nie tylko na ssaniu. Bizon wiem że jest ssanie itp ale ja napisałem co sie u mnie stało a wiem co piszę i rozróżniam te 2 rzeczy chociażby po zapachu spalin co raczej nawet i dla laika nie byłoby większym problemem jeśli zamiast oparów przepalonej benzyny czujesz opary płynu :wink: :wink:
  8. Pepku odpowiedział(a) na Mateusz88-318 temat w E36
    Siemka, dzisiaj mnie spotkało to samo... rano (-18) odpaliłem, troche się rozgrzał no to się zabralem do ruszania, jak juz ruszylem to potem od razu po zdjęciu nogi z gazu gasł, oczywiscie cała droga moja (kłęby pary) a na parkingu cały śniej zarzygany za mną na czarno.... na korku od oleju pojawił się biały nalot więc wszystko jasne :| Odstawilem go na jakąś godzinę, poszedłem jeszcze raz zobaczyć i dopóki byl zimny to wszystko bylo ok a jak go rozgrzalem przejażdżką to kopci parą- nie tak jak 1 razem ale czuć całkiem inny zapach spalin (z dodatkiem płynu chłodniczego) Na bagnecie niby wszystko jest ok z klarownością oleju ale po korku widać, że czeka mnie wymiana uczelki (oby TYLKO uczelki) :( :( A przy zdrowej uszczelce i silniku nie ma prawa być czarno na śniegu za wydechem (tak dla jasności dla objawów założyciela tematu)
  9. Ja tam nie wiem jak jest u Was, tylko dałem schemat taki z jakiego ja korzystałem, najpierw próbowałem "na chlopski rozum" i nie szlo wiec poszukalem i jedynie wedlug tego schematu moje M42 żyje ;)
  10. Pepku odpowiedział(a) na oktawian temat w E36
    od e46 pasuja na bank bo sam mam 17" z e46 ;)
  11. Pepku odpowiedział(a) na Pepku temat w E36
    A jeszcze przy okazji zapytam, czy jest jakiś sposób, żeby określić który popychacz ma luz i cyka? bo mi 2 wybitnie cykają, a z racji, że jeszcze nie pracuję to nie bardzo mi się widzi włożyć 400zł za wszystkie 16. Pozdrawiam :)
  12. Pepku odpowiedział(a) na oktawian temat w E36
    Przypuszczam, że moga nie pasować, przynajmniej od e34 nie pasują bo mają inną budowę (tak jakbyś w e36 dystanse pozakładał) i jak siądą ludzie z tyłu to oponami drze o nadkola.
  13. U mnie w M42 było własnie tak jak na schemacie i podłączanie tak jak mówicie konczyło się pracą na 1 gar :lol: a i na cewkach nie mam żadnych oznaczeń która do jakiego cylindra :wink:
  14. Pepku odpowiedział(a) na Pepku temat w E36
    Tylko w sumie nawet przy takim minerale 15W temperatura "bezpieczna" jaką podają to -25 a u nas takie mrozy to raczej się zdarzają raz na 100 lat... Jestem świadomy, że minerał nie czyści tak jak półsyntetyk, ale może jeśli kupiłbym jakiejś dobrej firmy - (nie jakiś orlen co się nadaje do smarowania zawiasów w drzwiach) to może byłoby ok? Wiadomo, nie zrobię z tego silnika nowego ale trochę się boję tego wyciszania minerałem, żeby się nie okazało, że za 2 miesiace po wymianie silnik sie będzie nadawał tylko do kapitałki, dlatego Was pytam co i jak :)
  15. Pepku odpowiedział(a) na Pepku temat w E36
    Co do benzyny to odpada bo sprężanie jest git i oleju nie bierze. Popychacz 1 mi cyka a reszta wlasnie jak sie gazu dodaje to tak leciutko slychac, wiem ze auto ma swoje lata ale skoro nowy olej to eliminował to myślałem, że jest możliwość aby jakiś inny wyciszył go jeszcze bardziej ;)
  16. Pepku opublikował(a) temat w E36
    Witam, mam do Was pytanie (w temacie o najczęstszych pytaniach nie ma żadnej sensownej odpowiedzi.) - mianowicie mam M42 z 92r. i zalany w silniku olej Mobil 10W-40 i problem mój jest taki: jak kupilem bmkę to mialem jakis mocno przerobiony rzadki olej (nie wiem jaki) i slychac bylo popychacze jak cykaja, to wymienilem olej zgodnie z zaleceniami na forum i bylo ciszej, a teraz zrobilem 2,5tysiaca km i znowu wszystko zaczyna byc słychać... Obilo mi sie o uszy ze to wina 10W-40, ze one maja jakies enzymy czyszczące itp, a minerała troche boje się lać bo znajomy mechanik mowil mi ze mineral= zarżnięcie tego silnika. Przebieg to 290 000km (licznikowo) -jak jest naprawde to nikt nie wie.. Jaki olej polecalibyście żeby go trochę "wyciszył"? Pozdrawiam.
  17. http://i35.tinypic.com/280jy90.jpg :wink:
  18. Zastanawialem sie nad kupnem tych xenonów do swoich soczewek i natrafilem na takie coś: http://allegro.pl/spryskiwacze-lamp-reflektorow-ksenon-xenon-gdansk-i2019476663.html -ma to ktoś u siebie? i czy zdaje to egzamin, i rzeczywiscie jest to w stanie oczyścić reflektor? :)
  19. W lapie bez soczewki masz zwykły odłbyśnik który tylko "mniej więcej" skupia światło na drogę, a częścią dostajesz po oczach. Soczewka jak to soczewka- jeśli chodziłeś na lekcje fizyki to powinieneś pamiętać jakie ma ona zadanie :wink:
  20. Weź zobacz może musisz go tylko zresetować, odepnij kleme od akumulatora podepnij i wsiadź do środka i do konca zamknij szybe ona wtedy się ustawia tak jak być powinna, bo jeśli nic Ci się tam z prowadnicami nie poprzestawiało to innego powodu tutaj nie widzę ;)
  21. a te wężyki od podciśnień masz szczelne? u mnie jak ssał lewe powietrze do listwy to też troche obroty wariowały.
  22. Pepku opublikował(a) temat w E36
    Witam, mam taki problem, mianowicie wymienialem glosniki przednie średniotonowe i po złożeniu przestał mi działać centralny, sprawdzilem drzwi i tam wszystko jest ok, czy obok glosnika u kierowcy jest jakis przekaznik od centralnego czy cos? bo tam wszystko wygląda ok,a zamek nie działa.. :( Ewentualnie może mi ktoś powiedzieć jak wygląda przekaźnik/sterownik od tego żebym mógł to sprawdzić? Pozdrawiam.
  23. A Sprawdzałeś stan napinacza łańcucha rozrządu? Mój M44 też klekotał jak się rozgrzał i to była wina oleju, a co za tym idzie tego hydraulicznego napinacza (łancuch tłukł o prowadnice). Wymieniłem olej, wykręciłem napinacz, rozruszałem go trochę, stary olej się wylał, złożyłem i wszystko jest git. Mam nadzieję, że nie masz Castrola zalanego? bo jeśli tak to się nie dziw, że klekocze :)
  24. Pepku odpowiedział(a) na BMWe361.8IS temat w E36
    Każda stacja diagnostyczna to ma- tam gdzie robisz przeglądy ;)
  25. Pepku odpowiedział(a) na wojnar temat w E36
    Sądząc po sposobie opisywania to, to mogło być nieźle upalane... i do tego te nieostre fotki... Jeśli masz daleko do niego to ja bym nawet nie jechał oglądać, bo nie oczekuj czegoś na poziomie za taką cenę i to w dodatku zagazowanej M40-stki :oops: PS. A do tego znając życie jakbyś zajechał z pieniędzmi i mu je pokazał to by Ci to za 2500 oddał :mrgreen:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.