Treść opublikowana przez hazarr
-
325i problem z obrotami i spalaniem
na nową czy używaną ? orginał czy zamiennik ?:) a odpinałes wtyczke z tego czujnika ? jak wtedy auto sie zachowuje
-
325i problem z obrotami i spalaniem
nie wiem jak jest z regulacja tego czujnika bo u mnie w is-ie tego sie nie da regulowac , możliwe że cos rozregulowałes ale obroty juz wcześniej miałeś nierówne więc sprawdz jednak czy nie łapie gdzieś lewego powietrza (posprawdzaj wszyskie wężę ,wężyki , gume od przepływki ) jeśli chodzi o wysokie spalanie to nie wiem czy to może mieć coś wspólnego z tym że tam pogrzebałeś troche ale wiem że na pewno walnięta sonda lambda może powodować duże spalanie (najlepiej jakbyś podłączył pod kompa to powinno błąd wywalić)
-
325i problem z obrotami i spalaniem
jesli chodzi o falowanie obrotów to sprawdzałeś czy nie łapie gdzieś "lewego" powietrza? albo może nie chodzi na wszystkie cylindry ?
-
325i problem z obrotami i spalaniem
czy to aby nie jest czujnik położenia przepustnicy ?
-
Problem z temperaturą silnika E36 318is m42
a odpinałeś 6 ?
-
Problem z temperaturą silnika E36 318is m42
to może tak : http://www.realoem.com/bmw/diagrams/d/g/10.png 6 czy 8 daje sygnał do sterownika ?
-
Problem z temperaturą silnika E36 318is m42
czyli jak to jest z tymi czujnikami wkońcu , bo ja już mam w głowie mętlik
-
Problem z temperaturą silnika E36 318is m42
kolego maniura widze dalej sie gubisz w tych czujnikach :) nie wie czy pamietasz ale pisałes w moim temacie nie tak dawno temu :) najpierw mi napisałes że czujnik niebieski daje sygnał na zegary - ja sie ucieszyłem że zły wymieniłem i jak wymienie czarny to będzie wkońcu ok ale niestety po chwili napisałeś : * Raportuj ten post * Odpowiedz z cytatem Re: 318 is - ciężko pali Postprzez maniura » 20 Gru 2010 22:32 Muszę się poprawić, kolory niebieski jest od temperatury jestem pewien już na 100% ,a czarny do wskaźnika,czyli wymieniłeś odpowiedni czujnik ,sorki pomieszały mi się te kolory :( więc jak wkońcu ?:)
-
Problem z temperaturą silnika E36 318is m42
niebieski chyba daje sygnał do sterownika :)
-
318 is - ciężko pali
ciśnienie niestety nie było sprawdzane musze poszukac jakiegos mechanika żeby to sprawdzić bo ja nie mam czym tego sprawdzic :( jakie powinno być ciśnienie paliwa ?
-
318 is - ciężko pali
czyli Uszkodzenie czujnik wałka rozrządu , rozciągnięty łańcuch , uszkodzenie sondy nalezy wykluczyc ??? dobrze zrozumiałem ? bo napisałeś że na ciepłym by źle palił a pali bez problemu . czujnik wymieniałem już . potencjometr przepustnicy to inaczej czujnik położenia przepustnicy ? bo aktualnie jeźdze bez niego , miałem małą stłuczke , wgniotła mi sie tak maska że czujnik sie złamał na pół . z czujnikiem odpalał tak samo jak bez niego więc i to chyba trzeba wykluczyc / :(
-
318 is - ciężko pali
co do wtrysków to nie chodziło mi że wszystkie są na wykończeniu , tylko raczej chodziło mi włąsnie o jeden :) jesli byłaby słaba kompresja z powodu zużytych pierścieni na tłokach to problem występowałby to tylko na zimnym silniku ? w moim aucie jest jest czujnik temp zasysanego powietrza ??? uzytkownik Maniura napisał że go nie ma :) co do przepływomierza - to jakie sa objawy popsutego przepływomierza ? latem auto pali za 2-3 razem , zima za 5-6
-
318 is - ciężko pali
panowie a pompka paliwa albo wtryski ? czy moga miec z tym jakies powiązanie ?:)
-
318 is - ciężko pali
kuuurde :? to u mnie są tylko 2 czujniki ? czarny i niebieski
-
318 is - ciężko pali
kurde a juz myślałem że wymienie czarny i będzie po kłopocie :( :( :( wymieniłem niebieski to czemu nadal nie pali tak jak powinno :cry2:
-
318 is - ciężko pali
jak to mozliwe że ja go nie widziałem :oops: orientuje sie ktos jaka cena tego czujnika ? MANIURA jak wymienie ten czujnik i auto bedzie normalnie odpalac to będziesz moim Bogiem :8)
-
318 is - ciężko pali
to nie ten co trzeba wymieniłem ;/ bardzo mi juz pomogłeś ale jeszcze spytam czy masz moze jakiś schemat na którym jest pokazane gdzie on sie dokładnie znajduje ? :)
-
318 is - ciężko pali
podpianałem go kiedys i koleś mi powiedział ze do wymiany jest czujnik temperatury , kazał mi wymienic ten niebieski , wymieniłem go pojechałem znowu podpiąc pod kompa i dalej to samo . wtedy stwierdził że musi byc gdzieś jeszcze jeden czujnik ale nie wiedział gdzie on jest :( i dałem sobie z tym spokoj bo auto paliło za drugim razem ,teraz niestety trzeba kręcic więcej razy :( jak ten czujnik wygląda ?:) on jest taki sam jak ten niebieski ?
-
318 is - ciężko pali
hmm to którego wymienić :) żeby dostać sie do czarnego to trzeba ściągać kolektor ssący ?
-
318 is - ciężko pali
panowie to pytanie za 100 pts gdzie znajduje sie ten czujnik i jaki ma kolor ? :)
-
318 is - ciężko pali
Witam mam problem ze swoim autem bmw 318 is 1992 rok cięzko pali gdy postoi całą noc , musze kilka razy kręcić rozrusznikiem zanim odpali co to moze byc ? na ciepłym silniku pali za pierwszym razem
-
Łódzkie
panowie powie mi ktos gdzie dokłądnie sie ten szrot znajduje ?:)