Skocz do zawartości

ferens

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ferens

  1. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    wymieniales dwumase razem ze sprzęglem?? jeden typ na forum miał podobny problem "Witam koledzy mam problem z moją "Barbarą" mianowicie dzisiaj odczułem podczas przyspieszania na 4 i 5 biegu (po przekroczeniu 2tyś obrotów) tak jakby auta się ślizgało(takie mam odczucie) ! Chodzi o to że jak wdepnę do podłogi to obroty normalnie idą w góre po czym delikatnie opadają i auto normalnie przyśpiesza(słychać dzwięk jakby dziura była w wydechu) ,dodam że jak przyspieszam stopniowo i spokojnie jest wszystko ok! Co to może być?? "
  2. ferens opublikował(a) temat w E46
    Witam, tak jak w temacie, moje sprzęgło zaczęlo slizgac, takze musze was zapytac o opinie, ktora marke wybrac SACHS czy LUK. ceny sa zblizone obu firm cos ponad 500zl
  3. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    dzisiaj zrobiłem mały test,kręcąc w miejscu kierownicą max w lewo max w prawo nic sie nie dzieje wszystko działa idealnie, ALE gdy skręciłem maksymalnie koła w lewa stronę, ruszyłem, po przejechaniu około metra kierownica skręciła sie jeszcze okolo 1-2cm w lewo, wydaje sie jakby cos sie tam wtedy zazębiało. orientujecie się czy zbieżność ustawia granice maksymalnego skrętu kół??? czy w ogóle można to jakos wyregulować?
  4. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    po wymianie przednich amortyzatorow pojechałem, na ustawienie zbieżności kół, mam dziwne wrażenie ze po tych ustawienich zaczęło blokowac kola na makstmalnym skręcie w lewo, dziwna sytuacja bo nie zawsze sie tak dzieje
  5. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    blokuje mi kierownice, dokladnie nie moge odbic w druga strone, dopiero po mocniejszym szarpnięciu kierownica puszcza
  6. ferens opublikował(a) temat w E46
    witam, mam następujący problem, przy maksymalnym skrecie w lewo blokuje mi przednie kola, dopiero przy mocniejszym szarpnięciu puszcza. dodam ze nie dawno zmieniałem amortyzatory, na jednej stacji diagnostycznej powiedzieli mi ze mam do wymiany drązek kierowniczy, koleś zlapał za niego zaczął poruszac i rzeczywiście gdzies pod tą gumowa osłona sa luzy mowil ze jabłko na drązku jest wytarte i dlatego jest ten luz, z kolei na innej stacji powiedzieli mi ze to maglownica. orientujecie sie co moze byc przyczyna blokowania kół???
  7. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    moim zdaniem ten pentosin bedzie dobry, skoro uzyskal aprobate bmw to chyba cos w tym jest. z reszta sam poczytaj: Nr. kat. BMW MTF LT - 2 / 83 22 0 309 031 Olej zastąpił wcześniej produkowany BMW MTF LT - 1 Pentosin MTF2 jest w pełni syntetycznym wysokowydajnym olejem do manualnych skrzyń biegów. Jego formulacja opiera się na specjalnych dodatkach poprawiających pracę synchronizatorów. PENTOSIN MTF2 jest produkowany dla firmy BMW na pierwsze zalanie skrzyń biegów. Pentosin MTF 2 został stworzony dla manualnych skrzyń biegów wymagających od oleju najwyższych parametrów użytkowych zgodnie z wymaganiami producentów: ZF i GETRAG. Z uwagi na konieczność oszczędności paliwa jego lepkość została obniżona do wartości 75W-80. Olej o niższej lepkości wymaga podwyższonych własności przeciwzużyciowych, co osiągnięte zostało poprzez stworzenie wyrafinowanej formulacji opartej na dodatkach EP, podwyższonym wskaźniku lepkości oraz najwyższej jakości syntetycznych olejach bazowych.
  8. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    elegancko dzieki za szybka odpowiedz
  9. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    dzisiaj wszedłem pod samochód powycierałem wszystko i okazało sie ze ze cieknie spod uszczelniacza wybieraka, olej i tak wymienie poczytalem na forum i zamowilem PENTOSIN MTF2 75W80, tak sie zastanawiam czy mozna ten uszczelniacz wymienic bez demontazu skrzyni, orientujecie sie moze?? mam zamiar wymienic jeszcze koszyczek wybieraka, od spodu widac ze to jablko ma duze luzy
  10. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    przy recznym tez sie ostatnio bawilem, tam sporo rdzi sie zbiera a potem lubi sie zacinac i ocierac w moim przypadku o ta blache ktora osłania od wewnatrz, obstukałem mlotkiem ta rdze w kolo potem nakladka na szlifierke i wszystko ladnie zeszlo:)
  11. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    u mnie problem rozwiazany, problemem okazały sie amortyzatory ktorych w ogole nie brałem pod uwage, w tamtym roku w grudniu na przeglądzie sprawność wynosila ponad 70% a pare dni temu jeden 0, a drugi 48, dzisiaj wymienilem na bilsteiny i jak ręką odjął, w ogóle nie ten samochod;p
  12. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    dzieki za pomysł, nie mam kanału ale musze to dokladniej sprawdzic
  13. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    co do oleju w skrzyni to czy "MOTUL GEAR 300 75W90 1L" bedzie odpowiedni? 2l bedzie potrzebne??
  14. ferens opublikował(a) temat w E46
    witam, mam następujący problem, delikatnie mi cieknie ze skrzyni biegów, jest to wyciek rzędu kropla, dwie w ciągu nocy, moje pytanie brzmi następująco, które uszczelniacze, uszczelki trzeba wymienić?jeżeli możecie to doradzcie jaki olej tam wlać, chodzi o to żeby wymienic elementy które najszczęściej padają, z ktorymi w przyszłości moze byc problem, może za jednym zamachem wymienić od razu jakis uszczelniacz wału? prosze o porade moj samochod to e46 320d 98r manual
  15. ferens opublikował(a) temat w E46
    witam mam pytanie, chodzi o tylne zawieszenie e 46 320d 99r, na większych nierównościach cos sie z tyłu tłucze,taki głuchy dzwięk jakby z bagażnika,na pewno nie jest to rura ani nic w bagażniku, ogladałem poduszki amortyzatorów i niby sa ok guma na nich wpożadku, oglądałem dzisiaj 4 największe tuleje(poduszki) na belce, jedna z dwóch blizej przodu jest uszkodzona, środkowa częśc metalowa jest oderwana ok części gumowej, jak myslicie czy ona moze byc przyczyna owych stukow??
  16. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    napincz wymieniony, rolki tak samo, pojechalem dzisiaj i kupilem z tego wszystkiego nowy pasek i przestał piszczec;p temat do zamkniecia
  17. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    problem w tym ze juz wczesniej mialem taka sama sytuacje byl ten sam dzwiek, kumpel mi doradzil zebym jeszcze razm wymienil pasek i o dziwo nastała cisza, jak raka odjal, wtedy byl spokoj na kilka miesiecy
  18. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    dodam ze wymienilem pasek na CONTITECH, jest to samochod 320d rok 1999
  19. ferens opublikował(a) temat w E46
    Witam, mam nastepujacy problem, jakis miesiac temu wymienilem pasek wielorowkowy, wraz z napinaczem hydraulicznym i rolkami, tydzien temu mialem awarie samochodu, poszla uszczelka pod termostatem i pasek wraz z wszystkimi rolkami został zalany plynem z chlodnicy, po 3 dniach pasek zaczął piszczec, to nawet nie jest piszczenie tylko cos w rodzaju "cykania", odgłos ustaje jak silnik nabierze temteratury, ale jak troche ostygnie to dalej to slychac, pryskałem specyfikiem do paskow ale nic nie pomoglo. w sumie to juz chyba 3 pasek ktory wymieniłem, za kazdym razem po kilku miesiacach zaczyna wydawac ten sam dzwiek.dziwna sprawa.Prosze doradzcie cos
  20. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    wlasnie czytalem ze trzeba zaslepic wezyk i wstawic ta blaszke
  21. ferens opublikował(a) temat w E46
    Witam mam pytanie odnośnie zaślepienia zaworu EGR na zdjęciu zaznaczyłem gdzie mam zamiar wstawić (z lewej-prostokąt) aluminiowa blaszkę, zaś z prawej przeciąć weżyk i go zaślepic z dwóch stron. Wten sposób to zrobić czy może inaczej sie go zaślepia? tutaj wrzucilem zdjecie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ca08f00514b2043.html
  22. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    wiesz może jak to naprawić? można sie samemu za to zabrać czy może lepiej oddać samochód w ręce specjalisty?
  23. ferens odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    to może być przyczyną tej turbodziury? mógłbys mi poradzić jak naprawic ta usterke?
  24. ferens opublikował(a) temat w E46
    Witam wszystkich po podłączeniu do kompa okazało się że wyskakuje błąd "położenie iglicy" orientuje się ktoś co może być przyczyną tego błędu? jaki element może być nie sprawny? dodam ze samochód lubi się zamulić powyżej 2tys obrotów i przez chwile czuć jakby dziurę w przyśpieszeniu, ale nie zawsze to występuje. proszę o pomoc samochód 320d rok 1998
  25. potrzebuje nagrzewnicy tylko działającej w stu%

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.