Treść opublikowana przez ferens
-
e39 525i co jest z ta cewka?
na kompie nic nie ma na temat cewek. pozostale 4 napewno boscha, a te 2 nie wiem, ciezko co odczytac. kupic uzywke boscha? moj samochod jest po lifcie 525i 192km te moga byc? http://allegro.pl/bmw-e39-525-520-m54-m52-cewka-zaplonowa-1703227-i6241706649.html#thumb/2
-
e39 525i co jest z ta cewka?
witam, jak w temacie moje 2 cewki z 6 sa jakby stopione. samochod szarpie na 1 i 2 biegu do 2tys obrotow. co o tym sadzicie? one sanprzyczyna?
-
BMW E46 320D - Nie działający wentylator/wiatrak klimatyzacj
mialem taka sama sytuacje, na wiatraku masz sterownik, czarna kostka prostokątna, obejrzyj go dokładnie. w moim przypadku przepalenie bylo widoczne gołym okiem. ciezko kupić sam sterownik, większość sprzedaje go z całym wiatrakiem. na alledrogo wyczailem za 150zl, zamontowałem i smiga
-
Piszczy pasek czy coś innego? 320d
koło pasowe wydaje sie byc dobre, ale czy zalezne jest to od koła pasowego skoro psikne delikatnie na pasek a ten od razu przestaje piszczec?
-
Piszczy pasek czy coś innego? 320d
z tego co pamietam to chyba kazdy pasek mial cos jakby lekki mech na tych rowkach
-
Piszczy pasek czy coś innego? 320d
Panowie mam następujący problem, na zimnym silniku cos piszczy(cos jak cyk, cyk, cyk) z okolic paska od alternatora(długi pasek 5pk 2030), silnik sie nagrzewa przestaje piszczeć.Rolki, napinacz wymienione od dawna borykam sie z tym problemem, pasek gates po tygodniu zaczal piszczec, chyba dwa paski contitecha wytrzymały okolo 3-4 miesięce, teraz dla odmiany zalozylem pasek dayco, minęło 3 dni dalej to samo. Dodam ze robiłem testy z każdym paskiem gdy zaczął piszczeć, czy to mydło przyłożyłem, czy psiknąłem silikonem w sprayu-od razu problem ustępował, jak ręką odjął, ale tylko max na kilka godzin. wychodziłoby na to ze to wina paska, ale dlaczego nowy po tak krótkim czasie piszczy? Jak myślicie w czym tkwi problem, czytałem ze tylko oryginalne paski nie piszczą, wiec kupic ori czy przyczyny szukać gdzie indziej?
-
trzesie budą przy zwalnianiu
ma ktos jakis pomysł?
-
trzesie budą przy zwalnianiu
witam, mam następujący problem, gdy samochód zwalnia zaczyna telepać budą, tak jakby któreś koło było jajowate.przy wiekszych prędkościach jest to nieodczuwalne dzisiaj zalożyłem komplet felg z oponami zimowymi (w tym 2 nowki)dopiero co wyważonymi i dalej to samo.czy nacisne na hamulec czy tocze sie na luzie samochod reaguje tak samo-telepanie budą. miał ktos podobny problem?
-
320d wgranie map za pomocą mpps v13
pomoze ktos?
-
320d wgranie map za pomocą mpps v13
kabel mam na sto dobry, koles cos mowil ze musze wyciągnać bezpiecznik modułu swiatel LTM tez tak robiles? odłanczałes wogole jakies bezpieczniki? nie moge ugryźć tego tematu;p
-
320d wgranie map za pomocą mpps v13
miał ktos taki problem?
-
Wymiana amortyzatorów a zbieżność opon?
carlos :cool2:
-
Wymiana amortyzatorów a zbieżność opon?
dokładnie po wymianie przednich musisz zrobic, tez robilem
-
320d wgranie map za pomocą mpps v13
witam, mam pytanie wgrywal ktoś mapy do silnika 2.0d 136 km? przy wgrywaniu map za pomoca kabla mpps v13 trzeba wyłączyć modul świateł LTM? moj problem polega na tym ze nie chce wgrac map, wywala błąd http://obrazki.elektroda.pl/9002920900_1359899566.jpg
-
problem z kolektorem ssacym 320d
narazie nie mam jak zrobic zdjecia, chciałem odkręcic kolektor, te 2 sruby kreca sie w miejscu, napewno nakretki ktore sa w głowicy puscily, orientujecie sie czy bedzie mozna je jakos przymocowac?
-
problem z kolektorem ssacym 320d
nie nie to nie zaden staszek;p no nic bede probowal, chociaz czarno to widze skoro nakrętka od śruby kręci sie w środku
-
problem z kolektorem ssacym 320d
chodzi o to ze te 2 sruby kreca sie w miejscu, nie wykrecily sie nawet o milimetr
-
problem z kolektorem ssacym 320d
witam, mam następujący problem, chce zdemontowac kolektor ssacy celem wyczyszczenia, jednak 2 z 8 śrub kręca sie w miejscu, macie Panowie na to jakas recepte?
-
318td nie nagrzewa się do pionu
kolego miałem taka sama sytuacje, wymieniłem ten mniejszy termostat od egr, latwo sie go wymienia, nie trzeba spuszczać płynu chłodniczego, 15 min i po sprawie:)
-
Amortyzatory przód 320 D
3 śruby na kielichu ktore trzymaja amora to regulacja katów w e46(lewo, prawo), z reszta pomysl jak inaczej ustawisz katy w tym modelu. nie zgodzę sie z tym, ze każda ingerencja w zawieszenie wymaga ustawienia geometrii, wrzuciłeś książkowy tekst
-
Amortyzatory przód 320 D
przy wymianie amorow, rozregulujesz geometrie, te 3 śruby na kielichu ktore trzymaja amortyzator to jednocześnie regulacja kąta położenia koła. radze pojechac na dobra stacje z profesjonalnym sprzetem
-
Wycieraczki przednie wyłączają się - w górnej pozycji
podnieś maske w 320d w górnym prawym rogu pod czarna pokrywa sa przekażniki, poszukaj tam czegos takiego http://www.google.pl/imgres?sa=X&biw=1366&bih=630&tbm=isch&tbnid=tCtWn6SoLAFrHM:&imgrefurl=http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php%3Ff%3D68%26t%3D75197&docid=3VLeK3X0zk-5wM&imgurl=http://images33.fotosik.pl/162/6dbb640b7af32cb5.jpg&w=448&h=336&ei=rCmjUpr7IYjGswaT8YCABA&zoom=1&ved=1t:3588,r:8,s:0,i:105&iact=rc&page=1&tbnh=194&tbnw=231&start=0&ndsp=19&tx=74&ty=82 miałem podoba sytuacje, styki w środku były upalone, do mojego auta taki przekaźnik okolo 60 zl. sprawdz to,ściągnij plastikowa obudowę z tego przekaźnika, zobacz czy nie ma czarnego nalotu na stykach, moze masz podobny problem
-
Wyciek płynu chłodniczego
obejrzyj dokladnie termostat, to tworzywo z ktorego jest zrobione jest kruche jak cholera, tez mialem podobny problem i wlasnie pekla obudowa termostatu
-
Zły kąt nachylenia koła, ściąga, rozporka, camber plates
ostatnio byłem na geometrii, też miałem zły kat pochylenia i zakres regulacji sie skonczył, wiertarka trche szlifowania i regulacja sie powiekszyla :)
-
sprzęgło SACHS czy LUK?
mam jeszcze jedno pytanie, jakie sa kolejne czynności przy wymianie sprzęgła i kiedy mam swolnic ta blokade? ma mi to robic mechanik, tak dla wlasniej wiedzy chcialbym to wiedziec