Treść opublikowana przez Truteń
-
320i M50V stukanie pod deklem łańcucha rozrządu
Obstawiam vanos - miałem podobnie w e34 Pozdrawiam,
-
witam mam problem z dobraniem koloru nadwozia!!!!!!!
Brokatrot metalic Pozdrawiam,
-
325td jak jest pół baku to auto cieżko pali
Sprawdź pompę i pływak Pozdrawiam,
-
Re: 320 klosze reflektorow...
Może być i tak, ale bardziej obstawiam że za krótko odczekałeś zanim zamontowałeś - całkowite wyschnięcie, tak aby było dobrze to jakieś 16-18 godzin.... Można to przyspieszyć wygrzewając opalarką :) Z praktyki: od silikonu duuuużo lepszy jest czarny klej do akwariów, względnie klej do szyb. Pozdrawiam,
-
Re: 320 klosze reflektorow...
Nie obrażaj mnie :) Od razu pisałem o piecowym jakbyś nie zauważył :twisted: Pozdrawiam,
-
Swap 1,7 tds na 1,8 benzyna
Przecież to jest wykastrowany 2,5TDs z BMW.... Gdyby był taki wspaniały to BMW by go nie sprzedało Oplowi... Pozdrawiam,
-
Swap 1,7 tds na 1,8 benzyna
Takie propozycje na forum BMW są dość niebezpieczne. Pomijam sam pomysł, który jest mówiąc delikatnie nietrafiony :mad2: :mad2: :mad2: Pozdrawiam,
-
Swap 1,7 tds na 1,8 benzyna
Gwarantuje Ci, że b20 przy normalnej jeździe nie będzie palił więcej niż m40b18, a różnica w możliwościach nieporównywalna :D Jeśli sprzedawca mówi o takim przebiegu to dolicz jeszcze ok 800 na popychacze, dźwigienki i wałek. A i jeszcze dodatkowo rozrząd - ok 250. Pozdrawiam,
-
320i jak może funkcjonować bez wiskozy?
To prawda, nie zauważyć gotowania silnika to trzeba chcieć.... Użycie wentylatora klimy - fajnie, ale co w przypadku jej braku :?: Nie po to BMW zamontowało visco, żeby je wyrzucać :D Pozdrawiam,
-
Dziwne zwyczaje ASO!
Dla mnie też to dziwne :cry: Ja nie miałem nigdy większych problemów z ASO - mogę polecić Auto Fus Z Warszaway z Ostrobramskiej. Nie wiem jak z serwisem, ale dział części nie ma żadnych problemów ze zrozumieniem o co chodzi, zdarza się nawet czasami sami proponują jakieś rozwiązania. I co ciekawsze wcale nie mają takich kosmicznych cen... Pozdrawiam,
-
Swap 1,7 tds na 1,8 benzyna
IMHO 1250pln za m40 to wygórowana cena. Za te pieniądze lepiej kup m43 na łańcuchu - trwalszy. Skrzynie w TDs'ie i m40 nie są takie same. Zapomniałeś jeszcze o jednej ważnej rzeczy - między skrzynią a mostem masz jeszcze wał :) więc jeszcze to Ci będzie potrzebne. Do świąt to spokojnie powinieneś zdąrzyć - jeśli mechanik, który będzie Ci robił swap ma o tym pojęcie to nie powinno mu zająć to więcej niż trzy dni. Pozdrawiam,
-
Re: 320 klosze reflektorow...
Swayze - folia na przód to głupota totalna :duh: Po pierwsze przy pierwszej kontroli nie masz dowodu rejestracyjnego, po drugie przepuszczalność światła zerowa. Jak już coś to tylko piec. Atest na każdy reflektor dostajesz po wykonaniu usługi i kłopot z głowy. Efekt - bezcenny :D Pozdrawiam,
-
320i jak może funkcjonować bez wiskozy?
Niech Ci pokaże to co wyjął - jak zobaczysz to pewnie będziesz wiedział czemu tak jest... Ja miałem rozp... visco w moim e34 i o ile w zimie/lecie jeszcze jakoś (podkreślam: jakoś) dawało radę to w lecie nie dało się jeździć :cry: 10-15 min stania w korku i masakra. Ogrzewanie na max, szyby pootwierane i i tak niewiele to dawało.... Pozdrawiam,
-
BMW E36 318i
Jak chcesz koniecznie coś zrobić dla kosmetyki to odkręc dekiel zaworowy i wyczyść go. Na początek delikatnie szczotką drucianą, tak aby usunąć główny syf, a później papierem wodnym coraz drobniejszym. Przy odrobinie chęci uzyskasz efekt bliski chromowaniu niewielkim kosztem i niewielkim nakładem pracy. Ważna uwaga! Przy zakładaniu uważaj na dokręcanie śrub - nie rób tego na chama - koniecznie klucz dynamometryczny! Mają "talent" to ukręcania się przy niewprawionej ręce a wtedy konieczne jest ponowne nagwintowanie... Pozdrawiam,
-
Re: 320 klosze reflektorow...
Pytanie czy chodzi koledze o przyciemnienie szkieł czy zrobienie czegoś a'la BH :?: Pozdrawiam,
-
Re: 320 klosze reflektorow...
Wszystko można, kwestia kosztów. Szkła możesz przyciemnić tak samo jak szyby - piecowo. Wystarczy, że wpiszesz sobie w googla "piecowe przyciemnianie szyb" i reszt się dowiesz pisząc czy dzwoniąc. Co ważne: na piecówkę jest atest (nie jakieś tam papierki odręcznie wypisane przy foliach tylko prawdziwy atest pod dany wyrób) do którego nie przyczepią się na przeglądzie czy podczas jakiejkolwiek kontroli :D Pozdrawiam,
-
PODSTAWKI POD LEWAREK
Zamiast alledrogo popytaj w ASO (wbrew pozorom wcale nie tak drogo), swojego czasu kupowałem kilka rzeczy w BMW Auto (faj)Fus i okazało się, że: po pierwsze części dostępne od ręki lub w ciągu max 24h, po drugie w cenach niemal alledrogo (max różnica to +11pln w przypadku trójnika wodnego wychodzącego z bloku silnika (m52b25), po trzecie (może jestem nienormalny, pierd....) ale to ori części BMW... Pozdrawiam,
-
3XX klopot z centralnym zamkiem
Nie tylko z kluczyka. Przy ori alarmie masz też z pilota, przynajmniej ja tak mam. Co do "podwójnego zamykania" zgadzam się z Tobą w 100% - w ten sposób jest sygnalizowane jakieś uszkodzenie obwodu, najczęściej prztarty gdzies kabelek masowy. Pozdrawiam,
-
BMW E36 318i
Diablo88 - oczywiście, że można - kupujesz lakier odporny na wysoką temperaturę, taki do malowania silnikow. Pytanie tylko po co? Jak już chcesz odświeżyć to już lepiej oddać do chromowania - efekt o wiele lepszy :cool2: Pozdrawiam,
-
316 dziwne stuki
Według mnie jest to elektrozawór nagrzewnicy, ewentualnie delikatne zapowietrzenie układu nagrzewania. Miałem podobnie w e30 m42 - przepompowałem ręcznie (czyli ściskając i puszczając rurę) układ ogrzewania i ustało raz na zawsze. Maciej22 - sprawdź przepływkę i krokowy. Pozdrawiam,
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Jako, że jestem nowu to chciałbym przywitać wszystkich! Moja przygoda z BMW zaczęła się ładnych kilka lat (i samochodów) temu: e30 coupe m42b18, e34 m52b25iA, e30 touring m42b18, obecnie e36 m40b16. Życząc miłego gorąco pozdrawiam!