Treść opublikowana przez Andrzej62
-
dyfer wymiana oleju
Oczywiście że lepiej wymienić np.przy ok.100tys. odpowiedni olej z wyższej półki tym bardziej że nie wymieniamy go często. Nie czytałem. Metoda skuteczna na dokładne pozbycie się starego oleju i tym co ewentualnie może się osadzić na spodzie mostu ale ze względu na pracochłonność czy aż tak niezbędna :roll: Ja bym się nie zdecydował.
-
[n47] Temperatura
Mając N47 zauważyłem takie samo zachowanie układu chł.i też nie byłem z tego zadowolony. Sprawdziłeś czy obudowa termostatu, krawędź która styka się z tłoczkiem termostatu jest szczelna na całym obwodzie.Jeżeli będzie szczelna prawdopodobnie będzie to: Poświeciłem trochę czasu wymieniłem termostat (jak się okazało niepotrzebnie) sprawdziłem wnikliwie działanie układu chłodzenia i okazało się że wszystko jest sprawne. N47 tak ma. Na forum nie tylko my zwróciliśmy uwagę na takie zachowanie N47 w zimne dni. Te silniki pracują na niższych temperaturach niż B47.
-
Tryb żeglowania w preLCI
Zamiast skakać jak pchła na kołnierzu naucz się czytać że zrozumieniem i uświadom sobie że ktoś może mieć odmienne zdanie niż Ty. Pisałem że korzystam z żeglowania w uzasadnionych sytuacjach ponieważ lubię i umiem efektywnie z niego korzystać itp. Ty nie musisz podzielać mojej opinii. Pomijam fakt po co ci inżynierowie BMW tyle bezsensownie główkowali. W trybie żeglowania po puszczeniu gazu silnik nie hamuje i pokonuje o wiele dłuższy dystans zużywa wtedy nieznaczną ilość paliwa. Nie tylko ale miedzy innymi dzięki temu "Ekonomicznemu absurdowi"według Twojej opinii, moje średnie spalanie z max. czyli z 10tys. to 4.8 l . Można ? można. Żeby nowoczesne systemy przynosiły na korzyści to trzeba umieć należycie z nich korzystać. Jeżeli nadal z uporem maniaka twierdzisz że korzystanie z tego systemu jest nieprzydatne a wręcz powoduje zwiększenie zużycia paliwa to nie potrafisz należycie z niego korzystać lub nigdy nie korzystałaś i piszesz banialuki tylko na podstawie swoich domniemanych przypuszczeń. Nasuwa się wtedy tylko jeden wniosek o którym pisałem wcześniej. Nie dość że narzucasz swoją opinie nie popartą żadnym merytorycznym argumentem to piszesz w aroganckim tonie nieładnie. Życzę miłego dnia.
-
Tryb żeglowania w preLCI
Dla mnie nie. W niektórych sytuacjach jak hamowanie silnikiem lub utrzymywanie silnika na obrotach nie jest zasadne i ekonomiczne to korzystam.To tylko jedno przyciśnięcie przełącznika na eco. Litości. Jak masz pisać takie brednie to lepiej nie pisz wcale. Informacje które przekazujesz sugerują Twoje ograniczenia. Wykorzystuję przydatne dla mnie możliwości konfiguracyjne bo wtedy jazda samochodem sprawia mi jeszcze większą frajdę.
-
Łańcuch rozrządu N47
Po wymianie rozrządu w n47 b/c które konkretnie uszczelki są niedostępne ? Przyznam że zaskoczyła mnie ta informacja.
-
Łańcuch rozrządu N47
Zaprzestano produkować nowe uszczelki do BMW :shock: :shock: Omijaj szerokim łukiem tego "mechanika" bo inaczej jest duże prawdopodobieństwo że będziesz często go odwiedzał.
-
Łańcuch rozrządu N47
Spytam z ciekawości.Po wymianie rozrządu o jakich uszczelnieniach piszesz które muszą wyschnąć żeby olej nie ciekł ?
-
Zasada działania pobierania paliwa ze zbiorników paliwa
Burza1234 :cool2: Tak szczegółowo to nie wiedziałem.
-
Tryb żeglowania w preLCI
Dla mnie nie. W niektórych sytuacjach jak hamowanie silnikiem lub utrzymywanie silnika na obrotach nie jest zasadne i ekonomiczne to korzystam.To tylko jedno przyciśnięcie przełącznika na eco.
-
Jak rozpoznać że trwa właśnie regeneracja filtra?
Jeżeli samochód w znacznym stopniu był eksploatowany w mieście lub na krótkich trasach to DPF może w znacznym stopniu być zapełniony popiołem. W wyniku jego mniejszej pojemności szybciej się zapełnia i częściej się wypala.Należy sprawdzić ciśnienia wsteczne.
-
Jak rozpoznać że trwa właśnie regeneracja filtra?
To wydaje mi się że często Ci się wypala. To chyba jazda wyłącznie po zatłoczonym mieście. Jaki przebieg ? W moim B47 dystans wypalanie w zależności od rodzaju i warunków eksploatacji oscyluje od 300km do 700km.
-
Jak rozpoznać że trwa właśnie regeneracja filtra?
Ja dlatego że bardzo często praktycznie tak samo jak opisał to wcześniej Burza1234 korzystałem i nadal korzystam gdy wiem ( wcześniej po zakończeniu wypalania reset licznika dziennego ) że może się zbliżać proces wypalania DPF-a, i w momencie gdy apka informowała mnie że nastąpił proces wypalanie zaobserwowałem po jakimś czasie bardziej basowy pomruk wydechu i skrzynia biegów w pozycji confort przełącza biegi na wyższych obrotach podobnie jak w pozycji sport. Gdybym wcześniej nie korzystał a aplikacji nie wiem czy byłbym w stanie wyłapać te zmiany. Tylko że ja mam silnik 2d B47. W twoim silniku nie wiem, może te zmiany nie tak łatwo zaobserwować za pomocą zmysłów. Możesz sprawdź tą metodą :cool2: Wcześniej mając E61 N47 nie wiem z jakiego powody ale nie byłem w stanie wyczuć kiedy wypala się DPF a bardzo mi zależało bo miałem problem " przybywało oleju" niestety jeszcze wtedy nie było tak przydatnej apki BTool .
-
Jak rozpoznać że trwa właśnie regeneracja filtra?
Podpisuję się pod tym co napisał Burza1234. Spytaj kilka tys. osób co korzystają z aplikacji i autora BTool po co się tyle natrudził. Pierwotnym i podstawowym celem pawelgawel było stworzenie takiej aplikacji która umożliwi kontrolę i diagnozę itp.DPF-a. Takiej właśnie aplikacji z takimi możliwościami DPF-a brakowało. O czym świadczy bardzo duża ilość osób którzy korzystają z zadowoleniem z BTool, nie tylko ale przede wszystkim ze względu na możliwość kontroli, wymuszania procesu wypalania itp. DPF-a. Nie tylko przerywanie procesu wypalania DPF-a nie służy zdrowiu :wink:
-
Świece do N55 - regulacja szczeliny na świecy
Jak będziesz wiedział jakie konkretne świece kupić i od sprawdzonego sprzedawcy to niekoniecznie musisz kupować w ASO. Nie sądzę żeby renomowany producent świec uruchamiał specjalną lepszą produkcję innej technologi itp.dedykowaną tylko dla ASO.Nigdy nie słyszałem o takiej praktyce w przypadku świec.
-
Bateria w kluczyku
Obstawiam wadę baterii. Nowa taka sama bateria czyli uznanego renomowanego producenta, czy tylko tego samego symbolu chińskie badziewie ? Jak dysponujesz najprostszym multimetrem to zmierz napięcie i również max.prąd baterii. Po tym prostym pomiarze będziesz wiedział czy nowa bateria jest dobra czy szajz. Ja wymieniłem baterie po 4 latach miesiąc temu i żadnych problemów.
-
bmw f30 328i przygasanie motoru
Jak będziesz miał kabel to odczytaj błędy najlepiej wtedy gdy silnik ma te objawy. Ja uważam że od tego należy zacząć.
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Jak z pierwszego tłoczenia to się nada .
-
F10 520d - ładowanie akumulatora
Odłącz klemę aku. i podłącz tą klemę poprzez amperomierz ( multimetr) z odłączonym biegunem aku. tak żebyś miał możliwość odczytu po zamknięciu auta. Zamknij samochód przyjdź za pół godziny i odczytaj wartość prądu w uśpieniu. W sprawnym samochodzie prąd powinien spaść do kilku miliamper.
-
bmw f30 328i przygasanie motoru
Podłączyłeś urządzenie diagnostyczne w celu odczytania ewentualnych błędów ?
-
F30 b47 320d mrowienie na kierownicy przy przyspiesaniu
Nie mam zdjęć. Można się dostać po zdemontowaniu dolnej osłony deski rozdzielczej. Dostęp do tego mocowania nie jest łatwy jest tan mało miejsca. Tak jak pisałem efekt tego zabiegu jest mizerny. Teraz wiedząc jaki jest tego skutek drugi raz nie poświęciłbym tyle pracy. U mnie położenie kierownicy nie miało i nie ma wpływu na te doznania. Tak jak pisałem raczej nic z tym nie zrobisz. Każde F30 B47 tak ma. Kwestia tylko jak ktoś jest na to wyczulony. Ja się przyzwyczaiłem już mi to tak nie przeszkadza. Zamiast szukać tak jak ja usterki której nie ma, proponuję przejechać się innym F30 B47 automatem i się przekonać to co pisałem wcześniej.
-
F30 b47 320d mrowienie na kierownicy przy przyspiesaniu
Po kupnie nowego F30 B47 w 2017r miałem i mam dokładnie te same odczucia. Nie długo po zakupie w jednej a później w drugiej ASO w której spędziłem cały dzień bo mechanik faktycznie starał się zdiagnozować ten objaw. Podmienili nawet nowe poduszki silnika. "Problem" nie został zdiagnozowany. Nie dawało mi to spokoju. Postarałem się przejechać trzema innymi F30 B47 i w każdym z nich dokładnie te same odczucia. Czyli ten typ tak ma. Niestety kultura pracy 4 cylindrowego diesla nie dorówna 6 cylindrowemu. Te delikatne drgania mrowienie w ok. 1500-1800 obr. przenoszone są poprzez górne sztywne blach do blachy mocowanie kolumny kierowniczej do karoserii, po zwolnienie blokady ustawienia położenia kierownicy (w celu diagnostycznych) te objawy praktycznie znikają. Ja zamontowałem w celu wytłumienia tych drgań podkładki tłumiące wycięte z elastycznej naturalnej skóry. Efekt tego zabiegu jednak nie jest imponujący. Może jesteśmy zbyt wyczuleni bo chyba nikt inny na tym forum nie poruszył tego tematu :wink:
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Ciekaw jestem co jeszcze można zrobić nie rozkręcając pół samochodu by jeszcze więcej pozbyć się starego oleju. gorik79 kiedyś pisał że statycznie spuszcza o ile dobrze zapamiętałem ok.8 L :shock:
-
F10 520d - ładowanie akumulatora
Nie zaszkodzi. Przy sprawnym aku. i dobrze naładowanym postój 2-3 tygodnie to nie problem zarówna dla żywotności aku. jak i odpalenia sprawnego samochodu. Niejednokrotnie odpalałem auta po takim a czasami i dłuższym postoju i nigdy nie miałem problemów warunek sprawny zadbany naładowany aku.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Jest 90ah. 1ah to żadna różnica.
-
(e90)m47 320d jak szybko sie nagrzewa?
Poprzez pomiar temperatury płynu chł. w menu ukrytym.