Treść opublikowana przez Andrzej62
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Ty zagorzały zwolennik Valvoline zdradziłeś go ? Żartuję, słusznie nic poza wodą w stawie nie stoi w miejscu należy korzystać z edukacji.Przywiązanie do olei z bazą hc pozostało :wink: one też mają swoje walory rozpuszczalne.
-
TEMAT ZAMKNIĘTY
Cooo ? Co Ty bredzisz. Nawet jakby zapłacił 45tys. i naprawa miałaby kosztować 10 tys. to i tak trzeba samochód naprawić niezależnie czy będzie nim jeździł czy sprzeda. Bo w takim stanie jak jest konkretnie uszkodzony to dostanie tyle za niego co kot napłakał. Dosadniej już nie da się tego wytłumaczyć. Kumasz w końcu czy z jakiegoś innego powodu... lubisz bezsensownie bić piane i się przekomarzać ? To się naskrobałem czwarty post, zobaczymy z jakimś skutkiem :wink: Co do rady to-"kończ Waść wstydu oszczędź" :wink:
-
TEMAT ZAMKNIĘTY
Nie i nie zadaję również nieistotnych i bezsensownych pytań. "Nie napisałeś ile za to auto zapłaciłeś". Jakby coś zmieniło się w rozwiązaniu problemu, gdyby zapłacił o 5 czy 10tys. więcej lub mniej.
-
silnik N47T
Po ostatniej aktualizacji Btool Expert fajnie pokazuje pasek z procentowo zapełnianym DPF-em.
-
silnik N47T
Tylko dzięki aplikacji wiem kiedy wypala się DPF. W obecnym jak i poprzednim E61 też nigdy nie odczuwam/łem wypalania.
-
Wszystko trzeszczy - dosyć tego auta
Ile tych postów w tym temacie z trzech stron dotyczy po licie ?
-
Wszystko trzeszczy - dosyć tego auta
Ja man 2017r przejechane 33 tys. i odpukać w niemalowane nie mam takich problemów. Swego czasu gdy na forum nie uzyskałem pewnej informacji w innej kwestii, rozmawiałem z osobą kompetentną która na temat F30 wie bardzo dużo,.. podsumowując naszą rozmowę stwierdził że F30 przed a do lifcie to dwa różne samochody. Na tyle istotne że przed by nie kupił a po tak.
-
Jaki olej do 420d n47?
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=195183&start=3390
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Tak, możesz LL01.
-
Wymiana oleju skrzyni manualnej i mostu
że k.... co !? :duh: Bluźnierstwa Cię dowartościowują. Żenada.
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Jesteś uprzejmy, miło mi. Można? Można. I słusznie. Może Ty o tym wiesz ale pozwolę sobie przypomnieć że największe zużycie silnika następuje podczas zimnego startu zanim olej dotrze do wszystkich najdalej oddalonych części silnika. Na skrócenie do min. tego niekorzystnego czasu mają wpływ dwa parametry oleju lepkość kliniczna w 40st i temp. płynności. Im te wartości są niższe tym olej szybciej zapewni smarowanie wszystkich wymagających tego części silnika.
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Przyznaję, nie dokładnie przeczytałem to co napisałeś i pomyliłem wyższy wskaźnik lepkości z większą lepkością a to zasadniczo dwa różne parametry. Masz rację navigator i cofam to co napisałem.
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Nieprawda.Wszystko w rozsądnych granicach lepkości dla danej konstrukcji silnika. W którym momencie następuje największe zużycie silnika ? Jaką zależność na to zużycie silnika ma lepkość oleju ? Nie będę więcej pisał- elementarz.
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
SUBARAK w jakiej proporcji lejesz olej 2T do paliwa ? Zastanawia mnie co na to DPF. Olej 2T co prawda w nie dużej proporcji ale co istotne trafia z mieszanką bezpośrednio do komory spalania a stamtąd do DPF-a. Nie wiem czy oleje 2T są aż tak bardzo niskopopiołowe czy w ogóle są niskopopiołowe i bezpieczne dla DPF-a. Może po kilku czy kilkunastu tys.km go nie wykończy ale zapewne nie wpłynie korzystnie na jego żywotność.
-
F31 B47. Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów.
Potwierdzenie tego co napisałem wcześniej. Opiłki jako normalne lecz nie korzystne zjawisko mogą wystąpić w oleju nowego silnika w trakcie docierania gdy użytkownik nie przestrzega zasad dwóch pierwszych interwałów wymiany oleju po 2 tys. następnie po 10 tys, tylko wymieni olej pierwszy raz zgodnie z zaleceniem producenta przy ok 30tys. To w takim przypadku magnesem można wyłowić opiłki niestety. Jak dbasz tak masz :cool2:
-
F31 B47. Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów.
Wiara niema nic do realiów jest tak jak pisze jakub. Rozczelnienie w zależności od czynników może mastąpić a nie musi. To samo dotrzyczy skrzyni Bzdura kompletna, po to zmieniamy olej zarówno w silniku czy skrzyni czy moście zanim straci swoje właściwości by nie dopuścić do zużycia. Opiłki w oleju świadczą o znacznym przekroczeniu granicy eksploatacyjnej każdego oleju, nie ważne czy skrzyni czy silnika. W sytuacji gdy analfabeta motoryzacyjny ( interwały olejowe ASO) doprowadzi do..., i w nim są już opiłki to wymiana oleju pomoże jak umarłemu kadzidło.Jeżeli są problemy w skrzyni w której są już opiłki to tylko jej wymiana i. Ze względu na znikomą awaryjność ją nie drogie.
- Automat
-
F10 520d - ładowanie akumulatora
Trochę za mało nawet gdy aku osiągnie 80% naładowania i komp zmniejszy napięcie by zostawić rezerwą do odzysku energii. - klema IBS - regulator napięcia - alternator ( szczotki ) wszystkie pomiary diagnozy wykonujemy na naładowanym aku.
- Automat
- Automat
-
F31 320ed B47 euro 6 -częstotliwość wypalania dpf
Możesz szczegółowo opisać jak zauważyłeś że podczas wypalania PDF-a włącza się ogrzewanie lusterek? Sprawdziłeś miernikiem pojawiło się napięcia zasilania ogrzewania lusterek czy może w jakiś inny sposób? Jesteś pierwszy na tym forów który "zauważył" tą zależność podczas aktywowania wypalania DPF-a w BMW. Wiesz że dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele (obym się mylił z tym stwierdzeniem).W innych niektórych samochodach tak, załącza się ogrzewanie lusterek i nie tylko, ale nie w BMW. Na forum jest już temat w którym próbowano znaleźć praktyczny sposób np.dioda Led itp.na informację o aktywacji DPF-a, bez owocnie. Jedyne rozwiązanie na uzyskanie tej informacji jak do tej pory to za pomocą aplikacji diagnostycznej np.BTool. Chyba że coś się zmieniło to czekamy ma Twój szczegółowy opis. Chętnie zamontuję Ledę sygnalizującą ogrzewanie lusterek nie tylko ja zapewne bo to prosta robota a jak cenna informacja.
-
kolektor dolotowy - problem
Szczęście w nieszczęściu że nie spłonął Ci samochód.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Którego PMO 5w40 C3 z normą BMW LL 04 czy PMO 5w40 Extreme ?
-
Filtr paliwa F30 328i
Problem rozwiązany :cool2: Bo w USA mają czystsze paliwo :wink:
-
Filtr paliwa F30 328i
Nr.2 https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=3A51-EUR-06-2013-F30-BMW-328i&diagId=16_0885 Natomiast w katalogu MANN FILTER dla silnika N20B20A - https://catalog.mann-filter.com/EU/pol/vehicle/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/Pojazdy/Samochody%20osobowe%20%2B%20dostawcze/BMW/5%20(F10~F11~F18 podają że filtr jest nie wymienny. Kiedyś już był poruszony ten temat. Nie pamiętam niech wypowie się ktoś kompetentnie.