Skocz do zawartości

Jarek159

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jarek159

  1. Wczoraj zrobiłem autem 1900 km nie mam w ogóle żaluzji i auto trzymało temperature idealnie wiec naprawdę nie obstawiał bym ze to moze byc przyczyna spadku temperatury silnika. co z tego ze wiatr wieje przez chlodnice jak nie ma obiegu wody przy sprawnym termostacie głownym i nic nie studzi. dawniej auta nie miały takiego wynalazku a temperatura było w normie to moze troche pomaga ale nie tak zeby temperatura spadało na 60 stopni, skoro termostat sie zamknie przy 85 (jak jest sprawny)
  2. :) oj niestety tu mógł bym się z Tobą sprzeczać ;/ moje z 98 chyba jedno z droższych. wiem jedno ostatnie bmw w Dieslu.
  3. Niestety wiem że cena jest naciągnięta na maksa,ale nic nie zrobię potrzebuje samochód. trochę się zawiodłem ale cóż zrobić kupuje się używane 12 letnie auto to wszystko może się zdarzyć. Swoje "zaufanie" do BMW i to nawet starszego miałem, gdyż jeździłem starszym e36 tylko w benzynie przez 2 lata bez problemów. A teraz miało być oszczędnie a tu psikus,Grubo się zastanawiam nad zmiana na 3 l w benzynie e46. To tyle w tym temacie dzięki za wszystkie rady. Pozdro
  4. a wiec tak kosz regeneracji + montaż , demontaż pompy to 3750 zł!! jawna wyje..
  5. Jak może grzać dobrze jak silnik nie jest dobrze nagrzany? Może tylko Ci się tak wydaje że grzeje dobrze?? Jak by nie to to ja bym obstawiał że masz: 1.Główny termostat popsuty bo jeżeli nawet ci się nagrzeje to nie utrzymuje temp. 2.Termostat EGR popsuty bo bardzo wolno Ci się nagrzewa. No i nie zdziwił bym się jak by ci w Inpie wyskoczył Błąd Podgrzewacza dodatkowego. w srodku może grzać nie mowie ze nie nawet jak sie nagrzeje na 60 stopni to w srodku bedzie ciepło.. ale to nie zdrowe dla silnika z niedogrzanym silnikiem jezdzic no i wiecej pali do tego webasto chodzi bez przerwy polecam wymiene glownego termostatu na 100 % pomoże wydatek sie zwroci przy 2 tankowaniu.
  6. Ja nie mam wcale żaluzji i temperatura sie trzyma caly czas 88-90 stopni po wymienie 2 termostatów, wiec nie obstawiał bym żaluzji o to raczej mega wpływu nie maja na temperature skoro płyn przy sprawnym termostacie nie przechodzi przez chlodnice to co ma do tego żaluzja?
  7. Może masz problem z fejsem tz. nie ma wyprowadzonej komunikacji na pin 7 i 8 ale tylko na 8. W BMW na 7 pinie masz sterownik silnika a na 8 resztę sterowników no dobra ale jak to naprawic?? Najprawdopodobniej masz nieaktywny moduł DDE.30 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=4&t=87861 tutaj masz odpowiedz 2 post.
  8. Mi własnie pompa wysiadła ale obroty nie falowały, przy niedogrzaniu silnika cały czas chodzi webasto bądź elektryczny podgrzewacz wody wiec alternator moze nie dawac rady i to powoduje owe spadki obrotów,jedyna oznaka jaka była przed "smiercia pompy" to ze auto zaczeło sie dusic po przegazowaniu i zgasło.
  9. Polecam wymienić termostat główny, po wymianie wróci wszystko do normy :D sprawdz jeszcze czy chlodnica robi się ciepła od poczatku jak odpalisz auto jeśli tak to kup głowny termostat,przy wymianie spojrz czy nic nie zostało ze starego termostatu ja tak miałem że auto grzało na nowym termostacie około miesiąc i przestało grzać kupiłem nastepny termostat zamontowałem i dopiero sie zorientowałem że coś wpadło pod termostat i nie mógł się zamknąć.Tym sposobem niepotrzebnie kupowałem 2-gi termostat.
  10. Jarek159 odpowiedział(a) na bua temat w E39
    Witam jesli po wymianie głownego termostatu i egr w silniku m47 auto dalej nie grzeje to polecam sprawdzic czy nie zostało po starym termostacie jakiejś niespodzianki.Wymieniłem 2 termostaty w swoim aucie e46 320 d i auto grzało przez miesiąc potem dalej problem z niedogrzaniem. Kupiłem nastepny termostat głowny wymieniłem i zobaczyłem ze pod termostat wpadła metalowa cześć ze starego terostatu i obieg był cały czas otwarty.W ten sposób wymieniłem sprawny nowy termostat na nastepny.
  11. Czy ktoś zauważył blisko przed "smiercia" swojej pompy jakieś spadki mocy albo coś takiego czy po prostu pompa chodzi i nagle się przepala sterownik następnie regeneracja i nie odczuwamy różnicy w jeździe,(poza ogólnym faktem ze auto jeździ :D ) Pytam bo na początku gdy kupiłem auto chciałem zrobić chip ale gdy dzwoniłem do firmy zajmującej się chip-ami usłyszałem ze te pompy przy tym przebiegu już "nie dają rady " i nie wiele da się wydusić z tego silnika. :shock:
  12. Witam zabrałem się za naprawe samego sterownika, po wielkich trudach udało się zdemontować sterownik bez wyciągania pompy. jest natomiast mały problem kable które odcielem od sterownika idą do samej pompy i są tak jakby przepalone izolacja schodzi z nich ;/ http://img263.imageshack.us/img263/9232/mon00a.jpg chodzi o te kabelki ze zdjecia z lewej strony z dołu.. Czy jest opcja bez wyciagania pompy wymienic jakos ten kabel ?
  13. Witam sprawdz czujnik wstecznego biegu w skrzyni, u mnie tez nie palio się swiatło wstecznego i pdc. czujnik wymieniony koszt 35 zł i gra :)
  14. Wiadomo o co chodzi nie ma jasnowidzów mój błąd ale pisałem to z innego kompa i nie miałem tego zrzutu. Problem rozwiazany w agnielskiej wersji "zablokowany" był dostep do DDE 3.0 for m47 wystarczyło usunac przecinek w pliku.
  15. Jarek159 odpowiedział(a) na bolek1521 temat w E46
    no bez sensu trochę zwłaszcza ze benzyna 100 razy lepiej "gada" miałem e36 w benzynie i przez 2 lata wymieniłem sondę lambda, zadowolony z bezawaryjności BMW kupiłem e46 w dieslu dokładnie 2 września 2010 i już naprawy się będą kręcić koło 4-5 tys zł. a można powiedzieć ze auto miałem z pewnych rąk bo kupiłem od znajomego gdzie widziałem te auto codziennie kilka lat i wiedziałem co się z nim dzieje, niestety ukochany diesel średnio co 2 tyg odmawia posłuszeństwa.
  16. Wiesz żebym miał od tak 3 tys żaby dać na naprawę to nie jeździł bym e46 z 98 jeszcze w dieslu tylko czymś co co najmniej 500 koni, sam jestem mega zły na tą cała sytuacje. Niestety gdyby jakis D-e-b-i-l mnie nie przejechał to może bym sie za to zabrał. Teraz pozostaje komuś dać zarobić jutro pompa idzie na regeneracje wtedy się okaże ile pójdzie z portfela. Pozdrawiam wszystkich i życzę aby ich BMW chodziły bezawaryjnie..
  17. a sterownik od czego sie przepalil ? tez chcialem sam sterownik naprawic tylko pytanie ile to pochodzi? Pewnie wszystko idzie zrobic samemu strasznie bym chciał ale niestety leże połamany :mad2: i cieżko bylo mi sie doczołgac do auta zeby pod kompa podpiac. co do ceny to tez wydaje mi sie kosmiczna dlatego pytam o jakies sensowne rady auto chce zrobic i dalej nim jezdzic a nie zrobic sterownik i na allegro.
  18. Jarek159 odpowiedział(a) na bolek1521 temat w E46
    Dużo osób ma zablokowany EGR a przez to auto głośniej chodzi. Jak jest u Ciebie z EGR? mój oprócz tego ze głośny to jeszcze trzęsie wrażenia jak z "malucha"
  19. Witam po długich przemyśleniach z awaria sterownika pompy (miała być naprawa samego sterownika) zdecydowałem ze będę regenerował cała pompę. Teraz moje pytanie brzmi czy ktoś za forum w okolicy poznania regenerował i zna jakiś dobry polecany warsztat który to robi. Mnie sie trafił 100 metrów od domu zakład Auto Diesel Żerko na Mogielińskiej wiec nie będzie problemu z holowaniem itp. za Demontaż /Montaż zaspiewali 450 zł , wycena 360 zł jesli nie będę u nich naprawiał, a koszt w granicach 1800 do 3000 zł. Jeśli mieliście podobny problem jak ja proszę podajcie jakie były ceny naprawy zebym mógł coś porównać. Z góry Dziękuje i Pozdrawiam.
  20. Jestem wdzięczny ze piszesz szczerze jeden gość powiedział ze ogarnie ten temat czyli naprawa tego sterownika bez regeneracji pompy z tym ze muszę scholować auto 50 km dzwoniłem po lawete i miałem duże problemy zeby cos załatwić. Zastanawialem się już nad tym żeby samemu to rozebrać, ale jak tak piszesz to nie będę w ogóle się za to zabierał szczególnie ze jestem po przykrej kolizji z autem :x Cieżki temat z tą pompą :| od kilku dni zastanawiam się co robić i trudno coś wymyślić naprawa samego sterownika może czasem podziałać 5 minut i kasa wywalona w błoto. regeneracja całej pompy na dzień dzisiejszy nie do przejścia przez mój budżet.
  21. Dzieki :D ogladalem filmiki i mniej wiecej wiem jak mam to zdjac, szkoda tylko ze nie mam na regeneracje pompy bo nie wiadomo ile to podziala, pytanie jak przy silniku sie do tego dostac :D nie jestem zadnym mechanikiem i dlatego pytam czy jest dobry dostep zeby to wykrecic bez wykrecania calej pompy. Niestety leże w łozku ze złamana noga i dlatego tez tyle pisze zamiast poprostu skoczyc do auta i obejrzec co i jak. :mrgreen: na forum opla byl ladny opis ze zdjeciami jak to z auta zdemontowac ale nigdzie nie znalazlem jak w bmw to zrobic do mechanika jak dzwonilem to mowil ze napewno za mniej jak 200 tego nie wyciagnie i musi pomyslec ile :evil:
  22. Zdecydowałem się na naprawe samego sterownika pompy wiem ze to tylko skutek mechanicznego uszkodzenia pompy ale niestety na dzien dzisiejszy nie mam aby regenerowac calej pompy. czy ktos moze sie podzielic informacją jak zdemontowac ten sterownik? dzwonilem do 3 mechanikow a raczej pseudo mechanikow i zaden nie ma czasu albo za to sie nie chce brac. masakra. :shock:
  23. znalazlem w necie za 300 zl naprawe sterownika pomp http://www.naprawa-pomp.com/ pytanie od czego ten sterownik poszedl i czy po wlutowaniu nowego nie okaze sie ze znowu sie popsuje a i ile mozne sie spodziewac za wykrecenie tej pompy i wlozeniu spowrotem po naprawie tzn ile mechanik + - moze za to chciec i ile warto mu dac. nieznam sie na tym ale wiem ze rozbierznosc cenowa niekiedy jest ogromna raz mechanikowi za uzywana czesc zaplacilem duzo wiecej niz na nowa orginalna teraz chce uniknac takich rzeczy.
  24. pierwszy blad to raczej sie pali bo mam w ogole wylaczony wentylator bo kreci caly czas.. najbardziej interesuje mnie 2 blad czyli to pewne ze pompa do naprawy ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.