Treść opublikowana przez Jarek159
-
bmw 320 d Problem z radiem wyswietla "phone" i nie gra
?
-
bmw 320 d Problem z radiem wyswietla "phone" i nie gra
Witam mam taki problem gdy wlącze radio na kasety bmw busines wyswietla sie napis phone i radio nie gra. Czy wie ktoś moze jak to naprawić ? z góry dzieki.
-
330d - dziwny dźwięk silnika - FILM - patrz ostatni post
witam co do wymiany kola pasowego ja wymienilem w 320 d m 47 kolo pasowe gdyz poprzednie strasznie bilo na boki i pasek caly czas podskakiwal, oczywiscie strasznei trzesla sie cala maska ogolem karoseria.. i teraz po wymianie jest lepiej ale dalej auto ma duze wibracje i czy to moze byc spowodowane zbyt dlugim jezdzeniem na wadliwym kole pasowym tzn co warto teraz sprawdzic poduszki pod silnikiem ?? co do tego dzwieku trudno cos powiedziec ja mam tak ze jak przygazuje to lekko cos buczy wlasie jak skrecal kolami i bez obstawiam na pompe wspomagania. jak mi sie uda to jutro wstawie filmik tak do porownania..
-
320d- 136KM brak mocy
co do zresetowania sterownika dis-em po regeneracji pompy auto mialo przestawiony kat wtrysku .. serwis boscha wyslal nawet na inny stól pompe w sumie motowal ja 3 razy ide odebrac auto a tu paliwa w baku na 7 km !! udalo mi sie dojechac do stacji i dalej zrobic jeszcze 2 km i auto znowu zamulalo .. wchodzilo w tryb awaryjny..wku... pojechalem do nich przejechalem sie z mechanikiem a on "no niedziala" pytam czy resetowali sterownik a on ze nigdy tego nie robia i auta zawsze chodza...rece mi opadly pojechalem z nim na warsztat gosciu podlaczyl pod kompa napewno nie byl to dis tylko jakis uniwersalny komp do wszystkich aut kliknal restet ustawiem pompy.. i co ? i działa przejechalem 300 km i raz mi sie auto zacielo ale wylaczylem silnik opdaliłem ponownie i dalej jezdzi poprawie. Czuje jak by nie mialo te 136 koni tylko ze 110 ale cud ze i tak jedzi w miare ok.. Wydaje mnie sie ze [ierwsza rzecza jaka powines zrobic to dac auto naprawde do mechanika a nie "czarodzieja " jak ja i sie razem modlic zeby auto jezdzilo ..
-
320d niska temperatura silnika
sprawdz czy chlodnica robi sie goraca zanim auto uzyska temperature 90 stopni jesli przy 60 juz jest ciepla to znak ze termostat glowny do wymieny
-
320d- 136KM brak mocy
Super mamy mechaników.Dzisiaj dzwoniłem do servis Bosch tam gdzie byla regenerowana pompa z tym ze oni wyciagali i wkladali pompe.Samochod jak wiadomo miał zle ustawiony kat wtrysku,przez telefon uslyszalem ze juz 3 razy wyciagaja pompe bo za kazdym razem jest to samo.Teraz mechanik mi powiedział ze wysylaja pompe na inny stół probierczy, i tam beda ja sprawdzac bo oni juz nie wiedza co jest,, tzn jak to dobrze zrobić.Ogółem nic tylko pogratulować wiedzy i zdolności Ludziom którzy biorą za naprawe 4 tys i nie potrafia tego poprawnie zrobic.
-
320d- 136KM brak mocy
na obrotach mi nie szaleje z tym ze gdy złapie zawieche to w ogóle nie chce na obroty wchodzić powyzej 2 k.
-
320d- 136KM brak mocy
Oddałem wczoraj auto spowrotem tam gdzie regenerowałem pompe i kazałem im to robić, dzisiaj dzwonie a gość mi gada że chyba będą musieli wyciągać pompe :mad2: co za Ludzie.. Niestety narazie nic nie wiem a powiedz mi też masz tak że zaraz po odpaleniu auto chodzi dobrze dopiero po okolo 10 minutach auto przestaje przyspieszac?
-
BMW e46 320d -duze spalanie
wszyscy narzekaja ze im komp przeklamuje U mnie tez oszukuje ale zawyża spalanie.tydzien temu robiłem trasę 1900 km komp pokazał srednie spalanie 6.2 litra w wyszło 5.5 po przeliczeniu.
-
BMW e46 320d -duze spalanie
Widze ze masz chyba zrobionego chipa ? wiec jesli duzo pali to pewnie wolno nie jezdzisz. i za bardzo dusisz dotatkowe konie. Fakt moze spalic moja 136 konna jak jej deptam tyle spali w miescie lekko ..
-
320d- 136KM brak mocy
jesli naprawde winy jest przeplywomierz to nie kupuj podroby nie dlatego zeby ci dosrać czy coś ale dużo czytałem ze po wymianie na podrobke MTM czy inna trzeba było w końcu kupić bocha bo auto nie chodziło prawidłowo.Naprawde nie mam nic w tym żeby Tobie reklamować orginalny produkt jesli sie myle prosze mnie poprawic. ogolnie nie wiek od kiedy turbo pompuj ale spojrz na wykres http://wwww.gekocars.pl/index.php/wykresy przy 2 tys obrotow auto powinno juz ladnie sie zbierac gdyż sa to okolice max momentu obrotowego
-
320d- 136KM brak mocy
Kup tylko boscha jesli chcesz zeby auto naprawde chodziło jak bmw to dlaczego chcesz dawać nie orginalne czesci i narzekac ze twoje BMW nie chodzi i przeklinac marke a ladujesz zamienniki części.Moim zdaniem albo kupisz orginal bosch i stracisz pare pln wiecej i spisz spokojnie, Albo zamiast kupowac bmw kupujesz matiza i masz tanie czesci i jestes zadowolony.. Niestety BMW to jest marka na która musisz być gotowy wydać czasami troche pln-ów
-
320d- 136KM brak mocy
Kolego Yoshimura dzieki za odpowiedz co do kata wtrysku. zrobie tak ze pojade do nich na gwarancja i Tobie Pingwin12 radze jechać do tych co ustawiali pompę bo ewidentnie mamy problemy po regeneracji. a co do 2 błędu czy może on wynikać z tego ze mam odłączony calkowicie wentylator ?? odłączyłem go gdyż skubany cały czas kreci(moduł zepsuty ) co do klimy to działała jesli podlaczylem owy wentylator.Jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc i sam radze aby dokładnie spradzić tych komu się płaci nie małe pieniadze za regeneracje, bo cwaniaki tanim kosztem sie dorabiają i nawet dobrze pompy nie ustawią. Pozdro,,
-
320d- 136KM brak mocy
wklejam linka do błedu ktory teraz mi sie wyswietla czy ten bład wskazuje ewidentnie ze panowie co robili pompe cos spieprzyli ? jesli ktos wie proszę o odpowiedz http://img822.imageshack.us/img822/4425/beztytuuoga.jpg Uploaded with ImageShack.us
-
320d- 136KM brak mocy
przeplywka podmieniona i dalej to samo wychodzi ze to pompa. robilem skany błędów i pojawil się błąd "start of injection pump" jesli robie testy w inpie i pokazuje live data - poczatek wtrysku oczekiwany 10.42 (grad KW) a zmierzony jest 2.22 (grad KW) to by wskazywalo na zly kat wtrysku ? czy tylko to moje przypuszczenia.. jesli mozecie rzucic okiem podaje linka http://img24.imageshack.us/i/bmw30i.jpg/
-
320d- 136KM brak mocy
ja pisałem ze cisnienie bylo 2.4 bar a co do elektrozaworów to wlasnie wczoraj wymienilem ten od turbo i efekt taki sam jak przedtem musze czekać na podmianke przeplywki moze to pomoze..
-
320d- 136KM brak mocy
tzn silnik moze byc rozgrzany tylko jak wylacze go i wlacze po 5 minutach wtedy jest ok.. po paru km tryb awaryjny sie chyba wlancza i lipa. jutro podmienie z kumple przeplywomierz i zobacze moze cos pomoze.
-
320 d NIe grzeje po wymianie 2 termostatów
napewno spadnie przykladowo srednia predkosc to 30-40 kh/h to 100 km robisz w 3 godziny samo webasto bierze 0.5 l na godzine pracy to juz mamy 1.5 litra plus wieksza dawka na zimnym a w tym wypadku caly czas to obstawial bym nawet 2 litry na 100 mniej ja tak mialem po wymienie termostatu trasa 1900 km na 107 litrach w 5 osob. wczesniej duzo wiecej bral.
-
320d- 136KM brak mocy
no mnie to dziwi ze na zimnym silniku ekonomizer do 4 idzie na 20 l a na 5 biegu do okolo 15 litrow.cisnienie turbiny najwieksze jakie zmierzylem 2.4 bara natomiast gdy auto sie rozgrzeje to juz lipton na maksa stoi w miejscy wyprzedzaja mnie traktory,maluchy i tym podobne a mnie bierz ku.... jestem po regeneracji i nie wiem gdzie szukac problemu
-
320 d NIe grzeje po wymianie 2 termostatów
ja po wymianie termostatu glównego mialem tak ze auto przestalo grzac po miesiacu od wymiany okazalo sie ze podczas wymiany kompletnie zapomnialem o pozostalosciach ze starego termostatu, ktore sobie krazyly w obiegu. kupilem nastepny termostat i dopiero podczas wymiany zauwazylem ze jakas czesc wpadla pod niego i obieg byl caly czas otwarty . i Tym sposobem mam jeden dobry nowy termostat a teraz juz wiem ze trzeba uwazac demontujac stara czesc i niekiedy dokladnie jej poszukac bo czesto sie zaczepy urywaja.
-
320d- 136KM brak mocy
a powiedz mi czy idzie w inpie albo dis sprawdzic czy kat wtrysku jest prawidłowy ? jestem po regeneracji i jak pójdę zeby to poprawili chcialbym wiedziec ze to jest to. ogolem wczesniej auto przed regeneracja chodziło prawidlowo dopiero po odebraniu na rozgrzanym juz nie chce jechać.ciekawe czy te gnojki beda chcieli to zrobic na gwarancji
-
320d- 136KM brak mocy
Moze ktos rzucic okiem na te screeny zrobione gdy auto ladnie przyspiesza viewtopic.php?f=69&t=145929 lecz chwile pozniej przy ilosc masa powietrza pojawia sie cyferka 3 i auto nie jedzie.
-
320d- 136KM brak mocy
też jestem po regeneracji pompy i auto na zimnym jedzie gdy troche pochodzi to już jest tragedia w ogole nie przyspiesza.. piszesz ze problemem okazal sie kąt wtrysku? jak usuneles usterke ? mialem wymieniany ten czujnik razem ze sterownikiem. to trzeba jakos ustawic czy jak ? nie wiem czy szukać innych przyczyn czy poprostu jechac autem i niech to poprawiaja w koncu za cos wzieli prawie 4 tys. a wczesniej auto jezdzilo normalnie
-
320d- 136KM brak mocy
u mnie wyskoczyl blad "air mass meter" ale teraz auto raz jedzie dobrze tzn zawsze na zimnym i na mój rozum jak by przeplywomierz byl zepsuty to dlaczego by dzialal zawsze gdy odpalam auto pierwsze pare km
-
320d- 136KM brak mocy
Po regeneracji pompy (auto stało ponad miesiąc bez akumulatora) tez nie przyspiesza twój idzie gorzej niz golf 90 konny a mój gorzej niż maluch. Ekonomizer zatrzymuje sie max na 8 litrów. mozliwe ze od tego ze stał bez akumulatora wariuje przeplywomierz ? dodam ze na zimnym silniku auto chodzi ok..